Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Vltavín (Moldavit) - magické účinky kamene

Vltavín - mezinárodním názvem Moldavit (podle německého slova Moldau - Vltava) v jejímž horním povodí se tento kámen nachází.Vltavín / Moldavit - účinky, vlastnosti, význam, znamení, nabíjení, čištění

Minerál vltavín byl zařazen mezi tektity - přírodní křemitá skla (vznikl při dopadu meteoritu na zemský povrch cca před 15 miliony let).

První nálezy vltavínů pochází z doby kamenné, kdy byly pravěkými lovci opracovávány do podoby nástrojů. V pozdějších dobách si je lidé oblíbili pro jejich krásný vzhled a začali je používat i jako amulety. Až v době na přelomu 19. a 20. století se vltavíny zařadily mezi šperkové kameny.

Spirituální význam

Kámen vltavín nám umožňuje plně prožívat přitomnost, ve které nás nezatěžují bolestné vzpomínky ani nás neděsí obavy z budoucnosti. Pomáhá nám vymanit se z touhy po materiálních věcech a potlačit naše ego, což je nutností pro člověka ubírajícího se po cestě k osvícení.

Působení a vliv na člověka

Již od dávných dob lidé vltavíny používali jako podpůrný prostředek při potlačování infekčních nemocí, nemocí dýchacích cest a k posilování imunity.

Čištění a nabíjení

Čistíme opatrně vlažnou vodou, nabíjíme na nepřímém slunci nebo za měsíční noci.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je vltavín přiřazen ke znamení:

▶ Blíženci

Čakra - energetické centrum

Vltavín ovlivňuje následující čakry:

▶ 4. čakru - (srdeční centrum) - srdce a okolí

▶ 6. čakru - (centrum čela) - třetí oko

▶ 7. čakru - (centrum temene) - korunní čakra

Barva a vzhled

Průsvitný až průhledný kámen v různých odstínech zelené, od světlé až po olivovou, někdy hnědozelenou až hnědou barvu s drobounkými vzduchovými bublinkami uvnitř. Povrch vltavínů je skelně lesklý se skulptací - členitostí povrchu kamene vznikající dlouhodobým naleptáváním různými přírodními roztoky.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice se nachází v jižních Čechách v okolí horního toku Vltavy (Besednice, Slávče, Habří, Ločenice), na Moravě v okolí Třebíče a drobná lokalita na Chebsku.

V zahraničí byly objeveny méně významné lokality v Rakousku, v Německu (okolí Drážďan) a v jihozápadním Polsku.

Vltavín, moldavit, kámen, tektit, magické účinky

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!