Morion - účinky a vlastnosti

Kámen morion - obrázek krystalu z Vysočiny

Morion v mnoha ohledech působí podobně jako záhněda, avšak s mnohem větší intenzitou a hloubkou. Tento kámen ničí vše staré a pro nás již nepotřebné, ať už se jedná o nemoci, vztahy, nebo prostředí a věci. Společně s křišťálem nám otevírá novou cestu naším životem, abychom se mohli cítit zdravější, psychicky pohodovější a svobodnější.

Zdravotně nás morion očišťuje nejen od veškerých škodlivin, ale také od odpadních látek těla. Působí na očistu orgánů jako jsou játra, žlučník, slezina, močové ústrojí, ledviny a střeva. Všechny tyto orgány uložené v první a druhé čakře slouží k trávení potravy a k čištění krve od škodlivých látek. Pomáhá při závistostech jako jsou drogy, léky, alkohol a další. Tento kámen se též doporučuje používat při léčbě nádorových onemocnění.

Morion dále slouží k léčbě závažných duševních poruch, při nichž se doporučuje nosit jej vždy při sobě, nejlépe na těle. Kámen odbourává blokády v mysli a v podvědomí. Zbavuje nás nepříjemných myšlenek, úzkostí, ale také různých druhů úchylek. Uklidňuje nás od rozrušení, napětí a utrpení, a tak uvádí tělo do rovnováhy a uklidňuje celý organismus. Zvyšuje naši odolnost a zvládání stresu. Léči poruchy centrálního nervového systém člověka a jeho deprese. Povzbuzuje naději, posilňuje imunitu a potlačuje strach. Tím pomáhá vytvořit spokojený život ve štěstí, zdraví a lásce.

Morion je také silný ochranný kámen, a tak poskytuje pomoc při útocích astrálních bytostí a parazitů. Nositel kamene tyto útoky mhohem lépe odráží a má zvýšenou obranyschopnost proti ohrožení a nebezpečí. Krystaly nebo drůzy morionu také chrání náš domov proti elektrosmogu a různým druhům negativního záření.

Čištění a nabíjení

Morion čistíme velmi důkladně, protože na sebe nabaluje mnohem více negativní energie a blokád, než ostatní kameny. Necháme jej alespoň 24 hodin v misce s vodou, kterou měníme, a pak jej ještě omýváme proudem vlažné vody.

Nabíjíme ho po dva dny (nejlépe na drůze křišťálu). Během dne ve stínu a v noci při úplňku.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Kozoroh
  • Býk
  • Střelec

Čakra - energetické centrum

Tento kámen je stejně jako záhněda ideální k meditaci. Nejvíce působí na první základní kořenovou čakru, dále na druhou čakru a vedlejší centra rukou. Černá barva morionu má velký vliv na náš duševní stav. Při práci s tímto kamenem na kořenové čakře nejvíce pracujeme na zvýšení našeho pocitu stability a bezpečnosti. Zlepšuje naši koncentraci a pomáhá odolat vedlejším rozptýlením. 

Použití a Umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti morion položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden morin a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva

Černá se skelným leskem. Morion je neprůhledný, ale může být průsvitný. Občas se vyskytují i zcela neprůsvitné černé krystaly.

Naleziště a lokality

Velké a zajímavě tvarované krystaly morionů pochází především z Brazílie a Madagaskaru. Moravské moriony srovnatelné s těmito dovozovými kameny jsou mnohem vzácnější a nedostupnější, ale pokud je vlastníme, mohou společně s růženiny působit ochranně v našich domovech proti záření všeho druhu. Na Vysočině se moriony nachází v okolí vesnic: Bobrůvka, Krásněves, Kněževes, Dolní Bory a jim blízké vesnice.

Prodej

Pokud se rozhodnete pro koupi morionu, určitě narazíte na kameny dovezené ze zahraničí. Nejčastěji z Brazílie, Ruska, Madagaskaru, USA a dalších míst naší planety, kde se získávají strojní velkotěžbou. Některé tyto kameny pak dále prochází úpravou za účelem dosaženího lepšího vzhledu a tvaru, čímž dochází k jejich částečnému energetickému znehodnocení. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme minerály, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak byly námi nalezeny v přírodě. Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny bližší a pro nás vhodnější.

Naši nabídku přírodních morionů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Morion.

 

Přestože kameny mají silné energetické účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, neslouží jako náhrada lékařské péče.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.