Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Morion - účinky, vlastnosti, význam

Morion, záhněda, kámen, krystal, minerál, Vysočina, Morava, Česká republikaMorion v mnoha ohledech působí podobně jako záhněda, avšak s mnohem větší intenzitou a hloubkou. Tento kámen ničí vše staré a pro nás již nepotřebné, ať už se jedná o nemoci, vztahy, nebo prostředí a věci. Společně s křišťálem nám otevírá novou cestu naším životem, abychom se mohli cítit zdravější, psychicky pohodovější a svobodnější.

Zdravotně nás morion očišťuje nejen od veškerých škodlivin, ale také od odpadních látek těla. Působí na očistu orgánů jako jsou játra, žlučník, slezina, močové ústrojí, ledviny a střeva. Všechny tyto orgány uložené v první a druhé čakře slouží k trávení potravy a k čištění krve od škodlivých látek. Pomáhá při závistostech jako jsou drogy, léky, alkohol a další. Tento kámen se též doporučuje používat při léčbě nádorových onemocnění.

Morion také slouží k léčbě závažných duševních poruch, při nichž se doporučuje nosit jej vždy při sobě, nejlépe na těle. Kámen odbourává blokády v mysli a v podvědomí. Zbavuje nás nepříjemných myšlenek, úzkostí, ale také různých druhů úchylek. Uklidňuje nás od rozrušení, napětí a utrpení, a tak uvádí tělo do rovnováhy a uklidňuje celý organismus. Zvyšuje naši odolnost a zvládání stresu. Léči poruchy centrálního nervového systém člověka a jeho deprese. Morion, černá záhněda, křemen, kámen, krystal, Morava, Vysočina, BobrůvkaPovzbuzuje naději, posilňuje imunitu a potlačuje strach. Tím pomáhá vytvořit spokojený život ve štěstí, zdraví a lásce.

Morion je i silný ochranný kámen, a tak poskytuje pomoc při útocích astrálních bytostí a parazitů. Nositel kamene tyto útoky mnohem lépe odráží a má zvýšenou obranyschopnost proti ohrožení a nebezpečí. Krystaly nebo drůzy morionu též chrání náš domov proti elektrosmogu a různým druhům negativního záření.

Čištění a nabíjení

Morion čistíme velmi důkladně, protože na sebe nabaluje mnohem více negativní energie a blokád, než ostatní kameny. Necháme jej alespoň 24 hodin v misce s vodou, kterou měníme, a pak jej ještě omýváme proudem vlažné vody.

Nabíjíme ho po dva dny (nejlépe na drůze křišťálu). Během dne ve stínu a v noci při úplňku.

 Znamení zvěrokruhuMorion, záhněda, krystal, kámen, účinky, vlastnosti, význam, Vysočina, Morava

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Kozoroh
  • Býk
  • Střelec

Čakra - energetické centrum

Tento kámen je stejně jako záhněda ideální k meditaci. Nejvíce působí na první základní kořenovou čakru, dále na druhou čakru a vedlejší centra rukou. Černá barva morionu má velký vliv na náš duševní stav. Při práci s tímto kamenem na kořenové čakře nejvíce pracujeme na zvýšení našeho pocitu stability a bezpečnosti. Zlepšuje naši koncentraci a pomáhá odolat vedlejším rozptýlením. 

Morion, krystal, kámen, černá záhněda, křemen, Kneževes, Krásněves, VysočinaVyužití a Umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti morion položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden morion a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva

Velmi tmavě hnědá až černá se skelným leskem. Morion je neprůhledný, ale může být pod silným světlem průsvitný. Vyskytují se však i moriony, které žádné světlo nepropouští.

Morion, záhněda, krystal, kámen, naleziště, lokality, výskyt, Česká republika, Vysočina, MoravaVýskyt a naleziště

Velké a zajímavě tvarované krystaly morionů pochází především z Brazílie, USA, Ruska a dalších světových nalezišť. 

Krásné moriony se však nachází i v České republice. Nejkvalitnější a nejkrásnější moriony pochází z oblasti Vysočiny z katastru obcí Kněževes a Krásněves. Zde byly nalezeny naprosto černé a drahokamově čisté moriony s dokonalým tvarem krystalů a výrazným skelným leskem. Svoji krásou a dokonalostí se zařadily k nejhezčím na světě.

Další známá naleziště morionů na Vysočině se vyskytují v okolí vesnic - Bory, Rousměrov, Bobrůvka, Sklené nad Oslavou, Pikárec, Bohdalec a další blízké obce.

Moriony ze zahraničí

Do České republiky se dováží velké množství morionů ze zahraničí, kde se získávají strojní velkotěžbou. Často se stává, že některé z nich nejsou pravé přírodní moriony, ale jde o úplně jiné kameny (často křišťály), které byly uměle ozářeny, a tak došlo k jejich zabarvení a částečnému energetickému znehodnocení. Nejčastěji se takto "vyrábí" právě tmavé a černé záhnědy - tzv. moriony, které se v přírodě vyskytují velmi ojediněle.

Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají.

Morion, záhněda, krystal, kámen, prodej, cena, nabídka, Vysočina, Morava

Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Podvody s umělou výrobou morionů se obchodníkům vyplatí, protože je tento typ minerálu v přírodě stále vzácnější a na trhu žádanější. Upravené a dovezené moriony ze zahraničí, působící krásným vzhledem a leskem, jsou někdy velmi levné a prodávané až za podezřele příznivou cenu.

Pokud uvažujete o koupi pravého morionu, tak nejjistějším nákupem je pořízení kamene z České republiky. čímž se vyhnete padělkům ze zahraničí. Pokud přesto toužíte po morionu ze zahraničí, tak doporučujeme nákup pouze od prověřených prodejců.

Nabídka morionů z České republiky

Pokud Vás zajímají přírodní surové moriony pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout pravé moriony, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny.

Morion, záhněda, drůza, krystal, kámen, špice, albit, Kněževes, Vysočina, Morava

Naše moriony tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené moriony jsou přírodní, neopracované a jinak neupravené kameny, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o drůzy, krystaly, nebo jen jejich části, či zlomky, které si však udržely svoji sílu. Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Moravské moriony srovnatelné s těmito dovozovými kameny jsou mnohem vzácnější a nedostupnější, ale pokud je vlastníme, mohou společně s růženiny působit ochranně v našich domovech proti záření všeho druhu.

Tyto moriony se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Další zajímavosti o morionech a záhnědách z České republiky se dočtete v našem článku České a moravské záhnědy.

Naši nabídku přírodních morionů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Morion - temná záhněda.

Pravé přírodní moriony z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Morion.

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.

#produkty#/morion/