Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

České a moravské záhnědy a moriony z Vysočiny

Záhněda, morion, krystal, kámen, minerál, Vysočina, MoravaJedním z nejžádanějších českých kamenů je drahokamová odrůda křemene - záhněda. Nachází se v Čechách i na Moravě, avšak nejkrásnější krystaly pochází z Vysočiny, kde byly již v dřívějších dobách objeveny na několika významných nalezištích.  

Záhnědy vyhledávají sběratelé i ezoterici

Sběratelé milují moravské záhnědy pro jejich nádherný vzhled, který bývá vysoce estetický, zvláště u dokonalých a čirých krystalů s vysokým skelným leskem. Snad nejžádanější jsou záhnědy ve spojení s dalšími minerály a nerosty, jako jsou černý turmalín skoryl, červený turmalín rubelitt, živce (albit, ortoklas), světlá slída (muskovit) a další.

Záhněda, elestial, krystal, kámen, nález, Vysočina, Morava, ČeskoNaši sběratelé drahých kamenů si často neuvědomují, proč je právě záhnědy z České republiky tak silně přitahují. Ezotericky naladění lidé však cítí, že tyto kameny vyzařují silnou a léčivou pozitivní energii. Jemné a specifické vibrace záhněd s námi pracují na naší podvědomé úrovni, a tak už pouze přítomnost samotných kamenů prospívá našemu tělu i duši.

Záhnědy z naší země nás uklidňují a vyrovnávají napětí naší nervové soustavy, která je v současné stresem prolnuté době stále více zatěžována. Uklidňující energie, kterou záhněda vyzařuje se ve fyzické rovině projevuje psychickým uvolněním a emoční vyrovnaností (více v článku záhněda - účinky a vlastnosti).

Spirituálně založení lidé vyhledávají vzácné krystaly, které se nazývají Elestialy. Více o těchto speciálních krystalech, které tvoří hlavně záhnědy, si můžete přečíst v článku Elestial - Dar Andělů.

Nejvzácnější záhnědy jsou černé moriony

Nejvíce ceněné jsou velmi tmavé, vyjímečně až zcela černé záhnědy, které se nazývají tzv. moriony. Ty bývají někdy průsvitné, ale často jsou naprosto tmavé a žádné světlo jimi neproniká. Kámen, morion, krystal, minerál, brus, Kněževes, Vysočina, obrázky

Z České republiky pochází nejkvalitnější a nejkrásnější moriony z nalezišť v oblasti Vysočiny z katastru obcí Kněževes a Krásněves. Zde byly učiněny nálezy naprosto černých a drahokamově čistých morionů, které se vyznačovaly dokonalým tvarem krystalů s výrazným skelným leskem. Kvalita těchto morionů dosahovala světové úrovně. Vysoká vnitřní čistota dovolovala tyto kameny brousit do fazetových výbrusů, které bylo možno použít i do šperků.

Moriony jsou vzácnější, než klasické světlejší záhnědy, protože jejich výskyt v přírodě je podstatně méně častý.

Morion je hojně žádaný lidmi, kteří jej hledají pro jeho silný energetický význam (více se dočtete v článku morion - účinky a vlastnosti).

Naši nabídku morionů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Morion.

Pravé přírodní moriony z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Morion.

Záhněda jako investiční drahokam

Broušená záhněda, fazetový výbrus, brus, kámen, Vysočina, Morava, Česká republikaDrahokamové záhnědy jsou vyhledávány i brusiči drahých kamenů, kteří z nich vytváří nádherné fazetové výbrusy, čímž tyto kameny mnohonásobně zhodnotí, a tak se z nich stává jedna z nejlepších investic do budoucnosti. Vzhledově dokonalé přírodní krystaly jsou též sami o sobě výhodnou investicí, jelikož každým rokem přibývá jejich sběratelů a výskyty těchto drahých kamenů v přírodě jsou stále vzácnější. Poptávka po záhnědách z Vysočiny se tedy každým rokem zvyšuje a tím roste i jejich hodnota.

Broušené záhnědy - fazetové výbrusy

Záhnědy, které mají vysokou vnitřní čistotu (jsou tzv. drahokamové) a netvoří dokonalé krystaly, jsou ideální pro vybroušení.

Záhněda, krystal, polní nález v ornici, Bobrůvka, pole, naleziště Houperk

Mistři brusiči dokáží z čirých záhněd vytvořit nádherné fazetové výbrusy, které vypadají vysoce esteticky. Nejžádanějším mezi klenotníky a zlatníky je tzv. briliantový výbrus. Tento drahokam lze pak zasadit do mnoha různých drahých šperků, jako jsou brože, čelenky, náhrdelníky, náramky, naušnice, prsteny a další.

Sběratelé si samotné fazetové výbrusy umísťují do svých sbírek na přední místa, kde se vyjímají po boku přírodních surových kamenů. 

Záhnědy z České republiky vs. záhnědy ze zahraniční

Záhněda, elestial, krystal, kouřový křemen, hypoparalelní

Ze zahraničí se do České republiky dováží velké množství záhněd. Často se stává, že některé z nich nejsou pravé přírodní záhnědy, ale jde o úplně jiné kameny (často křišťály), které byly vloženy do pecí a pálením za vysokých teplot došlo k jejich zabarvení. Nejčastěji se takto "vyrábí" tmavé a černé záhnědy - tzv. moriony, které se v přírodě vyskytují velmi ojediněle. Podvody s umělou výrobou záhněd a morionů se obchodníkům vyplatí, protože je tento typ minerálu v přírodě stále vzácnější a na trhu žádanější. Upravené a dovezené záhnědy ze zahraničí, působící krásným vzhledem a leskem, jsou někdy velmi levné a prodávané až za podezřele příznivou cenu.

Pokud uvažujete o koupi pravé záhnědy, či její tmavé odrůdy - morionu, tak nejjistějším nákupem je pořízení kamene z České republiky. čímž se vyhnete padělkům ze zahraničí. Pokud přesto toužíte po záhnědě ze zahraničí, tak doporučujeme nákup pouze od prověřených prodejců.

Nabídka záhněd z České republiky

Kámen záhněda, krystal, tužka, naleziště, lokalita, Suky, drahokam, polodrahokam

Záhnědy z České republiky jsou velice žádaným a nedostatkovým zbožím. Pokud Vás však zajímají přírodní surové záhnědy pocházející z Čech a Moravy, tak Vám můžeme nabídnout pravé záhnědy, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny na nalezištích v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Sklené nad Oslavou, Pikárec, Bory a další lokality.

Naše záhnědy tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené záhnědy jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o samostatné krystaly, drůzy, nebo jen jejich části, či pouze zlomky, které si však udržely svoji energii. Tyto záhnědy se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Naši nabídku pravých přírodních záhněd z ČR si můžete prohlédnout v sekci Záhněda.

Pravé přírodní záhnědy z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Záhněda.

 

 

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.