Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Achát - účinky, vlastnosti a význam

Achát, účinky, vlastnosti, význam, použití, využití, obrázkyAcháty se vyskytují ve velkém množství rozličných druhů a každý z nich má svůj specifický význam a léčivé účinky a vlastnosti.

Bílý achát posiluje duševní rovnováhu a podporuje léčbu různých zánětů a rakoviny kůže. Růžový achát ochraňuje těhotenství a podporuje vývoj nenarozeného dítěte. Hnědý achát napomáhá při odstraňování alergií a při snížené potenci. Šedý achát uzdravuje unavené oči a oční vady přikládáním kamene nebo omýváním očí achátovou vodou. Mechový achát je nabitý silnou přírodní léčivou energií, pomocí níž zklidňuje psychiku člověka. Oblázky mechového achátu též napomáhají léčbě očních nemocí, pokud jsou příkládány na oční víčka. Ohnivé acháty ovlivňují třetí oko a během meditace usnadňují udržení duchovní rovnováhy. Různobarevný achát snižuje teplotu a posiluje srdeční oběh.

→ Tip: Přečtěte si o modrém achátu - nejžádanějším achátu ze všech - » modrý achát «

Acháty dále rozlišujeme podle různě uspořádaného pruhování. Acháty s pruhováním směřujícím do centra kamene podporují koncentraci a logické myšlení. Dále také ulevují při nejrůznějších zánětech vaječníků, ledvin, močového měchýře a problémech žaludku a střev. Paralelně pruhované acháty mírní bolesti varixů (křečových žil). Hvězdicovitě uspořádané pruhy na kameni aktivují imunitní a nervový systém.

Achát, kámen, léčivé účinky, český, znamení, leštěnýZříceninový achát podporuje hojení ran a pohmožděnin kloubů a kostí. Voda z obláčkového achátu čistí pleť a zklidňuje vyrážky a ekzémy. Vzácně se též vyskytují acháty s dutinami vyplněnými vodou, ty jsou převážně používány jako talismany.

→ Zhlédněte nabídku přírodních achátů z naší rodné země » zobrazit české acháty «

Čištění a nabíjení

Acháty čistíme proudem vlažné vody, nebo je ponecháme přes noc v misce vody společně s křišťálem. Všechny druhy achátů nabíjíme na přímém slunci, kromě ohnivého achátu, který se doporučuje nabíjet ve stínu.

 Znamení zvěrokruhuAchát, kámen, nabíjení, čištění, čakry, český

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Býk
  • Štír

Čakra - energetické centrum

Všechny acháty působí na základní kořenovou čakru (1. čakra), pouze ohnivý achát ovlivňuje čakru čela (třetího oka).

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden achát a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Achát, prodej, nabídka, cena, kámen, český, leštěnýVýskyt a naleziště

V České republice se nachází v Podkrkonoší a v Krušných horách.V zahraničí se vyskytuje prakticky po celém světě, protože jeho naleziště jsou napříč všemi kontinenty.

Barva

Barevně hýří achát nejrůznějšími kombinacemi barev od bílé přes růžovou, meruňkovou, zelenou, modrou až po různé zemité odstíny šedé a hnědé.

Barvy tohoto kamene jsou velmi rozličné, protože existuje velké množství achátavých druhů, které se rozlišují nejen podle barevnosti a vzhledu, ale i dalších zvláštností jako jsou různě uspořádaná pruhování a kresby tvořící na těchto kamenech roztodivné obrazce.

 

Pozor na uměle barvené acháty

Uměle barvené acháty ztráci svou energii i sílu a nehodí se k meditacím ani k léčebným účelům, i pro jakékoliv jiné použití jsou tudíž nevhodné. Dobarvované acháty poznáte podle ostrých a výrazných barev, jako jsou např. sytě růžová, fialová, modrá, či brčálově zelená. V přírodě se acháty vyskytují pouze v jemnějších barevných tónech. Další z metod úpravy barevnosti je radioaktivní ozáření. Takto vznikají nejen nádherně barevné acháty, ale i krásně žluté citríny, či tmavé záhnědy - tzv. moriony.

Na obrázcích výše si můžete prohlédnout uměle barvené a dobarvované brazilské acháty a achátové plátky.

Nabídka přírodních a nebarvených achátů z České republiky

Pokud Vás zajímají pravé, přírodní a nebarvené acháty pocházející z naší republiky, tak Vám je můžeme nabídnout na našich stránkách.

Naše acháty tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Naše acháty jsou čistě přírodní, nebarvené kameny, které byly pouze na pohledové ploše vyleštěny tak, aby vynikla jejich krásná kresba a barevnost.

Tyto kameny jsou nám také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční. Tuzemské acháty se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás.

→ Prohlédněte si nabídku přírodních (nebarvených) achátů z naší rodné země » zobrazit české acháty «

Název achátu pochází z antiky podle tehdejšího naleziště v okolí řeky Achates na Sicíliii. Acháty se vyznačují širokou paletou barev doplněnou fantasii provokujícím pruhováním, které tvoří nejroztodivnější obrazce. Díky svému vzhledu se tak acháty staly velmi oblíbenými a vyhledávanými kameny, přestože se na světě vyskytují v hojné míře a jejich nalezišť je nespočet.

→ Tip: Prozkoumejte nabídku českých achátů i na našich sprízněných stránkách České Krystaly » zobrazit nabídku achátů «

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/achat/