Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Ametyst - účinky, vlastnosti, význam

Ametyst, drůza, kámen, fialový, krystal, prodej, obrazkyKámen ametyst patří do nejvyššího centra energie (7. čakra). Je kamenem čistoty ducha a meditace, působí jako spojnice duše a duchovna. Jeho účinky nás odvádí od materiálních hodnot tohoto světa a povznáší k vyššímu duchovnímu poznání. Pomáhá nám objevovat sebeobětování, lásku, pokoru, a nezjištnost. Těmito vlastnostmi nám otevírá cestu do jiných dimenzí bytí. Je to kámen inspirace, směřuje naše myšlení k tvořivé práci a probouzí v nás intuici.

Zdravotní význam ametystu spočívá v jeho léčivém působení proti rozličným bolestem, hlavně však proti bolestem hlavy, kdy jej můžeme přikládat na střed čela (třetí oko), nebo jím masírujeme spánky a zátylek, podle toho, kde cítíme nejsilnější bolest. Jeho přikládání na sakrální centrum ovlivňuje odvykání od různých závislostí, jako jsou kouření, drogy a alkohol. Dále je ametyst silně nápomocen při zvyšování nízkého krevního tlaku, léčbě nemocí krve, urovnání střevní mikroflóry a při cukrovce.

Pro vyčištění obytných prostor od elektrosmogu a negativních energií se ametyst používá společně s křišťálem a růženínem.

Čištění a nabíjení

Kámen pravidelně čistíme po každém použití tekoucím proudem vlažné vody, nebo v nádobě s vodou společně s přiloženým křišťálem. Ametyst může stejně jako růženín na přímém slunci ztrácet barvu, proto jej nabíjíme ve stínu.

Znamení zvěrokruhuAmetyst, léčivé účinky, vlastnosti, význam, čištění, nabíjení

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

 • Ryby
 • Střelec
 • Panna

Tmavě fialové ametysty:

 • Kozoroh

Ametysty s purpurovým odstínem:

 • Beran
 • Štír

Využití a umístění

 • kámen lze nosit kdekoliv na těle
 • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
 • při bolesti položit na postižené místo na těle
 • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden a setrvat chvíli v klidu
 • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Kámen ametyst, znamení zvěrokruhu, horoskopu, použití, využitíČakra - energetické centrum těla

Ametyst náleží nejvyšší 7. čakře (temeno hlavy), avšak lze jej použít i na všechny ostatní čakry.

Barva

Ametyst má celou řadu fialových odstínů, od světlých tónů až po tmavé, někdy bývá až purpurově zbarvený.

Vzácně je průhledný, či průsvitný se skelným leskem, často se však vyskytuje i s matným povrchem.

Ametyst, krystal, naleziště, výskyt, lokality, Česká Mez, Nové Veselí

Výskyt a Naleziště

Největší naleziště přírodních ametystů se nachází v Jižní Americe ve státu Brazílie, kde se vyskytují nejen krásné krystaly a drůzy, ale i velké ametystové geody. Dalším významným nalezištěm ametystů je sousední stát Uruguay, který proslavily drůzy a geody velmi sytě fialové barvy. 

Pěkné ametysty se však vyskytují i u nás v České republice. Jedním z našich významných nalezišť přírodních ametystů je Vysočina, kde se v okolí vesnic - Česká Mez, Nové Veselí a Budeč našly nejhezčí ukázky tohoto minerálu.

Zdejší krásné ametysty tvoří menší samostatné volné krystaly světle i sytě fialové barvy. Ty jsou často průsvitné, vyjímečně dokonce průhledné, a mají drahokamovou kvalitu. Často obsahují i tzv. fantomy, což jsou krystaly uvnitř krystalů, které vznikly zastavením růstu krystalu v určitém časovém období, a pak následným pokračováním jeho vývoje. Další vzácnou formou ametystů, které se zde vyskytují jsou žezlovité krystaly (tzv. žezla), která jsou typická pro svoji úzkou základnu a rozšiřující se vrchol krystalu.

Vysočina nabízí i další lokality výskytu ametystů a to na Třebíčsku u vesnic - Kojatín, Hostákov a Bochovice. Pro tyto naleziště jsou typické neprůhledné ametysty ve spojení s křemenem. Jde o žilné hradbové ametysty, které zde tvoří zajímavé drůzy.

Nabídka přírodních ametystů z České republiky

Přírodní, surový, neopracovaný, ametyst, drůza, prodej, Česká republika

Velká většina ametystů dovezených ze zahraničí pochází nejčastěji z Brazílie, kde se získávají strojní velkotěžbou a následně jsou pak nabízeny a prodávány po celém světě. Často jsou tyto kameny upravovány, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu (tvaru, lesku, sytější barvy atd.), čímž dochází k energetickému znehodnocování těchto kamenů a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený minerál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený ametyst.

Pokud Vás zajímají přírodní surové ametysty pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout pravé ametysty, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny. Naše ametysty tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené ametysty jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o drůzy, samostatné krystaly, nebo jen jejich části, či pouze zlomky, které si však udržely svoji energii.

Tyto ametysty se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Naši nabídku ametystů z ČR si můžete prohlédnout v sekci Ametyst.

Pravé přírodní ametysty z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Ametyst.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/ametyst/