Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Měsíční kámen (adulár) - účinky, vlastnosti, význam

Měsíční kámen - nebo také adulár či měsíček patří do skupiny ortoklasů. Název tohoto minerálu je odvozen od jeho vzhledu, připomínajícího "měsíční svit". Často se vyznačuje vzácným světelným efektem - adularescencí (namodralé světlo vznášející se uvnitř kamene). Jedná se o optický jev, při kterém dochází k rozptylu světelných paprsků v mikrostruktuře minerálu, jež je tvořen střídajícími se vrstvami ortoklasu a albitu.

Spirituální význam

Měsíček podporuje snění, a protože sny slouží k sebepoznání a vyčistění mysli, lze tento kámen na noc vkládat pod polštář a využívat svých snů k obnovení duševní rovnováhy. Je také skvělým pomocníkem k posilování intuice.

Působení a vliv na člověka

Odpradávna byl používán ve všech částech lidského těla. V čakře temene k podpoře meditace, v čakře třetího oka k zesílení intuice a jasného vidění, v hrdelní čakře k odstranění poruch štítné žlázy a posílení hlasivek, v srdeční čakře ke zklidnění bolu z neopětované lásky a usnadnění vcítění se do potřeb druhých, v solar plexu k posílení činnosti slinivky, v sakrální čakře byl jeho vodou posilován střevní trakt a slezina a v čakře základní podporoval funkce pohlavních orgánů. Jeho účinků bylo též užíváno k posílení průtoku lymfy končetinami a tím k zabraňování otokům. Tento kámen též pomáhal ženám vyrovnávat se s neustále se zvedající a klesající hladinou hormonů v jejich těle.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je měsíční kámen přiřazen ke znamení:

  • Raka
  • Kozoroha
  • Ryb

Čakra - energetické centrum

Z energetického hlediska tento minerál podporuje všechny čakry těla.

Barva a vzhled

Neprůhledný až průhledný kámen s mléčně zakalenou, namodralou, nažloutlou, nazelenalou, oranžovou, hnědou až černou barvou a skelným až hedvábným povrchem.

Čištění a nabíjení

Kámen čistíme pod proudem vody nebo v misce přes noc společně s křišťálem. Nabíjíme v noci při úplňku nebo ve fázi dorůstajícího Měsíce.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice byly objeveny pouze mineralogické výskyty. Ze zahraničí jsou nejvíce ceněny měsíční kameny ze Srí Lanky. Dále byly nalezeny v Barmě, Indii, Austrálii, Madagaskaru, Rusku, USA, Brazílii a v rakouských Alpách.