Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz

Křišťál - účinky, vlastnosti, význam

Křišťál, krystal, kámen, prodej, čirý, průhledný, obrázkyOd dávnověku byl různými národy používán jak k léčbě poranění, tak i proti horečkám a k tišení bolesti. Ve středověku byl dokonce užíván vnitřně, rozdrcený na prášek proti zažívacím potížím. Křišťál v nás evokuje představu křišťálově čisté vody, a tak na nás působí svou očistnou léčivou energií. Svými účinky nás zbavuje negativní energie a nabíjí nás energií pozitivní. Křišťál je velmi univerzální kámen, má zvláštní vlastnosti a význam - lze jej použít na všechna místa a energetická centra našeho těla.

Krystal křišťálu je používán také jako kyvadlo k určování kladů a záporů při našem rozhodování. Křišťálová koule probouzí jasnozřivost, a tak slouží k věštění a náhledům do budoucnosti.

Pokud tento kámen používáme k meditaci, doporučuje se poloha krystalu špicí vzhůru. Naopak při léčení, zvláště léčení různých blokád, je důležité svádět negativní energii do země, a proto by špice měla směřovat dolů.

Srostlice křišťálu by měla být umístěna v každé domácnosti, kde působí jako harmonizující prvek a spolu s růženínem chrání proti elektrosmogu.

Čištění a nabíjení

Křišťál čistíme nejlépe přes noc, ponořením do misky s vodou, nebo jej alespoň několik minut podržíme pod tekoucí vlažnou vodou. Křišťál můžeme položit na minerál hematit, čímž dojde k jeho vybití, a pak jej opětovně zcela nabít na přímém slunci, kde ho můžeme ponechat libovolně dlouho. Pomocí křišťálu můžeme jakýkoliv kámen očistit a energeticky dobít.

Krystal, křišťál, křišťály, přírodní, surový, kámen, minerál, velký, špice

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Lev
  • Kozoroh
  • Vodnář

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Čakra - energetické centrum

 Silně podporuje aktivaci nejvyšší sedmé čakry (temeno hlavy) a šesté čakry (třetí oko). Lze jej však využít pro všechny ostatní čakry.

BarvaPřírodní surový krystal křišťálu, neopracovaný, Vysočina, Morava, znamení

Křišťál je drahokamová odrůda křemene. Bývá čirý, skelný, průsvitný až zcela průhledný a občas přechází do mléčného křemene. Stěny krystalů mohou být u některých kamenů jemně příčně rýhované.

Výskyt a Naleziště

Krásné krystaly křišťálů pochází především z Brazílie, Ruska, Himalají a dalších světových nalezišť.

Pěkné křišťály se však nachází i u nás v České republice. Jedním z našich významných nalezišť přírodních křišťálů je Vysočina. Nejhezčí ukázky tohoto čirého minerálu se našly v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Laštovičky, Bory, Rousměrov, Kněževes, Sklené nad Oslavou a další jim blízké vesnice. 

nabídka pravých a přírodních křišťálů z české rebubliky

Křišťály, léčivé účinky, vlastnosti, význam, kámen, minerál, cena

Velká většina křišťálů dovezených ze zahraničí pochází nejčastěji z Brazílie, kde se získávají strojní velkotěžbou a následně jsou pak nabízeny a prodávány po celém světě. Často jsou tyto kameny upravovány, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu (tvaru, lesku, barvy atd.), čímž dochází k energetickému znehodnocování těchto kamenů a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený minerál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený křišťál.

Pokud Vás zajímají přírodní surové křišťály pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout pravé křišťály, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny. Naše křišťály tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené křišťály jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o samostatné krystaly, nebo jen jejich části, či pouze zlomky, které si však udržely svoji energii.

Většina našich křišťálů má lehce ohlazený, matný, sametový povrch, a tak jsou i velmi příjemné na dotek a v ruce působí hravým a mazlivým dojmem. Jejich lehce omletý povrch způsobila nejen voda, která je ohladila do současné podoby, ale i půdní kyseliny, díky kterým zmatněl jejich povrch.

Tyto křišťály se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Naši nabídku křišťálů z ČR si můžete prohlédnout v sekci Křišťál.

Pravé přírodní křišťály z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Křišťál.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.