Ametyst - účinky a vlastnosti

Kámen ametyst patří do nejvyššího centra energie (7. čakra). Je kamenem čistoty ducha a meditace, působí jako spojnice duše a duchovna. Odvádí nás od materiálních hodnot tohoto světa a povznáší k vyššímu duchovnímu poznání. Pomáhá nám objevovat sebeobětování, lásku, pokoru, a nezjištnost. Tím nám otevírá cestu do jiných dimenzí bytí. Je to kámen inspirace, směřuje naše myšlení k tvořivé práci a probouzí v nás intuici.

Zdravotně ametyst působí proti rozličným bolestem, hlavně však proti bolestem hlavy, kdy jej můžeme přikládat na střed čela (třetí oko), nebo jím masírujeme spánky a zátylek, podle toho, kde cítíme nejsilnější bolest. Jeho přikládání na sakrální centrum ovlivňuje odvykání od různých závislostí, jako jsou kouření, drogy a alkohol. Dále je ametyst silně nápomocen při zvyšování nízkého krevního tlaku, léčbě nemocí krve, urovnání střevní mikroflóry a při cukrovce.

Pro čištění obytných prostor od elektrosmogu a negativních energií se ametyst používá společně s křišťálem a růženínem.

Čištění a nabíjení

Kámen pravidelně čistíme po každém použití tekoucím proudem vlažné vody, nebo v nádobě s vodou společně s přiloženým křišťálem. Ametyst může stejně jako růženín na přímém slunci ztrácet barvu, proto jej nabíjíme ve stínu.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením: Ryby, Střelec, Panna

Tmavě fialové ametysty - Kozoroh a ametysty s purpurovým odstínem: Beran a Štír

Čakra - energetické centrum těla

Ametyst náleží nejvyšší 7. čakře (temeno hlavy), avšak lze jej použít i na všechny ostatní čakry.

Barva

Fialová odrůda křemene, někdy do purpurového odstínu, bývá průhledný, průsvitný se skelným leskem.

Naleziště a lokality

Na Vysočině se vyskytuje v okolí obcí Bochovice, Hostákov a Kojatín (okres Třebíč). Zde se nachází hradbové a sytě fialové, neprůhledné krystaly a drůzy ametystu.

V katastru obcí Česká Mez, Nové Veselí a Budeč nalézáme menší samostatné, světle fialové krystaly ametystů. Ty jsou někdy průsvitné, a vyjímečně dokonce průhledně čisté a mají tak drahokamovou kvalitu.

Prodej Ametystů

Naprostá většina ametystů nabízených v eshopech na internetu, nebo na burzách a výstavách minerálů, pochází z dovozu ze zahraničí. Nejčastěji z Brazílie a Uruguaye, kde se získávají velkotěžbou za pomoci strojní techniky. Následně jsou pak dováženy a prodávány v České republice. Některé tyto kameny však prochází úpravou, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu a barvy, čímž dochází ke ztrátě jejich původní přírodní energie a léčivé síly. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme minerály, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak byly námi nalezeny v přírodě. Tyto kameny jsou nám také svoji energií mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty dovezené z druhého konce planety, což potvrzují i lidé, kteří jsou schopni se napojit na jemnou vibrační energii těchto kamenů.

Naši nabídku ametystů najdete v sekci Ametyst.

Přestože kameny mají silné energetické léčivé účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, tak neslouží jako náhrada lékařské péče.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.