Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Karneol - účinky, vlastnosti, význam

Minerál karneol je sytě oranžová, někdy též hnědo-červená, odrůda chalcedonu a řadí se mezi polodrahokamy. Červený odstín tohoto kamene prozrazuje přítomnost železa (obsahuje hematit, nebo-li krevel). Své pojmenování získal z latinského slova „carneus”, což znamená - masový.Kámen karneol - účinky, význam, vlastnosti, nabíjení, čištění, znamení zvěrokruhu

Působení a vliv na člověka

Karneol, jako kámen plodnosti, odpradávna přispíval ženám k usnadnění početí. Svými účinky měl také zmírňovat bolesti kloubů, podporovat funkci plic, regulovat trávení, zmírňovat křečové žíly a vnější krvácení.

Spirituální význam

Kámen karneol svými spirituálními účinky umožňuje nahlédnutí do minulých reinkarnací, a tím usnadnit putování současným životem. Jeho vlastnosti povzbuzují životní energii a podporuje úsilí v dosahování cílů a předsevzetí. Pomáhá člověku prohlubovat schopnost vizualizace a tím uvádět události do pohybu.Minerál karneol - červený kámen, nerost, polodrahokam, drahokam - křišťál, karneolit, co je karneol, může karneol do vody

Znamení zvěrokruhu

▶ Beran

▶ Lev

▶ Panna

Čakra - energetické centrum

▶ Surový karneol ovlivňuje 2. čakru - sakrální centrum - (čakra vitality)

Využití, umístění a použití

▶ kámen lze nosit kdekoliv na těleSurový karneol - přírodní kámen - achát - neopracovaný, leštěný, karneol a jeho účinky, barva, karneolský achát, láska, na co je karneol

▶ pro klidný spánek umístit poblíž hlavy

▶ při bolesti položit na postižené místo na těle

▶ při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden karneol a setrvat chvíli v klidu

▶ pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva a vzhled

Barva tohoto kamene se pohybuje od sytě oranžové, přes oranžovo-červenou až po červeno-hnědou se skelným nebo voskovým leskem. 

Výskyt, naleziště a lokalityČervený karneol - léčivé účinky, jak nabít (jak se nabíjí) karneol, jak čistit (jak se čistí) karneol, prodej, cena, nabídka

V České republice jsou nejznámější lokality karneolu v okoli Staré a Nové Paky.

V zahraničí byla již ve starověku známa jeho naleziště v pouštích Arábie a Egypta. V současnosti se vyskytuje zejména v Brazílii a Indii. Zvlášť ceněný je pak medově zbarvený karneol z Turecka. Jednou z odrůd karneolu jsou i oranžové sardity z Malé Asie.

Pozor na falešné karneoly ze zahraničí

Při nakupování karneolu buďte nanejvýše opatrní, jelikož se velmi často za pravé karneoly vydávají barvené acháty dovážené z Brazílie. Snažte se tak tento kámen nakupovat pouze u ověřených prodejců.

Nabídka pravých karneolů z Česka

Prohlédněte si nabídku pravých českých karneolů » zobrazit český karneol «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

→ Prozkoumejte další drahé kameny a jejich účinky » zobrazit seznam kamenů «

→ Přečtěte si jak pracovat s drahými kameny a krystaly » číst jak pracovat s kameny «

→ Zjistěte jak správně vybrat vhodný drahý kámen » jak vybrat vhodný kámen «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!

#produkty#/karneol/