Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Achát mechový (stromečkový) - účinky, vlastnosti, význam

Mechový achát známý také pod názvem stromečkový, stromový, keříčkový nebo také dendritický je jednou z odrůd chalcedonu. Z vědeckého hlediska není totiž achát jednotlivý minerál, ale je tvořen vrstvičkami tří základních minerálů: křemene, chalcedonu a opálu.

Spirituální význam

Svými účinky nás přivádí zpět k přírodě a načerpání energie z ní. Meditací na louce či v lese lze pomocí mechového achátu navázat spojení s vílami a lesními skřítky. Pokud tento kámen prosvítíme, můžeme se ponořit do spleti "větviček kapradí a mechů" uvnitř.

Působení a vliv na člověka

Již dřívějších dobách lidé věřili léčivé síle tohoto kamene, který měl podporovat funkci žláz, urychlovat léčbu infekčních onemocnění dýchacích cest a plic, snižovat teplotu a posilovat imunitu. Přikládáním na víčka ulevoval unavený očím.

Znamení zvěrokruhu

  • Býk

Čakra - energetické centrum

Podporuje 1. základní čakru - (kořenovou) a 4. srdeční čakru - (oblast srdce a okolí)

Barva a vzhled

Mléčně bílý někdy až čirý minerál s kapraďovitými zelenými útvary či tmavě zelenými (dendritickými) větvičkovými inkluzemi.

Čištění a nabíjení

Kámen čistíme proudem vlažné vody a nabíjet můžem na přímém slunci.

Výskyt, naleziště a lokality

V zahraničí je to především v Brazílii, Indii, USA, Mexiku, Maroku, Německu ...

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

→ Prozkoumejte další drahé kameny a jejich účinky » zobrazit seznam kamenů «

→ Přečtěte si jak pracovat s drahými kameny a krystaly » číst jak pracovat s kameny «

→ Zjistěte jak správně vybrat vhodný drahý kámen » jak vybrat vhodný kámen «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!

#produkty#/achat/