Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Průsvitný kousek pravého českého křišťálu v propracovaném macramé náramku

Elegantní surový křišťál v originálním ručně dělaném macramé náramku s libovolně nastavitelným obvodem od 13 do 22 centimetrů.

Křišťál zasazený v tomto náramku pochází z Vysočiny a to konkrétně z významného kamínkářského naleziště Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou.

Křišťál má oválný plochý tvar a jeho povrch je z jedné strany matný lehce ohlazený. Druhá strana je pak pro změnu lesklá, takže můžete při prosvícení kamínku sluníčkem či baterkou i částečně nahlédnout dovnitř a kochat se drahokamovou čistotou s pouze jedním větším mlhovinovým závojem.

Samotná barva křišťálu má pak přirozený bílý odstín, místy s nepatrným jemně žlutým nádechem. Toto zbarvení samozřejmě nejvíce vynikne na sluníčku.

————————————————————————————

Kámen jsme osobně nalezli v čisté přírodě (přečtěte si » náš příběh «), a tak vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový minerál, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechán v původním nálezovém stavu, aby si uchoval svoje jedinečné energetické účinky.

► Minerál vložený do náramku jsme pečlivě vybrali, aby byl příjemný na nošení a zároveň působil opravdu krásným dojmem. Zohlednili jsme především velikost, tvar, povrch a celkovou kvalitu drahého kamene.

► Náramek je vyrobený ručně technikou zvanou „Macramé” (někdy nazývanou drhání nebo sukování). Jde o oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Kámen není vrtaný ani přilepený, je pouze precizně opleten vysoce kvalitní nití, ve které bezpečně drží.

► Náramek je zhotoven z voskované nitě značkyLinhasita”. Jde o věhlasnou značku brazilských nití nejvyšší kvality, které jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. To zajišťuje i dlouhou životnost a odolnost náramku (nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

► Velikost náramku se nastavuje posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náramek je vyrobený na standardní velikost zápěstí, přesto doporučujeme si obvod vašeho zápěstí změřit (např. krejčovským metrem) a ujistit se, že je pro vás tento náramek vhodný.

► Náramek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud ho kupujete pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli náramkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

► Nevystavujte náramek vysokým teplotám, jelikož materiál, ze kterého je vyrobený, je hořlavý. Buďte tedy v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náramek můžete občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

► Náramek jsme detailně nafotili z různých stran a úhlů, aby jste měli perfektní představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

Níže najdete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Uvádíme i přesný rozměr minerálu, a také váhu celého náramku. Pod rodným listem naleznete i odkazy na zajímavé články související s tímto drahým kamenem.

————————————————————————————

Obvod náramku (vnitřní): 13 až 22 cm

Váha náramku: 8 g

————————————————————————————

Místo nálezu kamene: Suky (Vysočina)

Rok nálezu kamene: 2021

Rozměry kamene: 22 x 20 x 8 mm

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Výroba náramků s českými kameny a minerály «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

 » Naleziště s výskytem minerálů - Suky «

» Další nabídka náramků s křišťálem «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26547
1 660 Kč
Průsvitný kousek pravého českého křišťálu v propracovaném macramé náramku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).