Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Citrín - účinky, vlastnosti a význam kamene

Citrín a jeho účinky

Citrín vyzařuje pocit příjemného tepla, zdraví a svěžesti. Podporuje sebeuvědomění a snahu dosáhnout v životě všeho, co si přejeme a chceme.

Citrín, kámen, krystal, účinky, vlastnosti, význam, využití

Zlatavá barva citrínu povznáší naše myšlenky a rozvíjí tvořivost. Síla citrínu na nás působí hlavně v oblasti centra solar plexus, kde napomáhá předcházet různým negativním pocitům jako jsou strach, rozladěnost až deprese. Uvádí nás do klidu a harmonie pomocí kladného vlivu na naši nervovou soustavu.

Další pozitivní vlastností citrínu je ovlivňování činnosti našeho trávicího traktu včetně slinivky břišní, které zklidňuje a pomáhá čistit. Jsou známy i jeho příznivé léčivé účinky na dýchací cesty od hrdla až po nejmenší plicní sklípky. Tím tělu umožňuje zbavovat se jedů, které přijímáme nejen stravou, ale i škodlivin, které vdechujeme. Proto se kámen citrín řadí mezi minerály, které mají pro náš organismus velký význam.

Čištění a nabíjení

Citrín by se měl čistit po každém jeho použití, nejlépe pod proudem vlažné vody. Nabíjí se na přímém slunci, ale jen po velmi krátkou dobu. Pokud je kámen od někoho darovaný, nebo koupený, měla by být provedena očista důkladnější. To znamená, ponechat ho několik dní v misce s voudou (pramenitou, minerální), která je pravidelně měněna. Poté se kámen opláchne a může se dát nabíjet. Kámen netřeba čistit pouze v případě, že byl nalezen přímo v přírodě svým majitelem.

Pokud je kámen přesycen negativními emocemi, bolestmi a nemocemi a není zavčas očištěn, může tato negativa začít vyzařovat a tím vlastně škodit. Proto by si i léčebné kameny měly "odpočinout" a nabrat nové síly očistou.

→ Tip: Zjistěte, jak na správné » nabíjení, čištění a aktivaci citrínu «

Znamení zvěrokruhu

Kámen citrín, minerál, popis, použití, čištění, nabíjeníUž od dávných dob byl citrín uctíván jako kámen slunce.

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Lev
  • Blíženci
  • Panna
  • Býk

Čakra - energetické centrum

Působí na solar plexus, nebo-li pupeční čakru (3. čakra).

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden citrín a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva a vzhled

Barva citínů je většinou světle žlutá, vyjímečně až sytě žlutá, někdy přecházející i do lehce nahnědlé. Vzácné drahokamové citríny mají až zlatavé zbarvení.Kámen citrin, zlomky, znamení, čakra, prodej, cena

Výskyt a naleziště

Pravé přírodní citríny se nachází velmi vzácně. Ve světě se vyskytují především na Madagaskaru, v Brazílii a Rusku.

V Evropě byly citríny objeveny pouze u nás v České republice v oblasti Vysočiny. Zdejší citríny se našly v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Laštovičky, Bory, Rousměrov, Kněževes, Sklené nad Oslavou a jim blízké vesnice.

Tyto citríny jsou mnohem vzácnější a nedostupnější, ale pokud je vlastníme, mohou nám přinášet nejen radost, ale i užitek.

Falešné a umělé citríny ze zahraničí

Citrín, falešný, umělý, pálený, přepálený, podvod, nepravý, ozářený, ametystPokud se rozhodnete pro koupi citrínu, určitě narazíte na kameny dovezené ze zahraničí. Nejčastěji z Brazílie, Ruska, Madagaskaru a dalších míst naší planety, kde se získávají strojní velkotěžbou.

Bohužel velká většina nabízených kamenů nejsou pravé citríny, ale jedná se o úplně jiné kameny (často ametysty), které prošly zahřátím na vysoké teploty, aby získaly svoji žlutou barvu. Tak mohou být nabízeny jako vzácné pravé citríny, které se v přírodě vyskytují velmi ojediněle.

Podvody s umělou výrobou citrínů se obchodníkům vyplatí, protože je tento typ minerálu v přírodě stále vzácnější a na trhu žádanější. Upravené a dovezené citríny ze zahraničí, působící často krásným vzhledem a leskem, jsou někdy velmi levné a prodávané až za podezřele příznivou cenu. Obchodníci s kameny vám takto upravený a falešný citrín rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený citrín.

Více o falešných citrínech se dočtete v našem článku - Jak poznat pravý citrín?

Nabídka pravých citrínů z České republiky

Pravé citríny, krystaly, Vysočina, Morava, Česká republika, surové, přírodníCitríny z České republiky jsou velice žádaným a nedostatkovým zbožím. Pokud Vás však zajímají přírodní surové citríny pocházející z naší země, tak Vám můžeme nabídnout pravé citríny, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny.

Naše citríny tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené citríny jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o samostatné krystaly, nebo jen jejich části, či pouze zlomky, které si však udržely svoji energii. Tyto kameny jsou nám také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Většina našich citrínů má lehce ohlazený, matný, sametový povrch, a tak jsou i velmi příjemné na dotek a v ruce působí hravým a mazlivým dojmem. Jejich lehce omletý povrch způsobila nejen voda, která je ohladila do současné podoby, ale i půdní kyseliny, díky kterým zmatněl jejich povrch.

Tyto citríny se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Naši nabídku pravých přírodních citrínů z ČR si můžete prohlédnout v sekci Citrín

Pravé přírodní citríny z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Citrín.

 

Citrín, kámen, krystal, účinky, vlastnosti, význam, využití

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.