Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Sokolí oko - účinky, vlastnosti, význam

Kámen sokolí oko se odlišuje od oka tygřího svým modravým až modrozeleným zbarvením s kolébavým leskem způsobeným vlivem krokydolitu.

Spirituální význam

Sokolí oko v sobě soustřeďuje energii vnitřního zraku, pomocí kterého je nám umožněn vhled do vlastního nitra. Ukazuje všechny naše zápory a negativa, která se podvědomě bojíme vzít v potaz. Pomocí tohoto jasného vidění se můžeme napříště vyhnout chybám, které stále opakujeme a získat více přizpůsobivosti a tolerance ke světu kolem nás. Často pronikají sokolím okem žluté či zlaté tóny oka tygřího - takto zbarvený kámen upevňuje v centru solar plexu pocit sebedůvěry a sebevědomí.

Působení a vliv na člověka

Jak už název tohoto minerálu naznačuje, byl od dávných dob pomocí něj ostřen zrak a posilovány unavené oči. Našimi předky byl též užíván k tišení migrén a astmatu.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je tento minerál přiřazen ke znamení:

  • Vodnář

Čakra - energetické centrum

Sokolí oko energeticky ovlivňuje 5. čakru - hrdla (centrum komunikace) a 6. čakru - třetí oko (centrum čela)

Barva a vzhled

Neprůhledný, někdy průsvitný kámen modrošedé až nazelenalé barvy se světle modrým páskováním a efektem kolébavého lesku.

Čištění a nabíjení

Kámen čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjet můžeme na přímém slunci, dokud z něj nevyzařuje dostatek jeho původní energie.

Výskyt, naležiště a lokality

V České republice nebyl žádný výskyt tohoto minerálu zaznamenán. V zahraničí bylo sokolí oko objeveno v JAR, Indii, Srí Lance, Austrálii, Číně a USA.