Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Duhové kameny a krystaly

Krásná barevná duha na nebi / oblozeZákladem veškerého života na Zemi je sluneční světlo. Přestože je toto světlo "bílé", obsahuje celé spektrum barev od červené, přes oranžovou, žlutou, zelenou, modrou až fialovou, což můžeme pozorovat v barvách duhy. Za deště sluneční světlo prochází vodní clonu, ve které se láme a přetváří do oblouku barev, které sahají z nebe dolů k zemi, aby se jí dotkly. Slunce se prodere tmavými deštivými mraky a nám se naskytne jeden z nejúžasnějších pohledů jaký nám příroda nabízí.

Duha nám ukazuje, abychom se nezaměřovali pouze na jednu část svého života, ale učí nás, jak poznávat mnoho různých směrů našeho bytí současně - radost, smutek, klid, hněv atd. Barevné duhy obsahují vše v dokonalé vyváženosti. Růžová až červená je radost, zelená léčení a modré paprsky odráží pokoj a mír.

Tento úkaz lze pozorovat i v jakékoli čisté odrůdě křemene. Ať už jsou to křišťály, citríny, růženíny, záhnědy a další. Pokud těmito kameny necháme prostupovat sluneční světlo, může docházet k jeho lomu, a my tak spatříme úžasnou hru barev.

Barevné duhy často nacházíme v kamenech a krystalech, které prošly během svého vývinu uvnitř země nějakým zraněním, často nárazem okolních krystalů, v místě jejich narození a růstu. Kámen duhou "zkrásní" až po nárazu, a tak i my si začneme uvědomovat krásu života až po prožití těžké životní situace. Duha v kamenech nás tím tedy učí harmonizovat pozitivní i negativní okamžiky našeho bytí.

Duhy nám přináší do našeho života nápady, přání a naději. Když je naše mysl promítne do krystalu kamene, může nám být umožněno prožívat život plně a vědomě. Duhy spojují zemi a nebe, a tak skrze ně mohou být předávány prosby, sny a přání až k Bohu. Pomocí duhových kamenů a krystalů mohou být také přenášeny léčivé energie k ostatním lidem.

cakry-krystaly-kameny-barvy-cakrovy-system-tela-energeticka-centra

Duha symbolizuje jednotu. Harmonicky spojuje každou barvu s ostatními a ukazuje, že lze připojit jednu energii k druhé a jednu čakru k další. Kameny s duhou jsou úžasnými přáteli při osobních meditacích, kdy vědomě propojujeme energetická centra našeho těla. Pokud je krystal, nebo kámen, který obsahuje duhu, umístěn mezi dvě čakry, které nejsou v souladu, pomůže jim zharmonizovat se do jednoty. Tímto mohou být duhové krystaly nápomocky ke sloučení čakrového systému.

Pokud se vědomě vyladíme na kameny a krystaly s duhou, tak nám umožní vidět věci v jasnějším světle a ukáží nám, jak žít radostný a spokojený život.

Pokud toužíte po duhovém kameni, či krystalu, tak si můžete prohlédnout nabídku námi nalezených minerálů z ČR, kde se kámen či krystal s duhou často objeví. Barevnou duhu nejčastěji najdete v křišťálech a citrínech, ale může se občas vyskytovat i v záhnědách a dokonce i růženínech.

 

Článek čerpá informace z díla Katriny Raphaell, které jsou dopněny našimi poznatky a fotografiemi krystalů z České republiky.

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.