Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Zirkon (starlit) - účinky, vlastnosti, význam

Kámen zirkon patří mezi nejstarší minerály na planetě Zemi. Stáří vzorku nalezeného na území Austrálie bylo vědci stanoveno na 4,4 miliardy let. Světle žlutá odrůda zirkonu se nazývá - jargon, oranžová až červenohnědá odrůda - hyacint  a zelená až modrá - starlit.

Spirituální význam - starlit

Tato odrůda zirkonu zklidňuje mysl a podporuje racionální uvažování. Při meditaci nás může tento kámen přivést k vysvětlení motivu našeho myšlení a jednání, které jsme v běžném životě nechápali, ale které jak se později ukázalo, vedlo k našemu prospěchu.

Působení a vliv starlitu na člověka

Odrůdě starlit byly na organismus člověka připisovány podobné účinky jako u hyacintu. Odpradávna pozitivně působil na onemocnění dýchacích cest, potlačoval nemoci kůže a přispíval k zotavení celé trávicí soustavy.

Znamení zvěrokruhu - starlit

Z astrologického hlediska je tento kámen přiřazen ke znamení:

  • Panny

Čakra - energetické centrum

Starlit ovlivňuje

4. čakru (srdeční) - centrum lásky a harmonie

5. čakru (hrdla) - centrum komunikace

Barva a vzhled odrůdy starlit

Modrý průhledný či průsvitný kámen se skelným až diamantovým leskem.

Čištění a nabíjení

Všechny odrůdy zirkonu čistíme přes noc v misce s vodou a nabíjíme nejlépe na drůze křišťálu za slunečného dne ve stínu.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice se zirkon nachází u Podsedic na Třebenicku (hyacint), Jáchymov (Krušné hory), Vlastějovice u Zruče nad Sázavou, Maršíkov na Moravě.

V zahraničí Srí Lanka, Barma, Thajsko (krystaly drahokamové kvality), Austrálie, Slovensko (Banská Štiavnica, Gelnica, Brezno)