Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Korál - účinky, vlastnosti, význam

Korály jsou vnější schránkou malých mořských polypů. Je známo asi 6000 druhů korálů, které žijí v koloniích přichyceny u dna moří a v mělkých vodách tropických oblastí vytváří korálové útesy. Schránky korálů jsou tvořeny z větší části organickými sloučeninami vápníku a dalšími stopovými minerály.

Korály sloužily k výrobě šperků již v neolitu. Staří Keltové měli v oblibě korály růžové a červené, u nichž věřili v jejich silnou ochrannou moc. Egypťané je vkládali do hrobů, aby mrtvé střežily před účinky zlých sil.

Název korál je odvozen od latinského slova corallium, nebo řeckého výrazu korallion. V Českých zemích se ujal název "korále" pro všechny druhy navlékaných náhrdelníků.

Spirituální význam

Nejčastěji se vyskytující korály bílé barvy uvolňují z mysli chmurné myšlenky, negativní pocity a depresivní stavy. Povzbuzují člověka k pozitivnímu nazírání na svět. Červené a růžové korály patří k nejkrásnějším a nejžádanějším. Růžové korály symbolizují lásku, skromnost, mírnost a harmonii. Zklidňují mysl, a proto jsou dobrými pomocníky při meditaci. Červené korály patří k mateřství, které ochraňují a podporují lásku matky k budoucímu dítěti. Černý korál souží jako ochránce na cestách. Střeží člověka před černou magií a temnými silami. Vzácně se vyskytující modré korály posilují obratnost ve vyjadřování a přesnou formulaci myšlenek.

Působení a vliv na člověka

Již v dávných dobách byly korálu připisovány ozdravné účinky. Bílé korály měly působit na nemoci kostí (osteoporóza, rachitis) a také na urologické potíže. Červené korály se používaly při poruchách krevního oběhu, anémii, neplodnosti a menstruační nepravidelnosti. Růžové korály sloužily k čištění organismu od jedů, k tišení bolesti končetin a k podpoře srdeční činnosti. Černé korály napomáhaly hojení vředů a modré k potlačení obtíží v oblasti hrdla.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je korál přiřazen ke znamení:

  • Býka
  • Raka
  • Vah

Čakra - energetické centrum

Energeticky korály působí podle své barvy:

Bílé ovlivňují 6. čakru - centrum čela (třetí oko), červené 1. čakru - základní centrum (kořene), růžové 4. čakru - srdeční centrum, modré 5. čakru - centrum komunikace (krku), černé 3. čakru - centrum solar plexus (pupeční čakru).

Barva a vzhled

Neprůhledné bílé, stříbřitě perleťové, růžové, červené, vzácně i modré a černé s matným až skelným leskem.

Čištění a nabíjení

Korály čistíme v mořské vodě nebo ve slabším roztoku vody s mořskou solí a nabíjíme pouze ve stínu.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice byly nalezeny zkamenělé bílé korály v okolí Berouna (území zalité mořem v období křídy) .

V zahraničí se vyskytují v teplých vodách severní Afriky (Tunis, Alžírsko), Středozemního moře (Itálie, Korsika, Sardinie, Sicílie, Francie, Španělsko), Japonského moře, pobřeži Tchajwanu, Tichého oceánu, Havajských ostrovů, Indického oceánu, Rudého moře, Jihočínského moře.