České a moravské záhnědy

Záhněda, morion, krystal, kámen, minerál, Vysočina, MoravaJedním z nejžádanějších českých kamenů je drahokamová odrůda křemene - záhněda. Nachází se v Čechách i na Moravě, avšak nejkrásnější krystaly pochází z Vysočiny, kde byly již v dřívějších dobách objeveny na několika významných nalezištích.  

Záhnědy vyhledávají sběratelé i ezoterici

Sběratelé milují záhnědy pro jejich nádherný vzhled, který bývá vysoce estetický, zvláště u dokonalých a čirých krystalů s vysokým skelným leskem. Snad nejžádanější jsou záhnědy ve spojení s dalšími minerály a nerosty, jako jsou černý turmalín skoryl, červený turmalín rubelitt, živce (albit, ortoklas), světlá slída (muskovit) a další.

Záhněda, elestial, krystal, kámen, nález, Vysočina, Morava, ČeskoNaši sběratelé drahých kamenů si často neuvědomují, proč je právě záhnědy z České republiky tak silně přitahují. Ezotericky naladění lidé však cítí, že tyto kameny vyzařují silnou a léčivou pozitivní energii. Jemné a specifické vibrace záhněd s námi pracují na naší podvědomé úrovni, a tak už pouze přítomnost samotných kamenů prospívá našemu tělu i duši.

Záhnědy z naší země nás uklidňují a vyrovnávají napětí naší nervové soustavy, která je v současné stresem prolnuté době stále více zatěžována. Uklidňující energie, kterou záhněda vyzařuje se ve fyzické rovině projevuje psychickým uvolněním a emoční vyrovnaností (více v článku záhněda - účinky a vlastnosti).

Spirituálně založení lidé vyhledávají vzácné krystaly, které se nazývají Elestialy. Více o těchto speciálních krystalech, které tvoří hlavně záhnědy, si můžete přečíst v článku Elestial - Dar Andělů.

Nejvzácnější záhnědy - černé moriony

Nejvíce ceněné jsou velmi tmavé, vyjímečně až zcela černé záhnědy, které se nazývají tzv. moriony. Ty bývají někdy průsvitné, ale často jsou naprosto tmavé a žádné světlo jimi neproniká. Kámen, morion, krystal, minerál, brus, Kněževes, Vysočina, obrázky

Z České republiky pochází nejkvalitnější a nejkrásnější moriony z oblasti Vysočiny z katastru obcí Kněževes a Krásněves. Zde byly učiněny nálezy naprosto černých a drahokamově čistých morionů, které se vyznačovaly dokonalým tvarem krystalů s výrazným skelným leskem. Kvalita těchto morionů dosahovala světové úrovně. Vysoká vnitřní čistota dovolovala tyto kameny brousit do fazetových výbrusů, které bylo možno použít i do šperků.

Moriony jsou vzácnější, než klasické světlejší záhnědy, protože jejich výskyt v přírodě je podstatně méně častý.

Morion je hojně žádaný lidmi, kteří jej hledají pro jeho silný energetický význam (více se dočtete v článku morion - účinky a vlastnosti).

Naši nabídku morionů z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Morion.

Pravé přírodní moriony z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Morion.

Záhněda jako investiční kámen

Broušená záhněda, fazetový výbrus, brus, kámen, Vysočina, Morava, Česká republikaDrahokamové záhnědy jsou vyhledávány i brusiči drahých kamenů, kteří z nich vytváří nádherné fazetové výbrusy, čímž tyto kameny mnohonásobně zhodnotí, a tak se z nich stává jedna z nejlepších investic do budoucnosti. Vzhledově dokonalé přírodní krystaly jsou též sami o sobě výhodnou investicí, jelikož každým rokem přibývá jejich sběratelů a výskyty těchto drahých kamenů v přírodě jsou stále vzácnější. Poptávka po záhnědách z Vysočiny se tedy každým rokem zvyšuje a tím roste i jejich hodnota.

Broušené záhnědy - fazetové výbrusy

Záhnědy, které mají vysokou vnitřní čistotu (jsou tzv. drahokamové) a netvoří dokonalé krystaly, jsou ideální pro vybroušení.

Záhněda, krystal, polní nález v ornici, Bobrůvka, pole, naleziště Houperk

Mistři brusiči dokáží z čirých záhněd vytvořit nádherné fazetové výbrusy, které vypadají vysoce esteticky. Nejžádanějším mezi klenotníky a zlatníky je tzv. briliantový výbrus. Tento drahokam lze pak zasadit do mnoha různých drahých šperků, jako jsou brože, čelenky, náhrdelníky, náramky, naušnice, prsteny a další.

Sběratelé si samotné fazetové výbrusy umísťují do svých sbírek na přední místa, kde se vyjímají po boku přírodních surových kamenů. 

záhnědy z České republiky vs. záhnědy ze zahraniční

Záhněda, elestial, krystal, kouřový křemen, hypoparalelní

 Ze zahraničí se do České republiky dováží velké množství záhněd. Často se stává, že některé z nich nejsou pravé přírodní záhnědy, ale jde o úplně jiné kameny (často křišťály), které byly vloženy do pecí a pálením za vysokých teplot došlo k jejich zabarvení. Nejčastěji se takto "vyrábí" tmavé a černé záhnědy - tzv. moriony, které se v přírodě vyskytují velmi ojediněle. Podvody s umělou výrobou záhněd a morionů se obchodníkům vyplatí, protože je tento typ minerálu v přírodě stále vzácnější a na trhu žádanější. Upravené a dovezené záhnědy ze zahraničí, působící krásným vzhledem a leskem, jsou někdy velmi levné a prodávané až za podezřele příznivou cenu.

Pokud uvažujete o koupi pravé záhnědy, či její tmavé odrůdy - morionu, tak nejjistějším nákupem je pořízení kamene z České republiky. čímž se vyhnete padělkům ze zahraničí. Pokud přesto toužíte po záhnědě ze zahraničí, tak doporučujeme nákup pouze od prověřených prodejců.

Nabídka záhněd z České republiky

Kámen záhněda, krystal, tužka, naleziště, lokalita, Suky, drahokam, polodrahokam

Záhnědy z České republiky jsou velice žádaným a nedostatkovým zbožím. Pokud Vás však zajímají přírodní surové záhnědy pocházející z Čech a Moravy, tak Vám můžeme nabídnout pravé záhnědy, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny na nalezištích v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Sklené nad Oslavou, Pikárec, Bory a další lokality.

Naše záhnědy tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené záhnědy jsou přírodní neopracované a jinak neupravené kameny a krystaly, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o samostatné krystaly, drůzy, nebo jen jejich části, či pouze zlomky, které si však udržely svoji energii. Tyto záhnědy se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Naši nabídku pravých přírodních záhněd z ČR si můžete prohlédnout v sekci Záhněda.

Pravé přírodní záhnědy z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Záhněda.

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.