Záhněda - účinky a vlastnosti

Záhněda je velmi známá drahokamová odrůda křemene. Tento kámen nám ukazuje cestu a pomáhá nám se zorientovat v našem světě protikladů. Skrze ni se můžeme odpoutat od závislosti na všem hmotném, co nás obklopuje a co nám brání posunout se výš v duchovním chápáním světa.

Přestože se záhněda leskne v tmavých tónech, nedává nám tím najevo nic negativního, právě naopak symbolizuje nebe a zemi, materiálno a duchovno v dokonalé souhře.

Ze zdravotního hlediska se síla záhnědy nejúčinněji projevuje při léčbě deprese a různých psychických blokád, které mohou u žen zabraňovat početí. Zlepšuje a prohlubuje spánek, mírní stres, uklidňuje a srovnává partnerské vztahy. Působí proti únavě, dodává sílu při rozhodování a potlačuje negativní emoce. Pomáhá nám se napojit na energii naší planety Země, která plyne skrze krystaly do našeho těla, a tak dochází ke zmenšování bolestí hlavy, noh i zad. Má příznivý vliv na léčbu infekčních nemocí a slouží k uvolňování vnitřního napětí. Při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jednu záhnědu a setrvat chvíli v klidu. Při bolesti můžeme kámen položit na postižené místo na těle.

Větší a tmavší záhnědy, které jsou neopracované a v původním stavu, v kombinaci s růženínem vytváří ochranný štít proti kosmickému záření, geopatogením zónám a elektrosmogu. Pro harmonizaci se umísťují do obytných prostor, zvláště tam, kde pobýváme nejčastěji. Pro klidný spánek lze záhnědu položit poblíž hlavy. Tento kámen je možno také nosit kdekoliv na těle.

Pravidelné pití záhnědové vody posiluje svalovou hmotu a brání tvorbě celulitidy.

Velmi vzácné jsou krystaly záhněd, které se nazývají Elestialy. Více o těchto speciálních krystalech, které tvoří hlavně záhnědy, si můžete přečíst v článku Elestial - Dar Andělů.

Čištění a nabíjení

Záhnědy čistíme mnohem důkladněji než ostatní křemeny, jelikož na sebe berou velké množství negativní energie. Po každém použití kámen čistíme ponořením do misky s vodou (alespoň na 24 hodin), a při tom ho průběžně omýváme proudem vlažné vody. Nabíjíme ve stínu a dostatečně dlouho, nejlépe položením záhnědy na drůzu křišťálu.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Kozoroh
  • Býk
  • Střelec

Čakra - energetické centrum

Silně podporuje aktivaci první základní kořenové čakry. Dále také působí na vedlejší centra rukou. Záhněda je ideální kámen k meditaci.

Použití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jednu záhnědu a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Barva

Záhněda má zbarvení od velmi světle hnědé, přes kouřově šedou, až po úplně tmavě hnědou barvu. Černá odrůda záhnědy se nazývá morion.

Naleziště a lokality

Pěkné záhnědy pochází především z Brazílie, Ruska a USA. V Evropě se záhnědy nachází především v Alpách, ale pěkné krystaly máme i u nás v ČR. Nekrásnější se našly na Moravě, konkrétně na Vysočině. Záhnědy z České republiky jsou nám vzácnější, než ty ze zahraničí, protože jde o kameny z oblasti, kde jsme se narodili a žijeme, a tak jsou pro nás srdeční záležitostí.

Na Vysočině se záhnědy nachází v katastru obcí: Bobrůvka, Krásněves, Kněževes, Dolní Bory, Rousměrov, Sklené nad Oslavou a dalších vesnic v jejich blízkém okolí. Každé naleziště se vyznačuje naprosto unikátními typy krystalů záhněd, a proto jsou záhnědy z Vysočiny tak originální a těžko dostupné a tím i vysoce ceněné.

Jejich vlastnictví nám přináší nejen radost, ale i užitek. Záhnědy mohou společně s růženiny působit ochranně v našich domovech proti záření všeho druhu.

Prodej

Pokud se rozhodnete pro koupi záhnědy, tak určitě narazíte na kameny dovezené ze zahraničí. Nejčastěji z Brazílie, Ruska, USA a dalších míst naší planety, kde se získávají strojní velkotěžbou. Některé tyto kameny pak dále prochází úpravou za účelem dosaženího lepšího vzhledu, tvaru a barvy, čímž dochází k jejich částečnému energetickému znehodnocení. Obchodníci s kameny vám takto upravený minerál rádi nabídnou a jeho pravý původ, či úpravu vám buď záměrně zatají, a nebo ji vůbec neznají. Pro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravý přírodní a neupravený kámen.

Na našich stránkách nabízíme záhnědy, které jsou z našich vlastních nálezů z České republiky, především pak z Vysočiny. Jsou ponechány tak, jak jsme je v přírodě nalezli.

Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Naši nabídku přírodních záhněd z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Záhněda.

 

Přestože kameny mají silné energetické účinky a mohou být nápomocny k Vašemu uzdravení, neslouží jako náhrada lékařské péče.

Veškerý obsah na tomto webu je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.