• 1 z 6
 

Elegantní macramé náramek s přírodním českým ametystem

 

Přírodní ametyst v originálním ručně dělaném macramé náramku s nastavitelným obvodem od 14 do 23 centimetrů.

Ametyst zasazený v tomto náramku pochází z Vysočiny a to konkrétně z proslavené šutrácké lokality Kojatín nedaleko Třebíče.

Jedná se o drobný kulatý ametyst, který se může pochlubit středně až sytě fialovým odstínem.

Na běžném denním světle jeho zbarvení není příliš výrazné, protože je kámen hodně tmavý. Pokud však ametyst prosvítíte sluníčkem nebo baterkou (zachyceno na posledních dvou fotografiích), ukáže se jeho krásná sytě fialová barva.

————————————————————————————

Kámen jsme osobně nalezli v čisté přírodě (přečtěte si » náš příběh «), a tak vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový minerál, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechán v původním nálezovém stavu, aby si uchoval svoje jedinečné energetické účinky.

► Minerál vložený do náramku jsme pečlivě vybrali, aby byl příjemný na nošení a zároveň působil opravdu krásným dojmem. Zohlednili jsme především velikost, tvar, povrch a celkovou kvalitu drahého kamene.

► Náramek je vyrobený ručně technikou zvanou „Macramé” (někdy nazývanou drhání nebo sukování). Jde o oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Kámen není vrtaný ani přilepený, je pouze precizně opleten vysoce kvalitní nití, ve které bezpečně drží.

► Náramek je zhotoven z voskované nitě značkyLinhasita”. Jde o věhlasnou značku brazilských nití nejvyšší kvality, které jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. To zajišťuje i dlouhou životnost a odolnost náramku (nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

► Velikost náramku se nastavuje posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náramek je vyrobený na standardní velikost zápěstí, přesto doporučujeme si obvod vašeho zápěstí změřit (např. krejčovským metrem) a ujistit se, že je pro vás tento náramek vhodný.

► Náramek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud ho kupujete pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli náramkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

► Nevystavujte náramek vysokým teplotám, jelikož materiál, ze kterého je vyrobený, je hořlavý. Buďte tedy v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náramek můžete občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

► Náramek jsme detailně nafotili z různých stran a úhlů, aby jste měli perfektní představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

Níže najdete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Uvádíme i přesný rozměr minerálu, a také váhu celého náramku. Pod rodným listem naleznete i odkazy na zajímavé články související s tímto drahým kamenem.

————————————————————————————

Obvod náramku (vnitřní): 14 až 23 cm

Váha náramku: 3 g

————————————————————————————

Místo nálezu kamene: Kojatín u Třebíče (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 11 x 11 x 5 mm

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Ametyst - účinky, vlastnosti, význam «

» Ametyst - další zajímavosti «

» Náramky s ametystem - další nabídka «

» Náramky s českými minerály - zajímavosti a další

       nabídka « 

» Náš příběh « 

————————————————————————————

Dostupnost Prodáno
650 Kč
Kód produktu 25109
Kategorie Náramky s přírodním českým ametystem
Položka byla vyprodána...