Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Křemen - účinky, vlastnosti a význam

Křemen je nejrozšířenějším nerostem zemské kůry. Jeho častý výskyt mu však neubírá na kráse a vzácnosti. Obecný křemen lze nalézt jako valounky a obrázky v náplavkách a korytech potoků a řek. Často se též vyskytuje jako tzv. "jalovina" v rudných žílách.

Mléčný a bílý křemen

Bílý až mléčný křemen je vzduchovými bublinkami bíle zakalený minerál, který se v přírodě vyskytuje velice často, a tak má prakticky každý člověk možnost hojně využívat jeho energetické účinky.

Působení a vliv na člověka

Tento kámen je kamenem očisty jak duševní, tak i fyzické. Dle starých tradic odstraňuje únavu a podporuje tvorbu hormonů štěstí "endorfínů". Aktivuje činnost srdce, krevní oběh, čistí krev od tuků, posiluje činnost plic, žaludku, jater, střev a ledvin.

Spirituální význam

Bílý a mléčný křemen je kamenem stability, harmonie a prosté čisté krásy. Meditace s bílým křemenem nás naplní vnitřním klidem a mírem, který v naší duši bude ještě dlouho působit.

Znamení zvěrokruhu

Bílý křemen je vhodný pro všechna znamení zvěrokruhu, protože stejně jako křišťál je nejuniverzálnějším kamenem.

Čakra - energetické centrum

Bílý až mléčný křemen působí jako univerzální kámen, a tak podporuje a působí na všechny čakry.

Barva a vzhled

Bílý křemen má bílou až lehce našedlou či nažloutlou barvu (mléčný) s matným nebo skelným leskem.

Naleziště a lokality bílého křemene

Bílé křemeny se nachází po celé planetě. Pěkné nálezy křemenů, někdy i ve formě krystalů pochází i od nás z České republiky, především z oblasti Českomoravské Vysočiny.

Železitý křemen

Železité křemeny se dělí na dva druhy:

- první tvoří drobné oboustranné krystaly prosycené železem (hnědočervené barvy) - naleziště ve Španělsku, kde je nazýván - hyacintem z Compostelly. Podobné se nachází i v Maroku, Brazílii a na Madagaskaru. Jednostranně ukončené krystaly železitého křemene se vyskytují i na Cínovci (Krušné Hory) v ČR, tyto kameny však oxid železa pokrývá pouze povrchově nebo v nich tvoří vrostlice.

- druhý druh tohoto minerálu je kusový železitý křemen, který se vyskytuje volně na polích - především v okolí Hořovic.

Působení a vliv na člověka

Železitý křemen obsahuje společně oxid železa a oxid křemíku, které ve vzájemné souhře mají velmi pozitivní dopad na zdraví. Odpradávna byly oboustranně ukončené krystaly železitého křemene umisťovány mezi jednotlivé čakry tak, aby odstranily blokády a tím umožnily tok životní energie v organismu.

Kusový železitý křemen byl pokládán přímo na postižená místa na těle tak, aby je svojí energií zotavoval a podporoval. Využíván byl i pro masáže a koupele.

Oba druhy tohoto železitého křemene měly mít posilující vliv na imunitní systém a funkci žláz, krevní oběh a činnost srdce, dále pak na tvorbu červených krvinek, očistu krve a uvolňování svalových křečí.

Znamení zvěrokruhu - železitý křemen

  • Beran
  • Lev

Čakra - energetické centrum

Minerál železitý křemen ovlivňuje 1. čakru - (základní centrum) - kořenová čakra

Barva a vzhled

Krystaly tohoto kamene se vyznačují hnědočervenou barvou s matným někdy až skelným leskem. Zbarvení kusového železitého křemene je červené, hnědé, žluté až tmavě šedé s matným leskem.

Výskyt, naleziště a lokality

V ČR se železitý křemen nachází především v okolí Hořovic, mezi další naleziště patří Sebečice, Řevnice, Zaječov a Vysočina.

V zahraničí se vyskytuje ve Španělsku, Maroku, Brazílii a na Madagaskaru.
 

Čištění a nabíjení křemenů

Všechny křemeny čistíme přes noc v misce s vodou a potom omýváme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme je na přímém slunci.

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden křemen a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Příjemnou terapií je chůze naboso v křemenných oblázcích a písku, při které dochází k prokrvení chodidel a zároveň k obrušování staré kůže, což je nejlepší přírodní pedikůra.

Křemeny z České republiky jsou nám vzácnější, než ty ze zahraničí, protože jde o kameny z oblasti, kde jsme se narodili a žijeme, a tak jsou pro nás srdeční záležitostí. Na Vysočině se velmi pěkné křemeny nachází v katastru obcí: Bobrůvka, Dolní Bory, Rousměrov, Sklené nad Oslavou, Suky a dalších vesnic v jejich blízkém okolí.

Jejich vlastnictví nám přináší nejen radost, ale i užitek. Křemeny mohou společně s jejich dalšími odrůdami (jako jsou záhnědy, růženiny, citríny ...) působit ochranně v našich domovech proti záření všeho druhu.

Prodej českých křemenů

Pokud se rozhodnete pro koupi křemene, tak určitě narazíte na kameny dovezené ze zahraničí. Nejčastěji z Brazílie, Ruska, USA a dalších míst naší planety, kde se získávají strojní velkotěžbou. Některé tyto kameny pak dále prochází úpravou za účelem dosaženího lepšího vzhledu, tvaru a barvy, čímž dochází k jejich částečnému energetickému znehodnocení. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme křemeny, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak jsme je v přírodě nalezli.

Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Naši nabídku přírodních křemenů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Křemen.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/kremen/