Jaspis - účinky, vlastnosti a význam

Jaspis - účinky, vlastnosti, význam, použití kameneJaspis byl již v dávných dobách využíván na výrobu ozdobných předmětů, nejen šperků, ale i různých drobných věcí, jako byla např. pečetítka. Nejčastěji se jaspis vyskytuje v červenohnědé barvě. Tento zemitý kámen má jedinečné účinky a vlastnosti, též vyzařuje silnou životní energii, aktivuje odvahu a vytrvalost. Jeho význam spočívá i v magické síle v člověku podporovat trpělivost, soucit, lásku k bližnímu a skromnost.

Červenohnědý jaspis se používá k mnoha ozdravným účelům - v čakře srdce posiluje krevní oběh, v pupeční čakře spolu s křišťálem a magnezitem uklidňuje zažívací potíže, rozbouřený žaludek, ulevuje při zácpě a nadýmání. Posiluje játra, žlučník, slezinu a slinivku. Má vliv také na problémy s ledvinami a močovým měchýřem, kde napomáhá k vyplavování kamínků a písků. V základní čakře ovlivňuje potenci a plodnost, upravuje menstruaci a pomáhá při hemoroidech.

Zelený jaspis nejvíce ovlivňuje a povzbuzuje srdeční čakru. Vnáší do našeho srdce soulad a souznění s přírodou. V čakře hrdla zjemňuje vnímání chuti a v čakře solar plexu upravuje kyselost žaludku.

Žlutý jaspis pomáhá nastolit v rodinném soužití harmonii, trpělivost a snášenlivost. Učí nás toleranci vůči blízkým a jejich prohřeškům.

Pestře zbarvené jaspisy v člověku probouzí tvořivost a kreativitu. Dodávají energii, sílu a podporují vůli "dotáhnout započatou práci do konce".

Obrazový (krajinný) jaspis podporuje šťastné sny a zahání strachy z nejisté budoucnosti. Vede nás k souznění s přírodou a v noci navozuje šťastné snění. Zdravotně pomáhá při alergiích a posiluje imunitu.

Žluto-hnědý jaspis, kterým prorůstají světlejší skvrny (tzv. pop jaspis), člověka směřuje k hledání smyslu života a dodává mu energii k uskutečňování jeho snů. Aktivuje činnost ledvin a žlučníku a podporuje krevní oběh. 

Oranžovo-čevené až hnědé jaspisy, které jsou prostoupené bílými až žlutými pruhy, se nazývají mookaity. Tyto kameny nacházející se v Austrálii ulevují zejména psychice člověka. Mírní stres a jím vyvolané různé symptomy jako je např. koktavost, či zadrhávání v řeči. Dále napomáhají hojení různých zranění a zánětů.

Čištění a nabíjení

Kámen jaspis čistíme proudem vlažné vody, nebo jej můžeme ponechat přes noc ponořený ve vodě spolu s křišťálem. Nabíjet jej můžeme na přímém slunci, protože tento kámen není citlivý na prudké světlo.

Naleziště a výskyt

V České republice se nachází v Podkrkonoší, v zahraničí se pak vyskytuje v mnoha zemích jako je např. Jižní Amerika, Indie, Čína, Rusko, USA, Austrálie.

Znamení

Panna, Vodnář, Ryby

Čakry

Podle barev jednotlivých kamenů.

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.