Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Oboustranně zakončené krystaly

Oboustranně zakončené krystaly vznikaly v měkčích horninách, kde jejich oboustranný růst nebyl ničím omezován, a tak došlo na obou jejich zakončeních k vytvoření šestice faset sbíhajících se do špice. Energie tak může do tohoto krystalu proudit a zároveň z něj může být vyzařována ven. Sjednocením obou energií v centru krystalu (jak přijímané, tak i vydávané) dovoluje použití takového kamene při hlubokých meditacích.

OZK umožňují rozpouštění blokád, které brání toku energie mezi jednotlivými energetickými centry lidského těla. Při léčbě bývají tyto krystaly přikládány mezi čakry, tak aby docházelo k jejich vzájemné harmonizaci a rozproudění toku energie celým tělem.  Každá čakra vyžaduje jiný druh oboustranného krystalu. Záhněda se používá nad základní čakru, citrín nad střed břicha, růženín nad srdeční čakru, akvamarín nad hrdlo a ametyst nad třetí oko.

OZK lze využít i k zesílení telepatických schopností, kdy tyto krystaly mohou navodit mezi dvěmi sladěnými osobami intenzivnější souhru jejich myšlenek. Též mohou být použity k "pozitivním afirmacím osobních cílů".