Elektrosmog a elektromagnetické záření a vlnění - ochrana před jeho účinky a vlivy

Elektrosmog, elektromagnetické záření, vlnění, vlny, ochrana proti nimCo se rozumí slovem elektrosmog? Jak moc je pro nás škodlový a jaká je účinná ochrana před jeho zářením?

Elektrosmog je neionizující elektromagnetické záření, kterému se již v dnešní době prakticky nelze vyhnout. Lidé využívají řadu elektrotechnických a elektronických zařízení, která usnadňují život a vzájemnou komunikaci. Většina těchto zařízení je nepřetržitě zapnuta a vysílá vlnění, které není vidět ani cítit, takže si mnoho lidí, kromě některých citlivých jedinců, ani neuvědomuje v jakém nezdravém prostředí žije. Díky různým vysílačům (satelity, signály televizí a rádií, vysílače operátorů atd.) je zamořena celá planeta. Pokud by nám bylo umožněno pohlédnout na naši Zemi očima vesmírných bytostí, tak bychom viděli, že je obalena pavučinou elektrosmogu.

Eliminace škodlivých účinků a vlivů na zdraví je však možná a záleží na každém člověku, zda-li a jak se rozhodne v rámci svých možností chránit.

Víte, jaké mohou být zdroje elektrosmogu ve Vašem okolí?

Zdroje elektromagnetického záření mohou být vysokofrekvenční jako jsou:

 • vedení vysokého napění el. energie (stožáry a vodiče vysokého napětí)
 • nadzemní vedení (rozvody el. energie pomocí sloupů a drátů v obcích a sídlištích)
 • elektrické transformátory
 • antény vysokorychlostního internetu
 • vysílače mobilních operátorů, rádiových vln a televizního signálu

Dále pak zdroje nízkofrekvenčního záření. Jedná se především o zdroje ve Vaší domácnosti jako jsou:

 • elektrozařízení budov - osvětlení, el. zásuvky, podlahové vytápění el. vodiči, el. topidla (radiátory a panely), kovové konstrukce budov v jejichž blízkosti vedou el. vodiče
 • digitální technologie zabudované v domě, což jsou různá bezpečnostní a protipožární zabezpečení,elektricky ovládané rolety a žaluzie, dálkově ovládané topení a větrání
 • domácí elektrospotřebiče - televize, počítače, tiskárny, kuchyňské spotřebiče, mobilní telefony, el. budíky, wi-fi, nabíječky, bezdrátové ovladače, ale i lampičky a dětské chůvičky

Elektrosmog se stává nebezpečným zvláště pak, pokud dochází k hromadění elektromagnetických vlivů (vzájemného působení různých elektrických a magnetických polí), jejich křížení a hromadění v jednom místě.

Jak tedy můžeme alespoň ve svých domácnostech vytvořit zdravější prostředí?

Několik jednoduchých, a přesto důležitých opatření, kterými bysme se měli řídit.

 • vypínat ze zásuvky všechny elektrospotřebiče, pokud je právě nepoužíváme a nenechávat je v pohotovostním režimu, protože i tak vytváří elektromagnetické pole
 • vypínat wi-fi a příjem dat do svého mobilního telefonu, alespoň přes noc
 • telefon nedržet při volání přitisknutý přímo u hlavy (používat sluchátka, či zapnoutý hlasitý odposlech) a netelefonovat zbytečně dlouho
 • nenechávat mobilní telefon přes noc položený vedle hlavy na nočním stolku a už vůbec ne pod polštářem na němž spíte
 • nepoužívat elektrobudíky (nahradit je klasickými mechanickými budíky)
 • nepoužívat el. zahřívací dečky a polštářky do postele
 • neohřívat a nepřipravovat potraviny v mikrovlnné troubě (dochází ke znehodnocení vitamínů a minerálů v potravinách, znehodnocení bílkovin, snížení stravitelnosti zeleniny, vzniku volných rakovinotvorných radikálů v ohřívaném jídle)
 • nestavět svá obydlí v blízkosti vedení vysokého napětí, trafostanic, vysílačů a radarů
 • nechat si přeměřit elektromagnetické pole ve své domácnosti

Zatížení elektrosmogem se u lidí projevuje různými symptomy jako jsou: únava, podrážděnost, vyčerpanost, oslabení imunity, stres. Stálé oslabování organismu pak časem bývá i příčinou psychosomatických obtíží a závažných nemocí.

Přirozenou ochranu proti elektrosmogu poskytuje černý turmalín

Proti vlivům elektromagnetického záření nám může pomoci i jeden z nejsilnějších očistných kamenů a tím je černý turmalín skoryl. Více o tomto zvláštním kameni se dočtete v našem článku - Účinky a vlastnosti černého tumalínu. Tento kámen pracuje jako přírodní rušička, pohlcuje a neutralizuje negativní energie v prostoru, kde je umístěn, a tak ho neustále čistí.

Pokud tedy chcete zvýšit ochranu vašeho obydlí před účinky elektrosmogu, můžeme Vám nabídnout naše černé turmalíny, které pochází z České republiky z oblasti Vysočiny. Jejich působení a energie (oproti minerálům dovezeným ze zahraničí) je pro nás vhodnější a příznivější. Zároveň se jedná o pravé, čistě přírodní a neupravené kameny, které jsme osobně nalezli v naší přírodě. Zahraniční černé turmalíny bývají často různě uměle upravené (dobrušováné, leštěné atp.), čímž částečně ztrácí svůj energetický potenciál.

Naši nabídku přírodních černých turmalínů skorylů z ČR najdete v sekci - černý turmalín skoryl.

Přestože kameny mají silné energetické léčivé účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, tak neslouží jako náhrada lékařské péče.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.