Aragonit - účinky, vlastnosti, význam

Kámen aragonit odpradávna lidé rádi opracovávali, jelikož tento minerál nemá vysokou tvrdost. Vyráběli z něj různé věci -  nádoby, sošky, dekorativní předměty. Velkou zvláštností je železný květ - což je odrůda aragonitu připomínající svojí strukturou korálový trs, který byl objeven ve středověku horníky, kteří razili štoly při hledání zlata a stříbra na území dnešního Štýrska.

Působení a vliv na člověka

Aragonitu jsou připisovány pozitivní účinky na imunitní systém, oběhový systém (činnost srdce) a centrální nervovou soustavu. Dále je uváděno jeho blahodárné působení proti odvápění, což se projevuje na stavbě kostí, šlach a kloubů, zdraví zubů, a také na stavu páteře. Dále lze s jeho pomocí udržovat zdravou a svěží pleť a zabraňovat různým ekzémů a vyrážkám.

Spirituální význam

Aragonit je kámen, který nás vede k duchovnímu vývoji a růstu. Pomocí jeho uzemňujícího vlivu nalézáme vnitřní zklidnění a naladění se na řeč vlastního těla. Proto je i vhodným kamenem k meditaci - pomáhá nám objevit poslání naší duše v současném životě.

Čištění a nabíjení

Kámen čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme ve stínu nebo měsíčním světlem.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je aragonit přiřazen těmto znamením:

  • Ryby, Kozoroh a Pana

Využití, umístění a použití

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden aragonit a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Čakra - energetické centrum

Tento kámen podporuje základní 1. čakru (kořenovou), 3. čakru (pupeční) a 4. čakru (srdeční).

Barva a vzhled

Bílá až šedá s přechodem do různých odstínů hnědé barvy. Ojediněle může být i pestře zabarvený (žlutou, zelenou, modrou).

Výskyt, naleziště a lokality

V zahraničí se nachází v zemích -  Maroko, Španělsko, Namibie, Čína.

V České republice se též vyskytuje na několika lokalitách. V Teplicích nad Bečvou se nachází známé Zbrašovské aragonitové jeskyně. Na jejich vznik měla vliv teplá minerální voda, proto se zde i v zimě ohřejete. Podzemní jeskyně se skládají ze spletitého komplexu chodeb, dómů, komínů, a puklin s výzdobou z kalcitu a aragonitu.

Dále se aragonit nachází v CHKO - Vrch Číčov u Hořence v okrese Louny (České středohoří). Místní aragonity jsou velmi kvalitní, většinou hnědo-žluté až medově zbarvené, některé dokonce čiré. Tyto aragonity jsou jediné na světě, ze kterých se zhotovují fasetové brusy.

Jak vzniká aragonit?

Aragonit má stejné složení jako vápenec, má však jinou krystalovou strukturu. Může být různého původu. Často vznikal v pradávných  mořích z usazených skořápek mořských živočichů (např. mušlí). Většinou se však aragonit  tvoří na termálních pramenech a gejzírech při rozkladu vápenatých čedičů a vytváří krystaly.

Nabídka českého aragonitu

Prohlédněte si naší nabídku pravých přírodních aragonitů z České republiky » zobrazit české aragonity «

  

UPOZORNĚNÍ: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.