Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Rubín v zoisitu - účinky, vlastnosti, význam

Minerál rubín v zoisitu je tvořen silikátem zelené barvy - zoisitem - někdy také nazývaným anyolit (hlinitokřemičitan vápníku) s uzavřenými inkluzemi nebo vrostlými krystaly růžového až červeného rubínu.

Působení a vliv na člověka

Zoisit s rubínem se odedávna uplatňoval jako skvělý amulet, který měl potlačovat potíže se srdcem, dechem či těžkosti v oblasti jícnu.

Spirituální význam

Rubín v zoisitu nastavuje vnímání člověka tak, aby na svět pohlížel očima lásky. Pomocí něj můžete předávat lásku ostatním lidem a pomáhat jim překonávat období smutku a životních strastí.

Rubín obsažený v tomto minerálu probouzí vášeň a sexuální energii spolu s vyzrálou láskou. Pokud je srdce přístupné a otevřené, dovoluje přijímat lásku a pozornost. Zároveň se skrze tento kámen člověku dostává Boží přízně v podobě stálého přísunu finančních a hmotných prostředků. 

Čištění a nabíjení

Očista by měla být důkladná, zvláště je-li s tímto kamenem pracováno. Čistíme jej přes noc v misce s vodou, nebo pod proudem tekoucí vlažné vody alespoň 10 minut. Nabíjet lze na přímém slunci, nejlépe 2 hodiny.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je rubín v zoisitu přiřazen ke znamením:

  • Beran
  • Váhy

Čakra - energetické centrum

Energeticky tento kámen svou kombinací barev působí zejména ve 4. čakře - lásky a harmonie (srdeční centrum).

Využití, umístění a použití

Barva a vzhled

Lesklý neprůhledný až průsvitný zelený kámen s inkluzemi růžového, červeného až červenofialového rubínu. V Tanzanii (Afrika) se nachází celé krystaly červeného rubínu zarostlé v zeleném zoisitu.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice se tento minerál nevyskytuje. Ve světě jsou známa naleziště v Indii, Zambii a Tanzanii.