Aragonit - účinky, vlastnosti, význam

Znamení

Ryby, Kozoroh, Pana

Zbarvení

Bílý až šedý s přechodem do různých odstínů hnedé barvy, někdy pestře zabarvený (žlutou, zelenou, modrou).

Nabíjení

Kámen můžeme omývat pod proudem vlažné vody, nenabíjíme však na přímém slunci, ale raději ve stínu.

Aragonit má stejné složení jako vápenec, má však jinou krystalovou strukturu. Může být různého původu. Často vznikal v pradávných  mořích z usazených skořápek mořských živočichů (např. mušlí). Většinou však aragonit vzniká na termálních pramenech a gejzírech při rozkladu vápenatých čedičů a vytváří krystaly. Aragonit - sádrovec také vzniká na poušti v Maroku vysrážením kapilární vody (pouštní růže).

Čakry - základní 1. čakra (kořenová), 3. čakra (pupeční), 4. čakra (srdeční)

Aragonitu jsou připisovány pozitivní účinky na imunitní systém, oběhový systém (činnost srdce) a centrální nervovou soustavu. Dále je uváděno jeho blahodárné působení proti odvápění, což se projevuje na stavbě kostí, šlach a kloubů, zdraví zubů, a také na stavu páteře. Dále se může s jeho pomocí dařit udržovat zdravou a svěží pleť a zabraňovat různým ekzémů a vyrážkám.

Aragonit je kámen, který nás vede k duchovnímu vývoji a růstu. Pomocí jeho uzemňujícího vlivu nalézáme vnitřní zklidnění a naladění se na řeč vlastního těla.

Je i vhodným kamenem k meditaci - pomáhá nám objevit poslání naší duše v současném životě.

Naleziště

V zahraničí: Maroko, Španělsko, Namibie, Čína

V ČR

V Teplicích nad Bečvou se nachází známé Zbrašovské aragonitové jeskyně. Na jejich vznik měla vliv teplá minerální voda, proto se zde i v zimě ohřejete. Podzemní jeskyně se skládají ze spletitého komplexu chodeb, dómů, komínů, a puklin s výzdobou z kalcitu a aragonitu.

Dále se aragonit nachází v CHKO - Vrch Číčov u Hořence v okrese Louny (České středohoří). Místní aragonity jsou velmi kvalitní, většinou hnědo-žluté až medově zbarvené, některé dokonce čiré. Tyto aragonity jsou jediné na světě, ze kterých se zhotovují fasetové brusy.