Růženín - účinky, vlastnosti, význam

Kámen růženín - léčivé účinky, vlastnosti, význam a využití

Jemná a lehká růžová barva tohoto kamene v nás probouzí cit, ženskou něžnost, přátelství, a oddanou lásku. Těmito vlastnostmi se hodí pro nesmělé milence, kterým pomáhá otevřít srdce a projevit cit lásku, proto je považován za kámen srdce a lásky. Růženín zvyšuje naše jemné vibrace a tím umožňuje hlubší vnímání různých druhů umění, zvláště pak hudby.

Zdravotní účinky růženínu se projevují především v oblasti srdce, kde pomáhá čistit, posilovat, a vyrovnávat emoce, čímž reguluje srdeční rytmus. Jeho další význam zahrnuje léčbu onemocnění pohlavních orgánů u obou pohlaví a léčbu neplodnosti. Je také nápomocen při různých onemocněních krve, jako je anémie a leukémie.

Růženín položený v blízkosti naší hlavy nám usnadňuje usínání a spolu se záhnědou nebo černým turmalínem, popřípadě křišťálem neutralizuje elektrosmog. Ten se z různých elektrických přístrojů jako je televize, mobil, nebo počítač, hromadí v našich domovech, obklopuje nás a zejména pak v ložnicích brání našemu klidnému spánku.

Čištění a nabíjení

Růženíny, kterými bylo léčeno, se čistí vlažnou vodou po každém použití. Kameny umístěné v obytných prostorách postačí omýt vlažnou vodou jedenkrát týdně. Růženiny nikdy nenabíjíme na přímém slunci, protože vlivem slunečního záření ztráci barvu. Raději ponecháme pouze ve stínu a jejich energii můžeme povzbudit přiložením na srostlici křišťálu nebo ametystu.

Znamení zvěrokruhu

Minerál růženín - znamení zvěrokruhu, horoskopu, ezoterika, esoterikaZ astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Býk
  • Váhy

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Čakra - energetické centrum

Kámen růženín nejvíce ovlivňuje a působí na čakru uprostřed hruti - čakru srdce (srdeční čakru).

Barva

Růženín je drahokamová odrůda křemene zabarvená od jemně růžové až po fialově růžovou. Vyskytuje se skelně lesklý, průsvitný až zcela průhledný a často bývá mléčně zakalený.

Kámen růženín - nabíjení, čištění, použití, využití

Působením slunečního svitu barva kamene bledne, a tak není doporučeno růženín vystavovat delšímu přímému slunečnímu záření.

Výskyt a naleziště

Krásné růženíny pochází především z Brazílie, Madagaskaru, Ruska a dalších světových nalezišť.

Velmi pěkné růženíny se však vyskytují i u nás v České republice. Jedním z našich významných nalezišť přírodních surových růženínů je Vysočina, především okolí zaniklého živcového dolu Hatě u obce Dolní Bory. Další krásné ukázky tohoto minerálu se našly v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Laštovičky, Rousměrov, Kněževes, Sklené nad Oslavou a další jim blízké vesnice. 

Nabídka růženínů z české republiky

Růženín - minerál, přírodní, surový, neopracovaný, neupravený kámenVelká většina růženínů dovezených ze zahraničí pochází nejčastěji z Brazílie, kde se získávají strojní velkotěžbou a následně jsou pak nabízeny a prodávány po celém světě. Často jsou tyto kameny upravovány, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu (tvaru, lesku, sytosti barvy atd.), čímž dochází k energetickému znehodnocování těchto kamenů a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený minerál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený růženín.

Pokud Vás zajímají přírodní surové růženíny pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout pravé růženíny, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny. Naše růženíny tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené růženíny jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o větší, či menší kameny, nebo jen jejich části, které si však udržely svoji energii.

Tyto růženíny se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu pro nás!

Naši nabídku růženínů z ČR si můžete prohlédnout v sekci Růženín.

Pravé přírodní růženíny z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Růženín.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.