Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Tanzanit - účinky, vlastnosti a význam

Kámen tanzanit dostal svoje jméno podle země Tanzánie, kde byl v roce 1967 poprvé objeven. Je to jedinné dosud známé naleziště tohoto drahého kamene na světě. Tanzanit - kámen, minerál, krystal, drahokam - účinky, vlastnosti, význam

Tanzanit je jednou z odrůd zoisitu, jehož další odrůdou je také minerál thulit.

Svůj význam si tanzanit brzy našel svým rychlým vstupem do světa drahokamů, jako vzácný a vysoce ceněný drahý kámen.

Působení a vliv na člověka

Nerost tanzanit byl objeven teprve nedávno, a proto jeho účinky na zdraví ještě nejsou plně prozkoumány. Přesto se již dnes ví o jeho kladném působení na smysly a vědomí člověka, které bystří a omlazuje.

Zoisit (s rudými vrostlicemi) púsobí na základní a srdeční čakru, a tak umožňuje sladění lásky a sexuality. Věří se v jeho pozitivní vliv na potenci a neplodnost psychosomatického původu.Tanzanit - modrý drahokam / drahý kámen / nerost - nabíjení, čištění, aktivace

Růžový thulit byl vždy vnímán jako kámen ochrany. Napomáhal k překonávání strachu a nejistoty a umožňoval radovat se i z drobných potěšení života. Údajně chránil před virovými nákazami, posiloval srdce a krevní oběh.

Spirituální význam

Kámen tanzanit posiluje přesvědčení a vytrvalost člověka, a pomáhá mu splnit vše, co si předsevzal. Ukazuje mu cestu lásky a dobra a vede jej, aby se na této pouti nenechal znejistit.

Při meditaci tanzanit pokládáme na čakru čela, kde nám umožňuje lépe se soustředit.

Čištění a nabíjení

Kámen tanzanit čistíme v misce s vodou přes noc společně s křišťálem a nabíjíme jen krátce ve stínu.

Znamení zvěrokruhuTanzanit - přírodní kámen / surový minerál / krystal - neozařovaný, nezahřívaný, nepálený, nepřepalovaný, není tepelně upravený

Z astrologického hlediska tanzanit patří ke znamení:

▶ Střelec

Čakra - energetické centrum

▶ Tanzanit ovlivňuje 6. čakru - střed čela (třetí oko) a 7. čakru - centrum temene (korunní čakru).

▶ Zoisit - (růžovo-červený) ovlivňuje 1. čakru - základní čakru (kořenová čakra) a 4. čakru - srdeční centrum (čakra srdce).

▶ Thulit a zoisit (světle zelený) - 4. čakra - srdeční centrum (čakra srdce).

Využití, umístění a použitíKámen tanzanit - surový minerál - krystal z Tanzánie - prodej, cena - Jak poznat pravý tanzanit?

▶ kámen lze nosit kdekoliv na těle

▶ pro klidný spánek umístit poblíž hlavy

▶ při bolesti položit na postižené místo na těle

▶ při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden tanzanit a setrvat chvíli v klidu

▶ pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva a vzhled

Tanzanit se vyznačuje modrým až modrofialovým, popř. žlutohnědým zbarvením a skelným, průsvitným až průhledným drahokamovým leskem. Zoisit je růžovo-červený nebo světle-zelený kámen (často s rudými vrostlicemi) a thulit má růžové zabarvení, často se světlejšími skvrnkami.Tanzanit - drahokam - modrý krystal z Tanzánie - naleziště, lokalita s výskytem

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice se nachází pouze zoisit (okolí Mariánských Lázní) a thulit (Borovina u Třebíče). Tanzanit se v ČR nenachází.

V zahraničí se tanzanit vyskytuje v oblasti Gerevi Hills v Tanzánii a též v Keni (malá oblast u hranic s Tanzánií).

Zoisit byl nalezen v Rakousku, Německu, Itálii, Švýcarsku, Pákistánu a v USA,

Thulit byl objeven v Norsku, Itáliii, Rusku, Austrálii, USA, Namibii a v JAR.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!