Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Unikátní krystal černého morionu esteticky zasazený ve stříbře

Precizně řemeslně a umělecky zpracovaný stříbrný přívěsek s přírodní temnou až černou záhnědou tzv. morionem ze slavného kamínkářského naleziště Kněževes (Vysočina).

Tento jedinečný přívěsek se pyšní i unikátním drahým kamenem a to konkrétně krystalem černého morionu (vzácný druh tmavé záhnědy).

Krystal je fantasticky až dokonale zachovalý (nepoškozený), můžete tedy skvěle obdivovat jak obvodové stěny tak i samotnou špičku.

Unikátností tohoto krystalu je, že je tzv. oboustranně vyvinutý, má tedy špice na obou koncích. Na jedné straně je klasická samostatná špička, opačná strana se však může pochlubit jakoby stupňovitým růstem, takže je zde hned několik pomslných špic.

Díky nevšednímu růstu špic na jednom z konců, můžeme morion částečně zařadit i mezi jeden z tzv. Mistrovsných krystalů a sice Elestial dar Andělů.

Morion má typickou kvalitní černou barvu, stupňovitě rostlá špice však pozoruhodně přechází až do kouřového odstínu klasické záhnědy.

Při prosvícení krystalu sluníčkem či baterkou se pak můžete nechat unášet podmanivými středně hnědými tóny.

Díky slušnému lesku některých stěn umožňuje krystal i částečně nahlédnout do svého vnitřního světa, kde na vás čeká nejen solidní čistota, ale i hra mlhovinových závojů.

Celkově jde o vyjímečný kamínek z naší země, který má určitě co nabídnout. Ve spojení s propracovaným stříbrným přívěskem jde skoro až o "umělecké dílo člověka a přírody".

 ————————————————————————————

Morion je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Morion navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry kamene: 33 x 17 x 12 mm

Váha přívěsku: 12 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Morion - účinky, vlastnosti, význam «

» Morion - zajímavosti a další nabídka «

» České a moravské záhnědy «

» Naleziště s výskytem minerálů - Kněževes «

» Mistrovské krystaly «

» Mistrovský krystal - Elestial dar Andělů «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 25017
3 770 Kč
Unikátní krystal černého morionu esteticky zasazený ve stříbře
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty