Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Jak správně vybrat vhodný drahý kámen? Ten pravý si Vás zavolá sám.

Citrín - přírodní kámen - surový minerál - Česká republika - VysočinaExistuje mnoho způsobů, jak si vybrat vhodný drahý kámen. Můžete se rozhodovat podle různých hledisek jako např.:

Zásadní roli při výběru kamene hraje jeho tvar, velikost, barva, lesk, vnitřní čistota a místo nálezu, což oceňují zejména sběratelé. Zároveň však je i důležitým ukazatelem způsob jeho použití. Z esoterického hlediska je nejpřirozenější, a také nejúčinnější takový kámen, který zůstal ve svém přirozeném původním stavu, bez zásahu lidské ruky, tak jak byl v přírodě nalezen.

Věřte srdci a své vlastní intuici

Křišťál - přírodní kámen - surový minerál - Česká republika - VysočinaNejvhodnější způsob výběru je však podle vlastní intuice. Kámen, který Vás osloví jako první, často bývá ten správný. Něčím Vás zaujme a Vy víte, že bez něj nemůžete odejít. Kameny si totiž vždy samy hledají své budoucí majitele a ne naopak. Proto si v podstatě nevybíráte kámen Vy, ale on si vybírá Vás! Něčím nepopsatelným člověka podvědomě přitahuje, protože tajemství, která jsou v minerálech ukryta, nebyla dosud zcela odhalena.

Při výběru je důležité nedávat velký prostor vlastnímu rozumu, který nás vede od jednoho kamene k druhému, a pak k dalšímu a dalšímu. Logickou cestou se nám snaží zdůvodnit, který kámen bude pro nás nejvhodnější, a tak po čase začneme tápat a ve výběru se postupně ztrácet. Naše podvědomí však přesně ví, který minerál je pro nás předurčený. My však většinou spoléháme na svou hlavu a svůj rozum. Probíráme různé možnosti a zůstáváme v nejistotě. Věřme tedy svému srdci a své intuici. Rozum nechme stranou!

Naši nabídku drahých kamenů a krystalů pocházejících výhradně z České republiky si můžete prohlédnout, či zakoupit v nabídce zde na našich stránkách.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.