Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Zkamenělé dřevo - araukarit

Araukarit - zkamenělé dřevo - prodej, cena, nabídka, prodám, výkupJak vzniklo zkamenělé dřevo?

Zkamenělé dřevo, nebo-li araukarit, vznikalo v pravěku ze stromů, které byly ponořeny do vody, nebo bahna, jež byly bohaté na rozpuštěné minerály (mangan, oxidy železa, měď, chrom, kobalt, uhlík) a zvláště pak křemen. Tato minerální voda proudila přes rostlinné buňky a pletiva, ve kterých se postupně usazovaly minerály v ní obsažené. K tomuto procesu docházelo pod zemí bez přístupu vzduchu, čímž se organické dřevo během milionů let "přeměnilo" na minerál, jež je nyní nazýván jako zkamenělé dřevo, či kamenné dřevo. Někdy se používá i název fosilní dřevo, nebo araukarit.

Jak poznat zkamenělé dřevo?

Poznáte ho podle jeho jeho výrazné kresby letokruhů a někdy i suků.

Velmi často mívá ohlazený povrch, který vznikl působením půdních kyselin a vody, jež ho dlouho omývala.

Zkamenělé dřevo - prodej, cena, naleziště, lokalita, výskytMůže mít různou barvu odvíjející se od druhu minerálů rozpuštěných ve vodě, která na původní organické kmeny stromů působila. Nejčastější zbarvení bývá od různých odstínů hnědé až červené, po šedou, žlutou a oranžovou.

Na Mohsonově stupnici má zkamenělé dřevo tvrdost 7, stejně jako křemen, protože tento nerost byl převládajícím prvkem při jeho vzniku. Je tedy pomětně tvrdé a i jeho hmotnost je výrazně vyšší než byla váha původního dřeva.

Méně vzhledné zkamenělé dřevo je řezáno a leštěno, aby lépe vynikla jeho kresba tvořená dávnými letokruhy. K tomu lze dospět i jeho namočením ve vodě.

Kde najít zkamenělé dřevo?

V ČR jsou naleziště a lokality s výskytem zkamenělého dřeva především v okolí Nové Paky, Líně u Plzně a Chrášťan.

Ve světě se nalézá od USA, Argentiny a Brazílie přes Čínu, Indii, Indonésii a Nový Zéland, dále pak Afriku (Egypt, Lybie, Namibie, JAR) až po Evropu (Řecko, Ukrajina, Belgie, Spojené Království ...)

Fosilní zkamenělé dřevo - Líně u Plzně - využití, použití, užitíZkamenělé dřevo se vyrábí i uměle

V laboratořích se vyrábí umělá napodobenina zkaměnělého dřeva pomocí máčení drobných kousků dřeva z borovic v křemenném roztoku a kyselinách a následně jeho vařením ze velmi vysokých teplot v atmosféře argonu. Vznikne tak umělý produkt vyrobený rukou člověka.

Jaké jsou účinky zkamenělého dřeva?

Ze spirituálního hlediska se zkamenělému dřevu přisuzují pozitivní účinky na trávicí trakt, čímž je posilována a ovlivňována imunita člověka. Oslabená imunita se může projevovat nejen různými problémy typu nachlazení, rýma či únava, ale například i opary.

Na mentální úrovni pomáhá při překonávání nemocí spojovaných s věkem člověka, kterými mohou být potíže s látkovou výměnou, vylučováním vody z organismu nebo problémy s řídnoucími kostmi.

Dřevo, stromy, zkamenělé, stáří miliony a tisíce letOd dáných dob bylo používáno a nošeno jako amulet proti zlým silám, a také jako ochrana pro cestovatele, zvláště při cestách po moři.

Zkamenělé dřevo je také symbolem dlouhověkosti a údajně zpomaluje proces stárnutí těla. Člověku slouží k uzemnění a navození zapomenutých vzpomínek. Jeho pomocí lze nahlédnout do hluboké minulosti a rozpomenout se na prožité minulé životy.

Jak ho čistit a nabíjet? Čištění se provádí pod proudem vlažné vody a nabíjet jej můžeme na přímém slunečním světle.

Jakému znamení zvěrokruhu náleží? Z astrologického hlediska je přiřazeno znamením Panny a Vodnáře.

Jakou čakru ovlivňuje? Nejvíce působí na první (základní) kořenovou čakru.

Nabídka a prodej přírodního zkamenělého dřeva z Česka

Na našich stránkách nabízíme pouze tuzemská zkamenělá dřeva objevená na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši prodejní nabídku pravých a přírodních zkamenělých dřev v jejich přirozené podobě, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel.

Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a pravidelně doplňujeme.

Stránka 1 z 1 - 20 položek celkem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).