Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Křišťál s turmalínem - účinky a vlastnosti

Tento kámen spojuje dva zcela odlišné minerály, které jsou spolu navzájem v dokonalé souhře. Křišťál je nositelem bílého švětla a pozitivní energie, pročišťuje nás a podněcuje na sobě pracovat. Černý turmalín nám umožňuje uvědomnění si vlastních chyb a nedostatků. Křišťál s vrostlicemi černého turmalínu skorylu nám pomáhá poznat, jaké vnitřní pocity a myšlenky vysíláme je svému okolí, takové se k nám dle zákonů vesmíru opět vracejí. Tento zvláštní kámen nás učí odpuštění, a to nejen vůči našim nejbližším, ale i širšímu okolí a uvolnit tak svoji mysl od nezpracovaných křivd a otevřít ji porozumnění a lásce.

Toto velmi zvláštní spojení dvou odlišných minerálů můžeme využít i při meditaci, kdy nám poslouží k utlumení roztěkaných myšlenek a umožní nám vnořit se do úplného uklidnění. V léčbě se tento kámen užívá zvláště k mírnění nervového vypětí, které způsobuje bolesti hlavy, žaludeční a střevní potíže, stuhlost páteře a poruchy srdečního rytmu. Kámen přikládáme přímo na bolestivé a oslabené části těla.

Název křišťál pochází z řeckého slova "krystallos", což znamená v překladu - led. Název skoryl pochází z německého "schörl", což je v řeči horníků - nečistota.

Čištění a nabíjení

Kámen čistíme pod proudem vlažné vody, nebo ho necháme ponořený přes noc v misce s vodou. Nabíjíme ponecháním na přímém slunci.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen znamenímu:

  • Kozoroh

Čakra - energetické centrum

Působí na vedlejší centra nohou a rukou

Použití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden křišťál s turmalínem a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva

U křišťálu bezbarvá, skelně lesklá, někdy s mléčným zákalem. U turmalínu skorylu je barva černá. Většinou se vyskytují křišťály s tenkými stébelnatými vrostlicemi turmalínu skorylu.

Naleziště a lokality

Mezi nejznámější světová naleziště křišťálu s turmalínem patří Brazílie, ale nachází se i na dalších místech světa. Vzácně se tento kámen vyskytuje i v České republice, konkrétně na Vysočině. Zde byl objeven u vesnic - Dolní Bory, Bobrůvka, Sklené nad Oslavou, Rousměrov a jim blízké okolí.

Křišťál s turmalínem z Vysočiny je značně nedostupný kámen, a proto jej lze získat pouze vzácně u sběratelů drahých kamenů z Vysočiny. Pokud jej vlastníme, můžeme ho použít v našich domovech jako ochranný kámen proti všem negativním vlivům.

Prodej

Pokud se rozhodnete pro koupi křišťálu s turmalínem, určitě narazíte na kameny dovezené ze zahraničí, především ze zmíněné Brazílie, kde se získává strojní velkotěžbou. Některé tyto kameny pak dále prochází úpravou za účelem dosaženího lepšího vzhledu a tvaru, čímž dochází k jejich částečnému energetickému znehodnocení. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme minerály, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak byly námi nalezeny v přírodě. Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty ze zahraničí.

Naši nabídku přírodních křišťálů s turmalínem si můžete prohlédnout v sekci Křišťál s turmalínem.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/kristal-s-turmalinem/