Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Šperky s drahými kameny

Již odpradávna ve všech starých kulturách nosili lidé na svém těle ozdobné předměty s drahými kameny. Do současné doby se nejen archeologové, ale i zbytek společnosti domníval, že tak bylo činěno pouze z důvodu okrasy těla nebo jako vyjádření postavení daného jedince v tehdejší společnosti. Šperky však byly často nošeny i ze zdravotních důvodů, k povzbuzení vitality nebo též jako ochrana před nežádoucími energiemi nebo útoky zlých sil.

Šperky jsou od nepaměti nošeny na místech, kde tělem proudí nejvíce energie. V těchto bodech pak mohou kovy s drahými kameny maximálně účinkovat na zdraví a vitalitu člověka. Na povrchu lidského těla se nachází nejen velké množství akupunkturních bodů, ale  prochází jím i energetické dráhy - meridiány. Tyto body a dráhy mohou být stimulovány např. na ušním boltci nošením náušnic nebo meridiány končící na jednotlivých prstech - nošením prstenů.

Pokud nosíte drahý kámen jako šperk, dochází k vyzařování jeho energie do vašeho těla po dlouhé hodiny, dny a měsíce. Nošením takového šperku můžete využít léčivou sílu daného drahého kamene, ale pokud zvolíte pro vás nevhodný kámen, nedosáhnete žádného pozitivního účinku nebo se nebudete s tímto šperkem cítit dobře.

Existují energetické zákonitosti, které je třeba při nošení drahých kamenů ve špercích respektovat a také je třeba dbát na to, z jakého materiálu je daný šperk zhotoven. Jako nejvhodnější materiál se jeví zlato, stříbro a titan, to jsou kovy, které způsobují nějméně alergických reakcí.

Nejdůležitějším faktorem však zůstává správná volba léčivého kamene. Při jeho výběru v obchodech buďte velmi obezřetní, protože v současné době jsou nabízeny drahé kameny, jež jsou dobarvovány (pro výraznější barvu), přepalovány (změna barvy kamene), nebo dokonce radioaktivně ozařovány (původní minerál se pak tváří jako úplně jiný druh kamene). Takto upravené drahé kameny všek nemohou působit léčivě, ale spíše danému člověku uškodí.

Velice opatrní bychom měli být i u šperků zděděných nebo získaných po někom, kdo už je používal a nosil před námi. Šperky s drahými kameny mají totiž tu vlastnost, že do sebe vstřebávají energetické vibrace předešlého nositele a pak je přenáší na nového majitele. Proto se mohou objevit například u dcery stejné zdravotní potíže jimiž trpěla její matka nebo babička.

Pokud člověk respektuje energetické zákony daného šperku s drahým kamenem, může se pomocí něj ve svém životě cítit vitálnější, zdravější, vyrovnanější a spokojenější.

 

 

Zdroj: Drahé kameny a šperky

Autor: Wolfgang Hahl