Růženín - účinky a vlastnosti

Jemná a lehká růžová barva tohoto kamene v nás probouzí cit, ženskou něžnost, přátelství, a oddanou lásku. Hodí se pro nesmělé milence, kterým pomáhá otevřít srdce a projevit cit lásk, proto je považován za kámen srdce a lásky. Růženín zvyšuje naše jemné vibrace a tím umožňuje hlubší vnímání různých druhů umění, zvláště pak hudby.

Zdravotně má na nás růženín vliv především v oblasti srdce, kde pomáhá čistit, posilovat, a vyrovnávat emoce, čímž reguluje srdeční rytmus. jeho další vliv zahrnuje léčbu onemocnění pohlavních orgánů u obou pohlaví a léčbu neplodnosti. Je také nápomocen při různých onemocněních krve, jako je anémie a leukémie. Růženín položený v blízkosti naší hlavy nám usnadňuje usínání a spolu se záhnědou nebo černým turmalínem skorylem, popřípadě křišťálem neutralizuje elektrosmog. Ten se z různých elektrických přístrojů jako je televize, mobil, nebo počítač, hromadí v našich domovech, obklopuje nás a zejména pak v ložnicích brání našemu klidnému spánku.

Čištění a nabíjení

Růženíny, kterými bylo léčeno, se čistí vlažnou vodou po každém použití. Kameny umístěné v obytných prostorách postačí omýt vlažnou vodou jedenkrát týdně. Růženiny nikdy nenabíjíme na přímém slunci, protože vlivem slunečního záření ztráci barvu. Raději ponecháme pouze ve stínu a jejich energii můžeme povzbudit přiložením na srostlici křišťálu nebo ametystu.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

Býk a Váhy

Čakra

Růženín ovlivňuje čakru srdce.

Barva

Růženín je odrůda křemene zabarvená od jemně růžové až po fialově růžovou. Mívá skelný lesk a často bývá mléčně zakalený. Působením slunečního záření barva kamene bledne.

Naleziště a lokality

Nachází se na Vysočině v lokalitách - Dolní Bory, Cyrilov, Krásněves, Vídeň a další obce v okolí.

Prodej přírodních růženínů

Většina nabízených růženínů na internetu, burzách, či výstavách pochází z dovozu ze zahraničí, především pak z Brazílie, kde se získávají velkotěžbou za pomoci strojní techniky, a pak jsou následně v ČR pouze přeprodávány obchodníky s drahými kameny. Některé tyto růženíny mohou být také uměle upravené pro lepší vzhled a barvu.

Jakékoliv opracování nebo úprava přírodních kamenů může zapříčinit ztrátu jejich nejjemnější vibrační energie.

Všechny drahé kameny námi nabízené a prodávané na našich stránkách jsou naše vlastní nálezy z Vysočiny a jsou ponechány v přírodním surovém stavu, tak jak byly nalezeny.

Naši nabídku přírodních růženínů si můžete prohlédnout v sekci Růženín.

Přestože kameny mají silné energetické léčivé účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, tak neslouží jako náhrada lékařské péče.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.