Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Majestátní krystal křišťálu z Alp s drahokamovou vnitřní čistotou a zajímavou strukturou povrchu

Luxusní kousek přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o skutečně majestátní krystal křišťálu, který se díky své uctihodné délce 9,5 centimetru řadí již k velkým vzorkům a výborně se tak hodí například do sbírky (vitríny) s drahými kameny.

Takto mohutný krystal má však i významné energetické účinky, takže si jej bezpochyby zamilují nejen sběratelé nerostů, ale i ti z vás jenž se zajímáte o spirituální vlastnosti drahých kamenů a minerálů.

Krystal má prakticky dokonale zachovalou špici i hezky dochovalé obvodové stěny z pohledové strany. Ze zadní nepohledové strany je pak krystal po obvodu pozoruhodně otlačený od okolní mateční horniny či ostatních krystalů z dutiny. Tyto otisky / vtisky se často označují jako "Klíčové" a níže pod popisem si o nich můžete přečíst náš samostatný článek.

Fascinující a poměrně vzácný je také částečně stupňovitý růst špice, který je zachycený v detailu na posledním snímku.

Za zmínku však jistě stojí i netradiční a originální struktura povrchu tohoto krystalu. Stěny totiž nejsou zcela hladké, nýbrž lehce hrubé (vrásčité) na dotek.

Sluníčkem či baterkou lze celý křišťál nádherně prosvítit, pololesklé až matné krystalové stěny pak dovolují i celkem obstojně nahlédnout do tvz. vnitřního světa kamene.

Tam se ukrývá především vysoká až drahokamová čistota s pouze několika málo mlhovinami. Takto vysoce čisté krystaly jsou vskutku unikátní a vzácné.

Samotná barva křišťálu má přirozeně bílý až ledově bílý odstín, s lehounkým kouřovým nádechem ve špici krystalu. Nejvíce samozřejmě toto úžasné zbarvení zazáří na sluníčku, jak už tomu u křišťálů ale třeba i citrínů nebo růženínů bývá.

Pokud vás fascinují velké a kvalitní krystaly, tento drahokamový alpský křišťál by jste si rozhodně neměli nechat ujít.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 95 x 45 x 41 mm

Váha: 237 g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Krystaly s Klíčovými vtisky - Klíče «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tento obdivuhodný krystal křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26253
5 450 Kč
Majestátní krystal křišťálu z Alp s drahokamovou vnitřní čistotou a zajímavou strukturou povrchu
kristal krystal alpsky prirodni drahy kamen luxusni vzacny sbirkovy vzorek obrazky 1
TOP kámen Alpy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty