Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Krystalové drůzy

Drůza krystalů záhněd z VysočinyDrůza je uskupení krystalů vyrůstající ze stejné základny (mateční horniny). Jinak se také drůzy nazývají srostlice, nebo je označujeme jako shluk krystalů. Jedna drůza může obsahovat tisíce jednotlivých krystalků, nebo ji mohou tvořit pouze dva krystaly. Každá formace krystalů existujících pospolu v souladu a míru představuje dokonalý celek, jehož každý člen je jedinečný.

Krystalové drůzy lze umístit v prostoru, kde chceme vytvořit silnější léčivou energii, nebo v místech, kde chceme uklidnit atmosféru. Mohou být také vloženy mezi dvě osoby, které meditují, k získání jejich většího vzájemného souladu. Také bývají přikládány přímo nad jednotlivé čakry, aby došlo k rozpuštění různých blokád, což umožní jedinci zharmonizovat se.

Křišťálové drůzy lze využít i k čištění a posílení léčivých kamenů a šperků s kameny, které na ně pokládáme. Drůzy jsou skvělými pomocníky v domovech, jejichž obyvatelé potřebují pomoci se vzájemnou spoluprací a souzněním.

Drůzy (srostlice) vytváří velké množství různých minerálů i v České republice. Nejvyhledávanější české drahé kameny tvořící drůzy jsou - ametyst, křišťál, záhněda, morion, citrín a černý turmalín skoryl. Vyjímečně jsou drůzy tvořeny kombinací několika různých minerálů. Např. v naší přírodě Vysočiny to bývá záhněda s černým tumalínem.

Drůza ametystů - srostlice fialových krystalů z České republikyNabídka krystalových drůz

Pokud toužíte po krystalové drůze, můžete si prohlédnout naši nabídku těchto kamenů, které pochází z našich vlastních nálezů z České republiky, převážně z oblasti Vysočiny. Krystalové drůzy se u nás v přírodě vyskytují spíše ojediněle, a proto se v naší nabídce objevují jen zřídka.

Nabídku našich kamenů a krystalů naleznete zde na stránkách.

 

Článek čerpá informace z díla Katriny Raphaell, které jsou dopněny našimi poznatky a fotografiemi krystalů z České republiky.

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

Přestože kameny mají silné energetické léčivé účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, tak neslouží jako náhrada lékařské péče.