Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kalcit žlutý - účinky, vlastnosti a význam

Žlutý kalcit

Žlutý kalcit se řadí svými účinky mezi všestranné minerály. Je vhodným kamenem do obytných prostorů, které čistí od nánosů negativní energie a svojí žlutou barvou je projasňuje. Napomáhá člověku zachovat si neúnavnost v dosahování životních cílů. Významně může být nápomocný i v nelehkých životních okolnostech, či při překonávání těžkých začátků. Uklidňuje myšlenky a navozuje stav harmonie a vyrovnanosti.

Působení a vliv na člověka

Působí na oblast pupku - 3. čakru (solar plexu), kde má mít vliv na výměnu látek v těle a nervový vegetativní systém, v 6. čakře (třetího oka) podporuje kreativitu a nové nápady, a v 7. korunní (temenní) čakře navozuje vzájemný soulad mezi duchovním a duševním nastavením mysli.

Znamení zvěrokruhu

  • Blíženci
  • Rak
  • Lev
  • Ryby

Čakra - energetické centrum

Žlutý kalcit podporuje 3. čakru - solar plexu (pupeční), 6. čakru - třetí oko (centrum čela), 7. čakru - korunní (centrum temene hlavy)

Barva a vzhled

Pro tento minerál je charakteristická jeho světle až středně žlutá barva, někdy s lehkým medovým odstínem.

Výskyt, naleziště a lokality

V zahraničí se žlutý kalcit vyskytuje v Rusku a Keni

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

→ Prozkoumejte další drahé kameny a jejich účinky » zobrazit seznam kamenů «

→ Přečtěte si jak pracovat s drahými kameny a krystaly » číst jak pracovat s kameny «

→ Zjistěte jak správně vybrat vhodný drahý kámen » jak vybrat vhodný kámen «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!

#produkty#/kalcit/