Krystal Fantom

Fantom se nazývá velmi ojedinělí a vzácný krystal, který je jakoby "uvězněný" uvnitř jiného krystalu. Takto může existovat i několiv vrstev krystalů uvnitř sebe. Fantomy vznikají tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po určité době (třeba i tisíci letech) začne krystal opět růst, takže ten původní obalí uvnitř sebe. Tento vývojový proces se může několikrát opakovat, takže samotný krystal může v sobě ukrývat i několik vrstev krystalů v sobě vrostlých. Ty pak nemusí být nutně tvořeny vždy stejným minerálem, alw mohou se různě prolínat. Takže původní ametyst může přecházet v záhnědový fantom, který je ukrytý v čirém krystalu.

Fantomy jsou jako prstence letokruhů u stromů, také značí růstový vzorec krystalu, který prošel svou vlastní evolucí. Tento zvláštní a zajímavý úkaz můžeme pozorovat především u alespoň částečně čistých a průhledných minerálů, jako jsou křišťály, ametysty, záhnědy a citríny.

Tyto vzácné krystaly lze využít k meditaci a učit se cestovat hlouběji do záznamů svojí duše. Pokud budete hledět do hloubky fantomového krystalu, můžete nahlédnout do svých minulých životů a objevit zasunuté vzpomínky, jenž Vám umožní pochopit souvislosti mezi dávnými prožitky a současností.

Krystaly fantomu používejte s velkým respektem a pokorou a ony Vás naučí více o Vás samotných, než jste kdy tušili. Meditace s fantomy vyžaduje disciplínu a trpělivost, protože obyčejná probouzející se lidská mysl není připravena vnímat jemné vibrace těchto kamenů. Je proto nutné svoji mysl postupně trénovat, aby dokázala být dostatečně klidná a mohla přijímat informace z univerzálního vědomí.