Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz

Kalcit - účinky, vlastnosti, význam

Kalcit, kámen, minerál, účinky, vlastnosti, význam

Kámen kalcit spolu s křemenem patří mezi nejčastěji se vyskytující minerály. Jeho název je odvozen od latinského slova Calx - vápno. V přírodě se vyskytuje v mnoha barevných odstínech a variantách, čímž může působit prakticky na všechna centra našeho těla.

Druhy kalcitů a jejich účinky podle barev

Bílý až čirý kalcit ovlivňuje čakru třetího oka, a tak nám bystří rozum a posiluje paměť. Působením tohoto kamene v oblasti čela ... (celý text - bílý kalcit).

Oranžový kalcit rozvíjí intuici a rychlé rozhodování ... (celý text - oranžový kalcit). 

Žlutý kalcit působí na čakru solar plexu a v temenní čakře navozuje vzájemný soulad mezi duchovním ... (celý text - žlutý kalcit). 

Zelený kalcit zklidňuje mysl, a tak pomáhá člověku "urovnat myšlenky" a odložit staré negativní emoce. Jemné vibrace tohoto minerálu ... (celý text - zelený kalcit). 

Modrý kalcit pozvedá sebevědomí a víru člověka v uskutečňování jeho snů. Velmi příjemné a účinné mohou být ... (celý text - modrý kalcit).

Růžový kalcit text

Manganokalcit patří mezi nejkrásnější a nejvzácnější kalcity. Představuje jemný cit, mateřství a hlubokou lásku. Jeho pozitivní působení ... (celý text - manganokalcit).

Čištění a nabíjení

kalcit, kámen, obrázek, barvy čaker, energetických center

Kámen kalcit čistíme jen krátkým opláchnutím pod proudem vlažné vody. Následně ho osušíme a necháme položený několik hodin ve stínu (ideálně na drůze křišťálu) nabíjet.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen tomuto znamení:

  • Blíženci

Čakra - energetické centrum

Vždy podle barvy kamene, která odpovídá dané čakře.

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden kámen a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Výskyt a naleziště

V zahraničí se vyskytuje téměř po celém světě, zvláště pak v Jižní Americe, USA, Severní a Střední Africe, Rusku a na Arabském poloostrově.

V České republice se nachází poblíž Příbrami, Jáchymova, okolí Prahy a v Moravském krasu.

Nabídka přírodních kalcitů z České republiky

Velká většina kalcitů dovezených ze zahraničí pochází nejčastěji z Brazílie, kde se získávají strojní velkotěžbou a následně jsou pak nabízeny a prodávány po celém světě. Často jsou tyto kameny upravovány, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu (tvaru, lesku, sytější barvy atd.), čímž dochází k energetickému znehodnocování těchto kamenů a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený minerál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kalcit.

Pokud Vás zajímají přírodní surové kalcity pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout pravé kalcity, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny. Naše kalcity tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené kalcity jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v české přírodě objeveny. Jedná se o drůzy, samostatné krystaly, nebo jen jejich části, či pouze zlomky, které si však udržely svoji energii.

Tyto kalcity se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Naši nabídku kalcitů z ČR si můžete prohlédnout v sekci Kalcit.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

 

 

 

Smaragdový, medový

Čirý až bílý kalcit ovlivňuje čakru třetího oka, a tak nám bystří rozum a posiluje paměť. Působením tohoto kamene v oblasti čela dochází k odstranění zastaralých způsobů myšlení a tím k "prozření" daného člověka. Působí na vstřebávíní vápníku a regulaci látkové výměny v těle, na čemž závisí štěpivost nechtů, lámavost vlasů, ale i lámavost kostí a náchylnost zubní skloviny ke kazům.

Oranžový kalcit rozvíjí intuici a rychlé rozhodování.

Žlutá kalcit působí na čakru solar plexu a v temenní čakře navozuje vzájemný soulad mezi duchovním a duševním nastavením mysli, tvořivé myšlení a inspiraci. 

zelený kalcit sklidňuje mysl, a tak pomáhá člověku "urovnat myšlenky" a odložit staré negativní emoce. Jemné vibrace tohoto minerálu sklidnijí přívaly vzteku a navozují uklidnění.

Modrá kalcit: pozvedá sebevědomí a víru člověka v uskutečňování jeho snů. Velmi příjemné a účinné mohou být masáže ztuhlé šíje oblázkem modrého kalcitu.

Manganokalcit: Patří mezi nejkrásnější a nejvzácnější kalcity. Představuje jemný cit, mateřství a hlubokou lásku. Jeho pozitivní působení můžete poznat při odstraňování různých psychosomatických obtížích.