Křišťál - účinky a vlastnosti

Od dávnověku byl různými národy používán jak k léčbě poranění, tak i proti horečkám a k tišení bolesti. Ve středověku byl dokonce užíván vnitřně, rozdrcený na prášek proti zažívacím potížím. Křišťál v nás evokuje představu křišťálově čisté vody, a tak na nás působí svou očistnou léčivou energií. Zbavuje nás negativní energie a nabíjí nás energií pozitivní. Křišťál je velmi univerzální kámen, má zvláštní vlastnost - lze jej použít na všechna místa a energetická centra našeho těla.

Krystal křišťálu je používán také jako kyvadlo k určování kladů a záporů při našem rozhodování. Křišťálová koule probouzí jasnozřivost, a tak slouží k věštění a náhledům do budoucnosti.

Pokud tento kámen používáme k meditaci, doporučuje se poloha krystalu špicí vzhůru. Naopak při léčení, zvláště léčení různých blokád, je důležité svádět negativní energii do země, a proto by špice měla směřovat dolů.

Srostlice křišťálu by měla být umístěna v každé domácnosti, kde působí jako harmonizující prvek a spolu s růženínem chrání proti elektrosmogu.

Čištění a nabíjení

Křišťál čistíme nejlépe přes noc, ponořením do misky s vodou, nebo jej alespoň několik minut podržíme pod tekoucí vlažnou vodou. Křišťál můžeme položit na minerál hematit, čímž dojde k jeho vybití, a pak jej opětovně zcela nabít na přímém slunci, kde ho můžeme ponechat libovolně dlouho. Pomocí křišťálu můžeme jakýkoliv kámen očistit a energeticky dobít.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením: Lev, Kozoroh a Vodnář

Čakra - energetické centrum

Silně podporuje aktivaci nejvyšší sedmé čakry (temeno hlavy) a šesté čakry (třetí oko). Lze jej však využít pro všechny ostatní čakry.

Barva

Křišťál je drahokamová odrůda křemene. Bývá čirý, skelný, průsvitný až zcela průhledný a občas přechází do mléčného křemene. Stěny krystalů mohou být u některých kamenů jemně příčně rýhované.

Naleziště a lokality

Na Vysočině se křišťál nachází v okolí vesnic Bobrůvka, Rousměrov, Sklené nad Oslavou, Vídeň a další.

Prodej křišťálů

Naprostá většina křišťálů nabízených v eshopech na internetu, nebo na burzách a výstavách minerálů, pochází z dovozu ze zahraničí. Nejčastěji z Brazílie, Ruska, Madagaskaru, USA a dalších států, kde se získávají velkotěžbou za pomoci strojní techniky. Následně jsou pak dováženy a prodávány v České republice. Některé tyto kameny však prochází úpravou, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu a tvaru, čímž dochází ke ztrátě jejich původní přírodní energie a léčivé síly. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme minerály, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak byly námi nalezeny v přírodě. Tyto kameny jsou nám také svoji energií mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty dovezené z druhého konce planety, což potvrzují i lidé, kteří jsou schopni se napojit na jemnou vibrační energii těchto kamenů.

Naši nabídku přírodních křišťálů si můžete prohlédnout v sekci Křišťál.

Přestože kameny mají silné energetické léčivé účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, tak neslouží jako náhrada lékařské péče.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.