Epidot - účinky, vlastnosti a význam

Jaké má epidot účinky?

Epidot ovlivňuje duševní rozpoložení člověka a zesiluje jeho vnímavost na signály těla. Napomáhá k znovunabytí fyzických i duševních sil po překonané nemoci, nebo prožitém duševním traumatu.

Pozitivně ovlivňuje imunitní systém a na mentální úrovni napomáhá ozdravným procesům nejen v oblasti trávicího traktu (solar plexus), ale příznivě ovlivňuje i srdeční čakru, která zahrnuje nejen srdce, ale i plíce. Tyto orgány energeticky očišťuje od negativních emočních stavů, jako jsou zklamání, či sebelítost. Na fyzické úrovni ulevuje při alergiích a chronických problémech způsobených znečištěním plic.

Uzemňující energie epidotu člověku umožňuje poznávat sama sebe. Zklidněná mysl pak dochází k uvědomění, co člověk chce a po čem touží, a co doopravdy potřebuje a je pro něj skutečně důležité.

Jak epidot čistit a nabíjet?

Kámen epidot čistíme jeho ponořením do misky s vodou, nebo jej čistíme pod proudem tekoucí vlažné vody. Nabjíme ho na přímém slunci po dobu několika hodin.

Kde lze najít epidot?

Naleziště v České republice: Sobotín (severní Morava) - zde byly objeveny u nás nejhezčí krystaldy epidotu, ty se však v přírodě vyskytují velice vzácně a proto častěji objevíte úlomky, či zlomky tohoto minerálu. Mezi další naleziště na našem území se řadí: Markovice a Žulová a Vápenná u Šumperka.

Naleziště v zahraničí: Brazílie, USA, Rusko, Pákistán, Afghánistán, Austrálie, Nový Zéland. V Evropě: Norsko, Finsko a Rakousko - z alpských žil pochází jedny z nejkrásnější krystalů, jejichž krystalové plochy se vyznačují skelným leskem.

Jakému znamení zvěrokruhu náleží epidot?

  • Váhy
  • Býk

Jaké čakry epidot ovlivňuje?

Epidot příznivě působí na první (základní) čakru, dále pak na solar plexus (oblast středu břicha) a srdeční čakru.

Jaký epidot vybrat a kde koupit?

Nejlepší je nákup epidotu z České republiky. Tam je jistota jeho pravosti.