Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Pěkný vzorek růženínu se světlými až středními tóny

Hezký kousek přírodního růženínu ze světoznámé české lokality Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký kamínek, ve kterém se krásně prolínají světlé a středně růžové tóny.

Růženín je celý částečně průsvitný díky obstojné vnitřní čistotě.

Tento kousek růženínu sice nepatří mezi ty sbírkové, i přes to jde však o pěknou ukázku tohoto minerálu.

 

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2015

Rozměry: 47 x 42 x 20 mm

Váha: 50 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

POUČNÁ A ZAJÍMAVÁ POZNÁMKA K BAREVNÝM ODSTÍNŮM RŮŽENÍNŮ

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne.

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) pod umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku. Některé růženíny vypadají dobře i pokud je nasvítíte například baterkou, záleží však na intenzitě a barevné teplotě světla.

Mnohdy se stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

 

Další nabídku pravých českých růženínů naleznete v naší sekci - Prodej růženínů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka růženínů.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 19204
220 Kč
Pěkný vzorek růženínu se světlými až středními tóny

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: