Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Jaspis - druhy, účinky, význam, vlastnosti

Kámen jaspis - účinky, vlastnosti, význam, nabíjení, čištění, znamení, použití, využití mineráluJaspis byl již v dávných dobách využíván na výrobu ozdobných předmětů a to nejen šperků, ale i různých drobných věcí jako byla např. pečetítka. Nejčastěji se kámen jaspis vyskytuje v červené barvě.

Tento zemitý minerál má jedinečné vlastnosti. Vyzařuje silnou životní energii, aktivuje odvahu a vytrvalost. Jeho význam spočívá i v magické síle v člověku podporovat trpělivost, soucit, lásku k bližnímu a skromnost.

jaspis - druhy

Kámen jaspis má mnoho barevných variant a druhů. Každá z nich má jiné účinky.

Jaspis červený

Červený jaspis se používá k mnoha ozdravným účelům - v čakře srdce posiluje krevní oběh, v pupeční čakře spolu s křišťálem a magnezitem uklidňuje zažívací potíže, rozbouřený žaludek, ulevuje při zácpě a nadýmání. Posiluje játra, žlučník, slezinu a slinivku. Má vliv také na problémy s ledvinami a močovým měchýřem, kde napomáhá k vyplavování kamínků a písků. V základní čakře ovlivňuje potenci a plodnost, upravuje menstruaci a pomáhá při hemoroidech.

Jaspis zelený

Tento jaspis nejvíce ovlivňuje a povzbuzuje srdeční čakru. Vnáší do našeho srdce soulad a souznění s přírodou. V čakře hrdla zjemňuje vnímání chuti a v čakře solar plexu upravuje kyselost žaludku.

Jaspis žlutý

Žlutý jaspis pomáhá nastolit v rodinném soužití harmonii, trpělivost a snášenlivost. Učí nás toleranci vůči blízkým a jejich prohřeškům.

Jaspis pestrobarevný

Pestrobarevný jaspis v člověku probouzí tvořivost a kreativitu. Dodávají energii, sílu a podporují vůli "dotáhnout započatou práci do konce".

Jaspis obrázkový (obrazový / krajinný)

Obrázkový jaspis, nebo-li krajinný, či obrazový jaspis, podporuje šťastné sny a zahání strachy z nejisté budoucnosti. Vede nás k souznění s přírodou a v noci navozuje šťastné snění. Zdravotně pomáhá při alergiích a posiluje imunitu.

Jaspis žluto - hnědý

Žluto-hnědý jaspis, kterým prorůstají světlejší skvrny (tzv. pop jaspis), člověka směřuje k hledání smyslu života a dodává mu energii k uskutečňování jeho snů. Aktivuje činnost ledvin a žlučníku a podporuje krevní oběh. 

Jaspis mookait - hnědý až oranžovo-červený

Hnědý až oranžovo-čevené jaspis, který je prostoupený bílými až žlutými pruhy, se nazývá mookait (mokait). Tento kámen nacházející se v Austrálii ulevuje zejména psychice člověka. Mírní stres a jím vyvolané různé symptomy jako je např. koktavost, či zadrhávání v řeči. Dále napomáhá hojení různých zranění a zánětů.

Další druhy jaspisů

Dalmatin, kambaba, brekcie (brekciový), zebra, leopardí, picasso, modrý, polychrom, regalit, šedý, třešňový květ (třešňový), oceán (oceánový), růžový, tyrkysový, pestrý, fancy, lila a další.

Čištění a nabíjení

Kámen jaspis čistíme proudem vlažné vody, nebo jej můžeme ponechat přes noc ponořený ve vodě spolu s křišťálem. Nabíjet jej můžeme na přímém slunci, protože tento kámen není citlivý na prudké světlo.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice se nachází v Podkrkonoší, v zahraničí se pak vyskytuje v mnoha zemích jako je např. Jižní Amerika, Indie, Čína, Rusko, USA, Austrálie.

Znamení zvěrokruhu

▶ Panna, Vodnář a Ryby

Čakra - energetické centrum

▶ Vždy podle barev jednotlivých jaspisů.

Nabídka českých jaspisů

→ Prohlédněte si nabídku českých přírodních jaspisů » zobrazit české jaspisy «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

→ Prozkoumejte další drahé kameny a jejich účinky » zobrazit seznam kamenů «

→ Přečtěte si jak pracovat s drahými kameny a krystaly » číst jak pracovat s kameny «

→ Zjistěte jak správně vybrat vhodný drahý kámen » jak vybrat vhodný kámen «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/jaspis/