Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Elektrosmog a elektromagnetické záření a vlnění - ochrana před jeho účinky a vlivy působením turmalínu

Elektrosmog, elektromagnetické záření, vlnění, vlny, ochrana proti nimCo se rozumí slovem elektrosmog? Jak moc je pro nás škodlový a jaká je účinná ochrana před jeho zářením?

Elektrosmog je neionizující elektromagnetické záření, kterému se již v dnešní době prakticky nelze vyhnout. Lidé využívají řadu elektrotechnických a elektronických zařízení, která usnadňují život a vzájemnou komunikaci. Většina těchto zařízení je nepřetržitě zapnuta a vysílá vlnění, které není vidět ani cítit, takže si mnoho lidí, kromě některých citlivých jedinců, ani neuvědomuje v jakém nezdravém prostředí žije. Díky různým vysílačům (satelity, signály televizí a rádií, vysílače operátorů atd.) je zamořena celá planeta. Pokud by nám bylo umožněno pohlédnout na naši Zemi očima vesmírných bytostí, tak bychom viděli, že je obalena pavučinou elektrosmogu.

„Eliminace škodlivých účinků a vlivů na zdraví je však možná a záleží na každém člověku, zda-li a jak se rozhodne v rámci svých možností chránit”.

Víte, jaké mohou být zdroje elektrosmogu ve Vašem okolí?

Zdroje elektromagnetického záření mohou být vysokofrekvenční jako jsou:

 • vedení vysokého napění el. energie (stožáry a vodiče vysokého napětí)
 • nadzemní vedení (rozvody el. energie pomocí sloupů a drátů v obcích a sídlištích)
 • elektrické transformátory
 • antény vysokorychlostního internetu
 • vysílače mobilních operátorů, rádiových vln a televizního signálu

Dále pak zdroje nízkofrekvenčního záření. Jedná se především o zdroje ve Vaší domácnosti jako jsou:

 • elektrozařízení budov - osvětlení, el. zásuvky, podlahové vytápění el. vodiči, el. topidla (radiátory a panely), kovové konstrukce budov v jejichž blízkosti vedou el. vodiče
 • digitální technologie zabudované v domě, což jsou různá bezpečnostní a protipožární zabezpečení,elektricky ovládané rolety a žaluzie, dálkově ovládané topení a větrání
 • domácí elektrospotřebiče - televize, počítače, tiskárny, kuchyňské spotřebiče, mobilní telefony, el. budíky, wi-fi, nabíječky, bezdrátové ovladače, ale i lampičky a dětské chůvičky

„Elektrosmog se stává nebezpečným zvláště pak, pokud dochází k hromadění elektromagnetických vlivů (vzájemného působení různých elektrických a magnetických polí), jejich křížení a hromadění v jednom místě”.

Jak tedy můžeme alespoň ve svých domácnostech vytvořit zdravější prostředí?

Několik jednoduchých, a přesto důležitých opatření, kterými bysme se měli řídit.

 • vypínat ze zásuvky všechny elektrospotřebiče, pokud je právě nepoužíváme a nenechávat je v pohotovostním režimu, protože i tak vytváří elektromagnetické pole
 • vypínat wi-fi a příjem dat do svého mobilního telefonu, alespoň přes noc
 • telefon nedržet při volání přitisknutý přímo u hlavy (používat sluchátka, či zapnoutý hlasitý odposlech) a netelefonovat zbytečně dlouho
 • nenechávat mobilní telefon přes noc položený vedle hlavy na nočním stolku a už vůbec ne pod polštářem na němž spíte
 • nepoužívat elektrobudíky (nahradit je klasickými mechanickými budíky)
 • nepoužívat el. zahřívací dečky a polštářky do postele
 • neohřívat a nepřipravovat potraviny v mikrovlnné troubě (dochází ke znehodnocení vitamínů a minerálů v potravinách, znehodnocení bílkovin, snížení stravitelnosti zeleniny, vzniku volných rakovinotvorných radikálů v ohřívaném jídle)
 • nestavět svá obydlí v blízkosti vedení vysokého napětí, trafostanic, vysílačů a radarů
 • nechat si přeměřit elektromagnetické pole ve své domácnosti

„Zatížení elektrosmogem se u lidí projevuje různými symptomy jako jsou: únava, podrážděnost, vyčerpanost, oslabení imunity, stres. Stálé oslabování organismu pak časem bývá i příčinou psychosomatických obtíží a závažných nemocí”.

Přirozenou ochranu proti elektrosmogu poskytuje kámen - černý turmalín skoryl

Proti vlivům elektromagnetického záření nám může pomoci i jeden z nejsilnějších očistných kamenů a tím je černý turmalín skoryl. Tento kámen pracuje jako přírodní rušička, pohlcuje a neutralizuje negativní energie v prostoru, kde je umístěn, a tak ho neustále čistí. Další zajímavosti o tomoto zvláštním kameni se dočtete v našem článku - Černý turmalín - účinky a vlastnosti.

Jak poznáme, že turmalín skutečně chrání proti elektrosmogu?

Především tak, že se budeme cítit lépe v místech, kde turmalíny působí (kvalitnější a hlubší spánek, snížení únavy, podrážděnosti a vyčerpanosti). Turmalíny pozitivně ovlivňují psychiku člověka. Nedochází k oslabování imunity stresem, který je vytvářen ionizujícím zářením.

Na to, jak se člověk cítí má samozřejmě vliv mnoho dalších faktorů, avšak turmalín nabízí zmírnění negativních účinků elektrosmogu, což si může každý osobně vyzkoušet a ověřit. Lidé mají různou míru senzitivity, a tak účinky turmalínu pociťuje každý s jinou silou a po různě dlouhé době.

Okruh působení černého turmalínu

Dosah černého turmalínu závisí na jeho velikosti. Na ochranu jednotlivce postačuje menší turmalín o velikosti 1,5 - 2 cm. Ten může být nošen na krku jako přívěsek (přívěsky s černým turmalínem), a tak být v neustálém kontaktu s lidským tělem, případně můžete nosit více drobných turmalínů alespoň v kapse.

Do malých uzavřených prostor, jako je např. kabina automobilu, či malé místnosti v domě, je vhodný turmalín o velikosti 2 - 3 cm. V běžných obytných místnostech je dobré použít kámen o velikosti nad 3 cm.

Nejvhodnější volbou je rozmístění více černých turmalínů (klidně i menších rozměrů) v jednom pokoji. Ty zde tak mohou působit současně, a tak lépe eliminovat elektromagnetické záření.

Nabídka černého turmalínu z České republiky

Pokud máte zájem o zvýšení ochrany Vašeho obydlí před účinky elektrosmogu, můžeme Vám nabídnout naše černé turmalíny, které pochází z České republiky ze známých nalezišť v oblasti Vysočiny. Jejich působení a energie (oproti minerálům dovezeným ze zahraničí) je pro nás jednoznačně vhodnější a příznivější. Zároveň se jedná o pravé, čistě přírodní a neupravené kameny, které jsme osobně nalezli v naší přírodě. Zahraniční černé turmalíny bývají často různě uměle upravené (dobrušováné, leštěné atp.), čímž částečně ztrácí svůj energetický potenciál.

Naši nabídku přírodních černých turmalínů skorylů z ČR najdete v sekci - černý turmalín skoryl.

Pravé přírodní turmalíny - černé skoryly z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Turmalín - černý skoryl.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.