Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Hnědý turmalín dravit - účinky, vlastnosti, význam

Minerál dravit - patří mezi méně známé odrůdy turmalínů. Byl pojmenován v roce 1883 Gustavem Tschermakem podle svého naleziště poblíž řeky Drávy. Vyznačuje se temně oranžovým až hnědým zbarvením, přecházejícím do hnědočerného odstínu. Mnohdy bývá součástí černých turmalínů skorylů, kde jej lze objevit pomocí prosvícení ostrým světlem. Často se vyskytuje ve spojení s jinými minerály jako jsou křemen, kalcit, dolomit, muskovit, fluorit, epidot a titanit. Průhledné krystaly dravitu jsou vyhledávány a používány ke zhotovování brusů.

Působení a vliv na člověka

Tento kámen měl působit v pupeční čakře a pozitivně ovlivňovat problémy s žaludkem a střevy. Regenerovat je a odstraňovat křeče. Voda v níž byl tento kámen uložen, měla čistit mastnou a aknózní pleť.

Spirituální význam

Napomáhá člověku s nabytím ztraceného sebevědomí. Potlačuje jeho pochybnosti o vlastní osobě a mírní nejistotu při jednání s druhými. Zahání obavy a smutky, zvláště ty neopodstatněné, jež si člověk často vytváří jen ve svém nitru. Umožňuje věcně a prakticky posuzovat životní situace a také se podle toho řídit.

Čištění a nabíjení

Očistu provádíme jen po kratší dobu pod proudem vlažné vody a nabíjet můžem na přímém slunečním světle.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je dravit přiřazen ke znamení:

  • Blíženci
  • Střelec

Čakra - energetické centrum

Tento minerál ovlivňuje 3. čakru - pupeční (centrum solar pexus)

Využití, umístění a použití

Barva a vzhled

Kámen se skelným až matným leskem, temně oranžové až hnědé barvy přecházející do černohnědého odstínu, někdy až s namodralým nádechem. Průsvitný, vzácně až průhledný minerál.

Výskyt, naleziště a lokality

Známé naleziště v Evropě se nachází ve Slovinsku (Dravograd) - krystaly se zde nalézají ve svorech. Jinde ve světě se jeho krystaly vyskytují především v Nepálu a v Austrálii. V USA (stát  New York) - se objevuje v mramorech.