Duhové kameny a krystaly

Krásná barevná duha na nebi / oblozeZákladem veškerého života na Zemi je sluneční světlo. Přestože je toto světlo "bílé", obsahuje celé spektrum barev od červené, přes oranžovou, žlutou, zelenou, modrou až fialovou, což můžeme pozorovat v barvách duhy. Za deště sluneční světlo prochází vodní clonu, ve které se láme a přetváří do oblouku barev, které sahají z nebe dolů k zemi, aby ji políbily. Slunce se prodere těžkými deštivými mraky a nám se naskytne jeden z nejúžasnějších pohledů jaký nám příroda nabízí.

Duha nás učí, abychom se nedívali pouze na jeden aspekt bytí. Ukazuje nám, jak se dívat na mnoho různých paprsků života - radost, vztek, smutek a krásu najednou. Duhy obsahují vše ve vyvážené dokonalosti. Růžová až červená je radost, zelená léčení a modré paprsky odráží pokoj a mír.

Tento úkaz lze pozorovat i v jakékoli čisté odrůdě křemene. Ať už jsou to křišťály, citríny, růženíny, záhnědy a další. Pokud těmito kameny necháme prostupovat sluneční světlo, může docházet k jeho lomu, a my tak spatříme úžasnou hru barev.

Duhy často nacházíme v kamenech a krystalech, které prošly během svého vývinu v lůně země nějakým traumatem, často nárazem okolních krystalů, v místě jejich narození a růstu. Kámen duhou "zkrásní" až po nárazu, a tak i my si začneme uvědomovat krásu života až po prožití těžké životní situace. Duha v kamenech nás tím tedy učí harmonizovat pozitivní i negativní tváře našeho bytí.

Duhy jsou také symbolem naděje a inspirace, která když se vetkne do krystalu kamene, umožní prožívat život plně a vědomě. Duhy jsou přímou spojnicí země a éteru, skrze ně mohou být přeneseny modlitby, naděje, sny a vize. Tím jsou duhové krystaly užitečné při prosbě, modlitbě nebo vysílání léčivé energie k druhým lidem.

cakry-krystaly-kameny-barvy-cakrovy-system-tela-energeticka-centra

Duha je symbolem jednoty, protože spojuje každou barvu v souladu se zbývajícími a dokazuje, že je opravdu možné, přemostit jednu energii k druhé a jednu čakru k další. Kameny s duhou jsou velmi silnými společníky při práci v osobních meditacích, kdy se vědomě soustředíme na propojení energetických center. Pokud je krystal, nebo kámen, který obsahuje duhu umístěn mezi dvě čakry, které nejsou v souladu, pomůže jim propojit se do jednoty. Tímto způsobem mohou být duhové krystaly využity ke sjednocení čakrového systému.

Vědomé vyladění se na duhové kameny a krystaly nám umožní vyzářit do naší aury schopnost vidět věci s ne tak vážným postojem a ukáží nám, jak žít s radostí a humorem ve všem, co děláme.

Pokud toužíte po duhovém kameni, či krystalu, tak si můžete prohlédnout nabídku námi nalezených minerálů z ČR, kde se kámen či krystal s duhou často objeví. Barevnou duhu nejčastěji najdete v křišťálech a citrínech, ale může se občas vyskytovat i v záhnědách a dokonce i růženínech.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.