Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Melounový turmalín - účinky, vlastnosti, význam

Tento dvoubarevený kámen připomíná svým vzhledem rozkrojený meloun - s růžovým až červeným středem a zeleným okrajem. Odedávna je vyhledáván nejen umělci - jako šperkový kámen, ale i mystiky jako kámen spirituality.

Působení a vliv na člověka

Barevné turmalíny znali již staří Egypťané, jejich obliba od dávných časů stoupala a zvláště melounový (nebo-li duhový) turmalín byl využíván k posílení srdce, zklidnění a regeneraci nervů a též k obnovování buněk. Jeho voda byla používána k léčbě paradentózy a zánětů kůže.

Spirituální význam

Pomocí turmalínu melounu můžeme rozpoznat myšlenky dobré a pozitivní, od těch nepřátelských a sobeckých. Až si prostřednictvím tohoto kamene plně uvědomíme své myšlenkové pochody, bude nám umožněno, zbavit se všeho negativního a zaměřit se na dosažení svých cílů. Toužíte-li po větší pozornosti a lásce, otevřete své srdce a rozdávejte lásku - úsměvem, slovem i myšlenkou. Tak, aby jste ji později mohli přijímat, až se k vám začne láska vracet.

Čištění a nabíjení

Čistíme proudem vlažné vody nebo v misce s vodou společně s křišťálem. Nabíjet můžeme na přímém slunci.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je tento minerál přiřazen ke znamením:

  • Býk
  • Rak
  • Lev
  • Váhy

 

Čakra - energetické centrum

Turmalín meloun ovlivňuje díky svému zbarvení především 4. čakru - srdeční centrum.

Využití, umístění a použití

Barva a vzhled

Průsvitný až průhledný kámen se skelným leskem, růžovo-červeným středem a zeleným okrajem (zbarvení se může vyskytovat i v opačném pořadí).

Výskyt, naleziště a lokality

Ve světě se vyskytují největší naleziště tohoto barevného turmalínu v Brazílii, Pákistánu, Afghánistánu, Africe, USA, Kanadě, Srí-Lance, Rusku ...