Křemen - účinky a vlastnosti

Křemen je nejrozšířenějším nerostem zemské kůry. Jeko častý výskyt mu však neubírá na kráse a vzácnosti.

Křemen obecný lze nalézt jako valounky a obrázky v náplavkách a korytech potoků a řek. Často se též vyskytuje jako tzv. "jalovina" v rudných žílách.

Křemen mléčný je vzduchovými bublinkami bíle zakalený nerost, který se v přírodě vyskytuje velice často, a tak má prakticky každý člověk možnost hojně využívat jeho energetické účinky.

Mléčně bílý křemen je kamenem stability, harmonie a prosté čisté krásy. Meditace s bílým křemenem nás naplní vnitřním klidem a mírem, který v naší duši bude ještě dlouho působit. Tento kámen je kamenem očisty jak duševní, tak i fyzické. Odstraňuje únavu a podporuje tvorbu hormonů štěstí "endorfínů". Aktivuje činnost srdce, krevní oběh, čistí krev od tuků, posiluje činnost plic, žaludku, jater, střev a ledvin.

Příjemnou terapií je chůze na boso v křemenných oblázcích a písku, při které dochází k prokrvení chodidel a zároveň k obrušování staré kůže, což je nejlepší přírodní pedikůra.

Čištění a nabíjení

Jako všechny křemeny jej čistíme přes noc v misce s vodou a potom omýváme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme jej na přímém slunci.

Znamení zvěrokruhu

Křemen je vhodný pro všechna znamení zvěrokruhu, protože stejně jako křišťál je nejuniverzálnějším kamenem.

Čakra - energetické centrum

Křemen jako univerzální kámen podporuje a působí na všechny čakry.

Použití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden křemen a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva

Mléčný křemen má bílou barvu. Ostatní křemeny mohou být zabarveny příměsí dalších minerálů, a tak můžou mít různé barevné odstíny.

Naleziště a lokality

Křemeny se nachází po celé planetě. Pěkné nálezy křemenů, někdy i v krystalové formě, pochází i od nás z České republiky.

Křemeny z České republiky jsou nám vzácnější, než ty ze zahraničí, protože jde o kameny z oblasti, kde jsme se narodili a žijeme, a tak jsou pro nás srdeční záležitostí. Na Vysočině se velmi pěkné křemeny nachází v katastru obcí: Bobrůvka, Dolní Bory, Rousměrov, Sklené nad Oslavou, Suky a dalších vesnic v jejich blízkém okolí.

Jejich vlastnictví nám přináší nejen radost, ale i užitek. Křemeny mohou společně s jejich dalšími odrůdami (jako jsou záhnědy, růženiny, citríny ...) působit ochranně v našich domovech proti záření všeho druhu.

Prodej

Pokud se rozhodnete pro koupi křemene, tak určitě narazíte na kameny dovezené ze zahraničí. Nejčastěji z Brazílie, Ruska, USA a dalších míst naší planety, kde se získávají strojní velkotěžbou. Některé tyto kameny pak dále prochází úpravou za účelem dosaženího lepšího vzhledu, tvaru a barvy, čímž dochází k jejich částečnému energetickému znehodnocení. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme křemeny, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak jsme je v přírodě nalezli.

Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Naši nabídku přírodních křemenů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Křemen.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.