Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Turmalín - účinky a vlastnosti

Turmalín - černý skoryl, kámen, minerál, nerost, hornina, přírodní, surový, krystalKámen turmalín se rozděluje podle jeho barvy na několik druhů, jelikož každá barevná varianta turmalínu má jiné energetické účinky a vlastnosti. Níže Vám přiblížíme nejčastěji se v přírodě vyskytující černou odrůdu turmalínu, která nese název skoryl.

Turmalín - Černý skoryl

Turmalín skoryl je kámen černé barvy sloužící k odstranění různých blokád v organismu, jak mentálních, tak i fyzických. Tento minerál má silné pyroelektrické vlastnosti, které se projevují tak, že třením nebo zahřátím kladně nabitého konce krystalu bude přitahován prach. Tato vlastnost tomuto nerostu dává nejsilnější očistnou sílu. Dlouhými krystaly lze odstranit z těla negativní energii, přičemž ji vždy odvádíme koncem krystalu k zemi, kde ji lze snadno uzemnit.

Černý turmalín skoryl patří mezi nejznámější a nejúčinnější ochranné kameny. Chrání nás především před vlivy prostředí jako jsou geopatogenní zóny, spodní proudy vody, kosmické záření a velmi nebezpečný elektrosmog, ale zároveň i vlivy našeho okolí, jako je zloba, nesnášenlivost, žárlivost a závist.

Černý turmalín skoryl, kámen, účinky, vlastnosti, význam, znamení, obrázkySkoryl spolu v kombinaci s křišťálem a růženínem by neměl chybět v žádné ložnici, protože v této kombinaci svými účinky nejlépe čistí prostředí, a tak umožňuje nerušený spánek.

Černý turmalín povzbuzuje a rozvíjí hlavně vlastnosti patřící zemitým Kozorohům, jako jsou cílevědomost, řád, ctižádostivost a sebekontrola. Napomáhá nám v odhalování vlastních chyb, nedostatků a neuváženého jednání. Skoryl posiluje nervovou soustavu, uvolňuje stres a pozitivně působí na proudění lymfy naším tělem. Mírní zánětlivá onemocnění kloubů a poruchy nadledvinek. Často je také doporučován na posílení čichu.

Čištění a nabíjení

Kámen černý turmalín čistíme proudem vlažné vody. Také jej lze ponechat přes noc společně s křišťálem v misce s vodou. Turmalín skoryl nabíjíme na přímem slunci.

Znamení zvěrokruhuTurmalín černý skoryl, kámen, čištění, nabíjení, minerál, Vysočina, Morava

Z astrologického hlediska je přiřazen ke znamení:

  • Kozoroha

Čakra - energetické centrum

Černý turmalín skoryl je kámen, který nejvíce ovlivňuje vedlejší energetická centra rukou a nohou.

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden černý turmalín a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Skoryl černý turmalín, barva, použití, využití, kámen, krystal, Česká republikaBarva

Barva skorylu je černá, vzácně hnědočerná, nebo modročerná. Plochy stěn krystalů jsou paralelně rýhované.

Výskyt a Naleziště

Krásné černé turmalíny se nachází hlavně v Brazílii, USA, Rusku, a také na Madagaskaru.

Velmi pěkné skoryly se však vyskytují i u nás v České republice. Jedním z našich významných nalezišť přírodních černých turmalínů je Vysočina, především okolí zaniklého živcového dolu Hatě u obce Dolní Bory. Další krásné ukázky tohoto minerálu se našly v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Laštovičky, Rousměrov,Pikárec, Kněževes, Sklené nad Oslavou a další jim blízké vesnice. Každé zdejší naleziště se vyznačuje naprosto unikátními typy krystalů tohoto minerálu, a proto jsou tyto kameny z Vysočiny tak originální a těžko dostupné a tím i vysoce ceněné.Černý turmalín skoryl, záhněda, Vysočina, obrázky, krystaly, pravý, Morava

Turmalíny z České republiky jsou nám vzácnější, než ty ze zahraničí, protože jde o kameny z oblasti, kde jsme se narodili a žijeme, a tak jsou pro nás srdeční záležitostí. Jejich vlastnictví nám přináší nejen radost, ale i užitek. 

Nabídka černého turmalínu skorylu z české republiky

Velká část černých turmalínů dovezených ze zahraničí pochází nejčastěji z Brazílie, kde se získávají strojní velkotěžbou a následně jsou pak nabízeny a prodávány po celém světě. Často jsou tyto kameny upravovány, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu (tvaru, lesku, barvy atd.), čímž dochází k energetickému znehodnocování těchto kamenů a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený minerál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený turmalín.

Černý turmalín skoryl, kámen, prodej, nabídka, cena, Česká republikaPokud Vás zajímají přírodní surové černé turmalíny pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout pravé skoryly, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny. Naše turmalíny tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené skoryly jsou přírodní, neopracované a jinak neupravené kameny, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o větší, či menší krystaly, nebo jen jejich části, či zlomky, často v kombinaci s dalšími zdejšími minerály (záhněda, křišťál, albit atd.). Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Tyto černé turmalíny se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Naši nabídku přírodních černých turmalínů skorylů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci - Turmalín - černý skoryl.

Pravé přírodní turmalíny z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Turmalín - černý skoryl.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/cerny-turmalin-skoryl/