Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Achát modrý - účinky, vlastnost, význam

Modrý achát (někdy též nazývaný modrý krajkový achát) je uklidňující kámen, který pomáhá se zvládáním stresu, nervů, zlosti, vypjatých emocí a nadměrně aktivní mysli. Achát modrý - účinky, vlastnosti a význam kamene

Jeho energetické účinky souvisí především s elementem vody. Jemná modrá barva kamene navozuje v člověku duševní klid a mír. Probouzí vnitřní harmonii.

Modrý achát je také významným zdrojem síly a opory, a tak se doporučuje lidem, kteří přes den zažívají náhlé výpadky a propady energie. Kámen pomáhá s rovnoměrným rozložením energie na celý den.

Tento minerál je také vhodný pro lidi, kteří se při vyjadřování svých emocí rozčilují. Pomáhá se zvládáním komunikace, a proto zesiluje aktivitu krční (5-té) čakry. Jednou z jeho vlastností je otevírat člověku nové možnosti vyjadřování.

Dle starých tradic údajně léčí a tlumí bolesti krku (hrdla), krční páteře, dále také pomáhá s problémy týkající se štítné žlázy, lymfatických uzlin, ramen a také slinivky břišní. Legendy mu přisuzují i blahodárné účinky na infekce a záněty. Má prý též snižovat horečky a posilovat kosterní systém (urychlovat hojení zlomenin).

Minerál - modrý achát - čištění a nabíjení kamene - znamení zvěrokruhuKámen má velký význam i v oblasti psychiky a nervového systému. Pomáhá s odstraňováním psychických bloků, se zesilováním koncentrace a předpokládá se, že přispívá i ke klidnějšímu přístupu ve vzniklých hádkách. Prý také usnadňuje člověku zbavovat se starých křivd.

Ze spirituálního hlediska má modrý achát člověku pomoci s přijetím svého ducha v sobě, aby zde na Zemi mohl člověk žít šťastný, spokojený a naplněný život plný radosti.

→ Tip: Prohlédněte si naši nabídku přírodních modrých achátů z České republiky » zobrazit modré acháty «

Jak na správné čištění a nabíjení?

Modrý achát čistíme ponořením do misky s vodou (na cca. 20 - 30 minut), a pak ho opláchneme pod proudem tekoucí vlažné vody (2 - 3 minuty). Modrý krajkový achát -  český přírodní achát - využití, použití, umístění

Čistíme ho po každém použití, pokud s ním aktivně pracujeme (např. meditace, krystaloterapie apod). Pokud ho máme pouze jako přírodní zářič, či dekoraci v domě, tak stačí očistit jednou měsíčně.

Kámen nabíjíme na přímém slunci po dobu asi půl hodiny až hodiny. Ideálně po každém jeho vyčištění.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je modrý achát přiřazen těmto znamením: Ryby, Rak, Štír

Jaké je jeho využití, umístění a použití?Achát krajkový modrý - drahý kámen, nerost, drahokam, polodrahokam z Česka

▶ kámen lze nosit kdekoliv na těle

▶ pro klidný spánek umístit poblíž hlavy

▶ při bolesti položit na postižené místo na těle

▶ při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden kámen a setrvat chvíli v klidu

▶ pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Čakra - energetické centrum

Modrý achát nejvíce podporuje (5-tou) krční čakru.

Barva a vzhled

Modrý achát má ve většině případů velmi jemnou obláčkově-modrou barvu, často doprovázenou hezkou vnitřní kresbou.

Zajímá vás, jaké jsou všechny druhy achátů? Dozvíte se to v článku » kámen achát «

Pozor na uměle barvené modré acháty ze zahraničí!

Na trhu s modrými acháty bohužel převládají ty uměle barvené, či dobarvené acháty. Barví se proto, aby měly kameny hezčí vzhled a na první pohled upoutaly pozornost zákazníků. Bohužel tímto nepřirozeným lidským zásahem do struktury achátů, dochází k výrazné ztrátě jejich původního a přirozeného energetickýho potenciálu. Doporučujeme, abyste se jim raději vyhnuli.

▶ Na fotkách níže si můžete prohlédnou typické barvené acháty původem ze zahraničí (prodávané u nás běžně na burzách, výstavách, v kamenných obchodech i na internetových e-shopech). Barví se nejen modrou barvou, ale i všemi ostatními barvami (fialovou, růžovou, zelenou, hnědou, červenou atd.).

2 znaky, podle kterých poznat barvené modré acháty?

Barvené modré acháty naštěstí pozná poměrně snadno i nezkušený člověk - laik.

Prvním poznávacím znakem barvených modrých achátů je (jak asi tušíte) jejich barva. Ta je výrazně (až křiklavě) sytě modrá. Toto nepřirozené modré zbarvení je patrné u kamenů většinou na první pohled. Přírodní modré acháty nikdy nemají takto výrazné modré zbarvení.

▶ Níže vidíte další z mnoha barvených achátů, které se u nás prodávají. Naleznete je i v přívěskách, náhrdelnících, náramcích a ostatních šperkách. Vyrábí se třeba i jako svícny a jiné dekorace.

Druhým poznávacím znakem je jejich původ, tedy místo, kde byly acháty nalezeny. Pokud pocházejí ze světa (vytěžily se v zahraničí a dovezly do ČR), tak můžou být (a ve většině případů bohužel i jsou) barvené. Poku však byly kameny objeveny na nalezištích v České republice (místem jejich původu je nějaká konkrétní lokalita v ČR), tak budou nebarvené, protože se české acháty zásadně nebarví. Je to ze dvou hlavních důvodů.Modrý achát z Čech - přírodní surový český kámen - prodej, cena

1) Nevyplatí se to finančně (českých achátů je mnohem méně než těch zahraničních a jsou daleko vzácnější a tedy i dražší).

2) České acháty mají velmi nízkou pórovitost, což znamená, že téměř nevstřebávají barvu (naopak zahraniční acháty mají pórovitost velmi dobrou - dobře vstřebávají barvu).

Nabídka (nebarvených) modrých achátů z České rebubliky

→ Zhlédněte naši nabídku přírodních (nebarvených) modrých achátů z naší rodné země » zobrazit modré acháty «

→ Mrkněte se i na nabídku modrých nebarvených achátů na našich spřízněných stránkách České Krystaly » české modré acháty « 

 

UPOZORNĚNÍ: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

„Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka”.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/achat/