Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Baryt - účinky, vlastnosti, význam

Baryt, těživec, kámen, důza, krystal, nerost, minerál, účinkyPozitivně působí na paměť a zároveň posiluje sebevědomí a vitalitu. Má též blahodárné účinky na pleť a také je mu připisován kladný vliv na hojení spálenin, či míst zasažených plísněmi.

Nerost baryt může zmírňovat pocity duševní nerovnováhy, jako jsou ostýchavost, různé starosti, ale i výbuchy histerie.

Nachází též uplatnění i jako meditační kámen. Staré civilizace věřily na jeho léčebné účinky sluchu, zmírňování angín a zánětů horních cest dýchacích.

Škodlivá záření a elektrosmog lze s jeho pomocí mírnit podobně jako s černým turmalínem skorylem. Tento minerál též můžete využít i jako krásnou a zajímavou ozdobu interiéru.

Čištění a nabíjení

Očistu provádíme omytím kamene proudem čisté vlažné vody. Baryt nabíjíme ve stínu mimo dosah slunečních paprsků. Při nabíjení jej můžeme položit na drůzu křišťálu.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen tomuto znamení:

  • Vodnář

Čakra - energetické centrum

  • Šestá - třetí oko
  • Sedmá - korunní čakra

Baryt, těživec, kámen, drůza, krystal, nerost, minerál, naleziště, lokalita, výskytVyužití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden kámen a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Výskyt a naleziště

V zahraničí se vyskytuje na Slovensku (oblast Banské Štiavnice, Rudňan a Rožňavy), dále pak v USA, Maroku, Číně, Indii, Německu a Anglii.

V České republice se nachází v okolí Dřínové u Tišnova, Lahošti, Litic nad Orlicí, Harrachova a Příbrami.

Nabídka přírodních barytů z České republiky

Baryt, těživec, kámen, drůza, krystal, nerost, minerál, lokalityBaryty ze zahraničí se získávají strojní velkotěžbou a distribuují se po celém světě. Často jsou tyto kameny upravovány, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu, čímž dochází k energetickému znehodnocování a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený minerál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený baryt.

Pokud Vás zajímají přírodní surové baryty pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout české baryty, které jsme sami nalezli na okraji Českomoravské vrchoviny. Naše baryty tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené baryty jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v české přírodě objeveny. Jedná se o drůzy, samostatné krystaly, nebo jen jejich části, či pouze zlomky, které si však udržely svoji energii

Naši nabídku barytů z České republiky si můžete prohlédnout v sekci - prodej barytů.

→ Zjistěte o barytu další zajímavosti na partnerských stránkách České Krystaly » český kámen baryt «

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/baryt-kamen-mineral-nerost/