Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Islandský kalcit (dvojlomný / optický) - sluneční kámen Vikingů a jeho účinky

Islandský kalcit je známý též pod názvem dvojlomný kalcit, či optický kalcit, nebo také islandský vápenec.

Často je označován i jako „sluneční kámen Vikingů”, či „sluneční kompas”, protože byl odpradávna využíván Vikingy pro své polarizační vlastnosti. Sloužil jim při dlouhých námořních výpravách k určování polohy slunce při zatažené obloze.

▶ Zajímavost: Bylo vědecky ověřeno, že pomocí čirého islandského kalcitu je možno určit polohu slunce. Odchylka je pouze 1%.

Díváním se na zataženou oblohu skrze krystal islandského kalcitu, se při natočení kamene ke slunci tento viditelně rozzáří. Jedná se o dvojlomný kámen původně z Islandu (islandský vápenec). K dvojlomu světla dochází rozdělením světelného paprsku na dva, při jeho průchodu krystalem kalcitu.

Dnes má islandský kalcit využití v optice.

Spirituální význam

Tento kámen je svými účinky obzvláště vhodný k meditaci, navozuje zklidnění a hluboké uvolnění. Napomáhá k prohlubování intuice a prozřetelnosti.

Znamení zvěrokruhu

  • Blíženci

Barva a vzhled

Islandský kalcit je čirý průhledný minerál (chemicky čistý) se skelným leskem. Tvoří krystaly i různě tvarované agregáty.

Výskyt, naleziště a lokality

V zahraničí se nalézá: Island, Brazílie, Čína,Mexiko.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

→ Prozkoumejte další drahé kameny a jejich účinky » zobrazit seznam kamenů «

→ Přečtěte si jak pracovat s drahými kameny a krystaly » číst jak pracovat s kameny «

→ Zjistěte jak správně vybrat vhodný drahý kámen » jak vybrat vhodný kámen «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!

#produkty#/kalcit/