Turmalín - účinky a vlastnosti

Kámen turmalín se rozděluje podle jeho barvy na několik druhů, protože každá barevná varianta turmalínu má jiné energetické účinky a vlastnosti. V tomto článku vám přiblížíme nejčastěji se v přírodě vyskytující černou variantu turmalínu, která se jmenuje skoryl.

Černý turmalín skoryl

Turmalín skoryl je kámen černé barvy sloužící k odstranění různých blokád v organismu, jak mentálních, tak i fyzických. Tento nerost má silné pyroelektrické vlastnosti, které se projevují tak, že třením nebo zahřátím kladně nabitý konec krystalu přitahuje prach. Tato vlastnost tomuto kameni dává nejsilnější očistnou sílu. Delšími krystaly lze odvádět z těla negativní energii, přičemž ji svádáme koncem krystalu vždy k zemi, kde ji lze snadno uzemnit.

Černý turmalín skoryl patří mezi nejznámější a nejúčinnější ochranné kameny. Chrání nás především před vlivy prostředí jako jsou geopatogenní zóny, spodní proudy vody, kosmické záření, elektrosmog, ale zároveň i vlivy našeho okolí, jako je zloba, nesnášenlivost, žárlivost a závist.

Skoryl spolu v kombinaci s křišťálem a růženínem by neměl chybět v žádné ložnici, protože v této kombinaci nejlépe čistí prostředí, a tak umožňuje nerušený spánek.

Povzbuzuje a rozvíjí hlavně vlastnosti patřící zemitým Kozorohům, jako jsou cílevědomost, řád, ctižádostivost a sebekontrola. Napomáhá nám v odhalování vlastních chyb, nedostatků a neuváženého jednání. Skoryl posiluje nervovou soustavu, uvolňuje stres a pozitivně působí na proudění lymfy naším tělem. Mírní zánětlivá onemocnění kloubů a poruchy nadledvinek. Často je také doporučován na posílení čichu.

Čištění a nabíjení

Kámen čistíme proudem vlažné vody, nebo jej ponecháme přes noc společně s křišťálem v misce s vodou. Turmalín skoryl nabíjíme na přímem slunci.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen ke znamení Kozoroha

Čakra - energetické centrum těla

Je ideální pro vedlejší centra rukou a nohou.

Barva

Černá, vzácně hnědočerná, nebo modročerná. Plochy hranolů jsou paralelně rýhované.

Naleziště a lokality

Na Vysočině se nachází u obcí - Dolní Bory, Cyrilov, Rousměrov, Sklené nad Oslavou a další blízké vesnice.

Prodej černého turmalínu skorylu

Většina černých turmalínů nabízených v eshopech na internetu, nebo na burzách a výstavách minerálů, pochází z dovozu ze zahraničí. Nejčastěji z Jižní Ameriky, kde se získávají velkotěžbou za pomoci strojní techniky. Následně jsou pak dováženy a prodávány v České republice. Některé kameny prochází úpravou, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu (např. broušení zakončení krystalů), čímž dochází ke ztrátě jejich původní přírodní energie a léčivé síly. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu, vám buď záměrně zatají, a nebo o ní vůbec nevědí. Pro většinu lidí je tedy velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme minerály, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak byly námi nalezeny v přírodě. Tyto kameny jsou nám také svoji energií mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty dovezené z druhého konce planety, což potvrzují i lidé, kteří jsou schopni se napojit na jejich jemnou vibrační energii.

Naši nabídku tohoto kamene najdete v sekci Černý turmalín skoryl.

Přestože kameny mají silné energetické léčivé účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, tak neslouží jako náhrada lékařské péče.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.