Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Onyx - účinky, vlastnosti, význam

Kámen onyx je černou, bílou nebo černobílou odrůdou chalcedonu. Název tohoto minerálu pochází z řečtiny, kde je slovem onyx označován "nehet". Střídající se černobílé vrstvičky kamene bývají umně využity k vybroušení a vznikají tak různě pruhované a žíhané výbrusy. Tyto jsou používány ve šperkařství (kameny do náhrdelníků, naušnic, prstenů ...), v glyptice (umělecké rytí a vyřezávání např. pečetidel, kamejí...), výrobě nádob (číše, misky ...) a také jako ozdobný kámen (části nábytku, obklady stěn)

Spirituální význam

Bílá varianta onyxu zesiluje napojení na vyšší vědomí a pomáhá tak stahovat vědomosti z kosmické knihovny. Používejte energii tohoto kamene k získávání informací a sdělení od andělů.

Černý onyx se hodí k uzemnění při vykládání karet, automatickém psaní, stahování informací z vyšších sfér vědomí nebo jiné činnosti, kdy jste ovlivňování nadpřirozenem.

Působení a vliv na člověka

Černý onyx lze použít k potlačení emoce strachu a nervozity. Také ho lze využít k odstranění nočních můr, kdy si kámen před usnutím položíte do blízkosti své hlavy se záměrem ochrany před všemi negativními vlivy.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je tento minerál přiřazen ke znamení:

  • Kozoroh

Čakra - energetické centrum

Černý onyx energeticky ovlivňuje: 

1. základní (kořenovou čakru)

Bílý onyx energeticky ovlivňuje:

7. korunní čakru (centrum temene hlavy)

Barva a vzhled

Jedná se o neprůhledný poloprůsvitný minerál černé, bílé nebo černobílé barvy se skelným leskem.

Čištění a nabíjení

Onyx čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice nebyl nalezen. V zahraničí se nachází na Slovensku (Levice), v Německu, Brazílii, Kanadě, USA a na Madagaskaru.