Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Libyjské pouštní sklo - účinky, vlastnosti, význam

Kámen libyjské pouštní sklo patří mezi impaktová skla, což jsou horniny vznikající dopadem mimozemského tělesa (meteoritu) na zemský povrch. Libyjské pouštní sklo - účinky, vlastnosti, význam

K této události zřejmě došlo i v poušti na pomezí Libye a Egypta (cca před 28 miliony let). Při dopadu se během krátké doby uvolnilo velké množství energie, která se měnila na teplo a přetavila křemenný pouštní písek na velmi tvrdé křemenné sklo.

Toto pouštní sklo bylo dokonce nalezeno i v podobě opracovaných pravěkých nástrojů, což svědčí o jeho objevení lidmi už v době neolitu.

Nejznámější kousek tohoto nerostu je tzv. skarabeus - šperk pocházející z hrobky faraona Tutanchamona.

Působení a vliv na člověkaLibyjské sklo (pouštní) - impakt - tektit - drahý kámen - minerál - drahokam - polodrahokam

Pozitivního vlivu tohoto minerálu využívali lidé zvláště k potlačení žaludečních problémů.

Spirituální význam

Pouštní sklo celá tisíciletí nasávalo z paprsků slunce jeho sílu, která se v něm nahromadila a nyní vám může dodat optimismus a chybějící energii.

Pomocí tohoto skleněného kamene si může člověk do svého života přitáhout vše, co si přeje a po čem touží. Zároveň s ním lze pracovat na posílení srdeční čakry. Zvláště nás pak svým účinky chrání před útoky energetických upírů. Libyjské pouštní sklo impaktní - kometa - meteor - meteorit

Při práci s pouštním sklem bychom však neměli zapomínat na své uzemnění. K tomu se nejlépe hodí záhněda, či černý turmalín skoryl.

Čištění a nabíjení

Čistíme proudem vlažné vody, nebo pomocí vykuřovadla. Nabíjíme na přímém slunci.

Čakra - energetické cetrum

Pouštní sklo ovlivňuje:

▶ 3. čakru - pupeční (solar plexus)

▶ 4. čakru - srdeční (oblast srdce a okolí)Libyjské sklo pouštní - nerost - tektit - impakt - kámen z Vesmíru

Barva a vzhled

Různé odstíny jemně žluté barvy (někdy až čiré), může být i mléčně zakalená. Často s obsahem drobounkých bublinek uvnitř. Matný jamkovitý povrch vznikal obrušováním pouštním pískem.

Výskyt, naleziště a lokality

Pouštní sklo se vyskytuje na rozsáhlém území východní části Líbyjské pouště a částečně zasahuje až na území Egypta.

 

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!