Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Drahokamový krystalek křišťálu se vzácným vnitřním fantomem - stříbrný přívěsek

Osobitý stříbrný přívěsek se surovým českým křišťálem pocházejícím z naleziště vzácných minerálů Žulová (Jeseníky).

V přívěsku můžete obdivovat menší krystal křišťálu, který má hezky zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. Krystalek je až na drobné oděrky či nepatrná ťuknutí téměř dokonalý.

Křišťál je sluníčkem či baterkou celý skvěle průsvitný a tak můžete i částečně nahlédnout do jeho vnitřního světa. Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu, objevit však můžete i několik drobných mlhovinek či peříček.

Ti pozornější z vás uvnitř dokonce objeví i jednu opravdovou vzácnost. Při správném prosvícení (nejlépe baterkou) a natočení krystalu lze totiž uvnitř spatřit ještě jednu menší špici (krystal). Tento úkaz se označuje jako tzv. "Fantom".

Ve většině případů bývá tento Fantom pouze nepatrný a velmi často se obtížně hledá, protože jde pouze o jeho nepatrný náznak. V našem případě lze však tento Fantom označit za poměrně kvalitní, protože jej lze spatřit poměrně snadno a to téměř ze všech stran kamene.

Samotná barva křišťálu má pak pěkný ledově bílý odstín.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

————————————————————————————

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 23 x 10 x 8 mm

Váha přívěsku: 4 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Krystal Fantom «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily, ručně dolovaly či kutaly již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

————————————————————————————

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 25130
1 430 Kč
Drahokamový krystalek křišťálu se vzácným vnitřním fantomem - stříbrný přívěsek

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: