Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Křišťál - účinky, vlastnosti a význam pravého kamene

kristal-kamen-ucinky-vlastnosti-vyznam-vyuziti-mineralOd dávnověku byl různými národy používán jak k léčbě poranění, tak i proti horečkám a k tišení bolesti. Ve středověku byl dokonce užíván vnitřně, rozdrcený na prášek proti zažívacím potížím.

Křišťál v nás evokuje představu křišťálově čisté vody, a tak na nás působí svou očistnou energií. Svými účinky nás zbavuje negativní energie a nabíjí nás energií pozitivní. Křišťál je velmi univerzální kámen, má zvláštní vlastnosti a význam - lze jej použít na všechna místa a energetická centra našeho těla.

Pokud hledáte pravý přírodní křišťál, tak si můžete prohlédnout naši nabídku surových českých křišťálů z Čech a Moravy » zobrazit nabídku «

Křišťálová koule a kyvadlo

Krystal křišťálu je používán také jako kyvadlo k určování kladů a záporů při našem rozhodování. Křišťálová koule probouzí jasnozřivost, a tak slouží k věštění a náhledům do budoucnosti.

kristal-kremen-krystal-cesky-drahy-kamenPokud tento kámen používáme k meditaci, doporučuje se poloha krystalu špicí vzhůru. Naopak při léčení, zvláště různých blokád, je důležité svádět negativní energii do země, a proto by špice měla směřovat dolů.

Čištění a nabíjení

Křišťál čistíme nejlépe přes noc ponořením do misky s vodou, nebo jej alespoň několik minut podržíme pod tekoucí vlažnou vodou. Křišťál můžeme položit na minerál hematit, čímž dojde k jeho vybití, a pak jej opětovně zcela nabít na přímém slunci, kde ho můžeme ponechat libovolně dlouho. Pomocí křišťálu můžeme jakýkoliv kámen očistit a energeticky dobít.

Čtěte také: Jak poznat pravý křišťál? Jaký je rozdíl mezi přírodním křišťálem a křišťálovým sklem? Jaký křišťál vybrat? To zjistíte v článku na našem spřízněném webu » zobrazi článek «.

kristal-kamen-mineral-čisteni-nabijeni-znameni-zverokruhuZnamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je křišťál přiřazen těmto znamením:

  • Lev, Kozoroh, Vodnář

Využití, umístění a použití

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden křišťál a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Čakra

Křišťál silně podporuje aktivaci nejvyšší sedmé čakry (temeno hlavy) a šesté čakry (třetí oko). Lze jej však využít pro všechny ostatní čakry a energetická centra.

Barva

Křišťál je drahokamová odrůda křemene. Bývá čirý, skelně lesklý, průsvitný až zcela průhledný a občas přechází do mléčného křemene. Stěny krystalů mohou být u některých kamenů jemně příčně rýhované.

kristal-katedrala-prirodni-surovy-kamen-krystal

Výskyt, naleziště a lokality

Krásné krystaly křišťálů pochází především z Brazílie, Ruska, Himalají a dalších světových nalezišť.

Pěkné křišťály se však nachází i u nás v České republice. Jedním z našich významných nalezišť přírodních křišťálů jsou Jeseníky, nebo Vysočina. Nejhezčí ukázky tohoto čirého minerálu se našly v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Laštovičky, Bory, Rousměrov, Kněževes, Sklené nad Oslavou a další jim blízké vesnice. 

pozor na upravené zahraniční křišťály

Velká většina křišťálů je k nám dovezena ze zahraničí, kde se získávají strojní velkotěžbou. Často jsou tyto kameny upravovány, aby měly lepší vzhledu (tvar, lesk, barvu atd.). Těmito nepřirozenými zásahy částečně ztrácejí svůj původní energetický potenciál a svoji sílu.

Bohužel většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený křišťál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený křišťál.

ceske-kristaly-kameny-mineraly-nerosty-drahe-prirodni

České křišťály se nefalšují

České křišťály se zatím nefalšují a pokud na ně někde narazíte, tak budou s velkou pravděpodobností pravé.

Hodně českých a moravských křišťálů má lehce ohlazený, matný a sametový povrch, a tak jsou i velice příjemné na dotek a v ruce působí hravým a mazlivým dojmem. Jejich lehce omletý povrch způsobila nejen voda, která je za mnoho tisíc let ohladila do současné podoby, ale i půdní kyseliny, díky kterým zmatněl jejich povrch.

Tyto křišťály se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Nabídka pravých křišťálů z Česka, Slovenska a pohoří Alp

Na našich stránkách Vám můžeme nabídnout pravé přírodní křišťály pocházející z České republiky, Slovenska a Alp. Většinu jich jsme sami osobně nalezli, a tak Vám ručíme za jejich pravost.

Naše surové křišťály neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí přes půl planety od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina dovážených zahraničních křišťálů na prodej.

Naše křišťály jsou přírodní, neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě objeveny. Jedná se o samostatné krystaly, drůzy, zlomky, či valounky, které si však udržely svoji vyjímečnou energii a sílu.

Naši nabídku křišťálů z ČR si můžete prohlédnout v sekci Křišťál.

Pravé přírodní křišťály z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Křišťál.

 

UPOZORNĚNÍ: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/kristal/