Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Záhněda - účinky, vlastnosti, význam

Záhněda, kámen, krystaly, účinky, vlastnosti, význam, obrázky, Vysočina, MoravaZáhněda je velmi známá drahokamová odrůda křemene. Tento kámen nám ukazuje cestu a pomáhá nám se zorientovat v našem světě protikladů. Skrze ni se můžeme odpoutat od závislosti na všem hmotném, co nás obklopuje a co nám brání posunout se výše v duchovním chápáním světa.

Přestože se záhněda leskne v tmavých tónech, nedává nám tím najevo nic negativního, právě naopak, symbolizuje nebe a zemi, materiálno a duchovno v dokonalé souhře.

Ze zdravotního hlediska se síla záhnědy nejvíce projevuje svými účinky při léčbě deprese a různých psychických blokád, které mohou u žen zabraňovat početí. Zlepšuje a prohlubuje spánek, mírní stres, uklidňuje a srovnává partnerské vztahy. Svými vlastnostmi působí proti únavě, dodává sílu při rozhodování a potlačuje negativní emoce. Pomáhá nám se napojit na energii planety Země, která plyne skrze krystaly do našeho těla, a tak dochází ke zmírňování bolestí hlavy, noh i zad. Její význam spočívá i v příznivém vlivu na léčbu infekčních nemocí a dále slouží k uvolňování vnitřního napětí. Pravidelné pití záhnědové vody posiluje svalovou hmotu a brání tvorbě celulitidy.

Větší a tmavší záhnědy, které jsou neopracované a v původním stavu, v kombinaci s růženínem vytváří ochranný štít proti kosmickému záření, geopatogením zónám a elektrosmogu. Pro harmonizaci se umísťují do obytných prostor, zvláště tam, kde pobýváme nejčastěji.

Záhněda, elestial, morion, kámen, krystal, minerál, Vysočina, MoravaZáhněda - Elestial

Velmi vzácné jsou krystaly záhněd, které se nazývají Elestialy. Tyto speciální krystaly mají vyjímečné schopnosti, o kterých si můžete přečíst v našem článku Elestial - Dar Andělů.

Záhněda - Morion

Další vyjímečnou odrůdou záhněd je tzv. Morion, který se vyznačuje velmi tmavě hnědým až temně černým zabarvením. Více o této formě záhnědy se dočtete v článku - Morion - účinky a vlastnosti.

Čištění a nabíjení

Záhnědy čistíme mnohem důkladněji než ostatní křemeny, jelikož na sebe berou velké množství negativní energie. Po každém použití kámen čistíme ponořením do misky s vodou (alespoň na 24 hodin), a po tom ho omýváme proudem vlažné vody. Nabíjíme ve stínu a dostatečně dlouho, nejlépe položením záhnědy na drůzu křišťálu.

Záhněda, morion, Vysočina, Morava, čištění, nabíjení, znamení, zvěrokruhu, horoskopuZnamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je přiřazen těmto znamením:

  • Kozoroh
  • Býk
  • Střelec

Čakra - energetické centrum

Silně podporuje aktivaci první základní kořenové čakry. Dále také působí na vedlejší centra rukou. Záhněda je ideální kámen k meditaci.

Využití a umístění

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jednu záhnědu a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Záhněda, krystal, elestial, Vysočina, Morava, naleziště, lokality, výskyt

Barva

Záhněda má zbarvení od velmi světle hnědé, přes kouřově šedou, až po tmavší hnědou barvu. Velmi tmavě hnědá, až temně černá odrůda záhnědy se nazývá morion.

Výskyt a naleziště

Krásné záhnědy se nachází hlavně v Brazílii, USA, Rusku a také v Alpách.

Velmi pěkné záhnědy se však vyskytují i u nás v České republice. Jedním z našich významných nalezišť přírodních záhněd je Vysočina, především okolí zaniklého živcového dolu Hatě u obce Dolní Bory. Další krásné ukázky tohoto minerálu se našly v okolí vesnic jako jsou - Bobrůvka, Suky, Laštovičky, Rousměrov, Kněževes, Sklené nad Oslavou a další jim blízké vesnice. Každé zdejší naleziště se vyznačuje naprosto unikátními typy krystalů záhněd, a proto jsou tyto kameny z Vysočiny tak originální a těžko dostupné a tím i vysoce ceněné.

Záhnědy z České republiky jsou nám vzácnější, než ty ze zahraničí, protože jde o kameny z oblasti, kde jsme se narodili a žijeme, a tak jsou pro nás srdeční záležitostí. Jejich vlastnictví nám přináší nejen radost, ale i užitek.

Nabídka záhněd z České republiky

Velká většina záhněd dovezených ze zahraničí pochází nejčastěji z Brazílie, kde se získávají strojní velkotěžbou a následně jsou pak nabízeny a prodávány po celém světě. Často jsou tyto kameny upravovány, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu (tvaru, lesku, barvy atd.), čímž dochází k energetickému znehodnocování těchto kamenů a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Většina obchodníků s drahými kameny Vám podobně upravený minerál rádo nabídne, aby udělali dobrý obchod. Záhněda, kámen, krystal, prodej, nabídka, cena, Vysočina, Morava, Česká republikaPro většinu lidí je pak velmi obtížné poznat pravou přírodní a neupravenou záhnědu.

Pokud Vás zajímají přírodní surové záhnědy pocházející z České republiky, tak Vám můžeme nabídnout pravé záhnědy, které jsme sami nalezli v oblasti Českomoravské vrchoviny. Naše záhnědy tedy neputovaly dlouhou cestou ze zahraničí od přeprodejců až ke konečnému vlastníkovi, jako většina prodávaných a dovážených zahraničních kamenů. Námi nalezené záhnědy jsou přírodní, neopracované a jinak neupravené kameny, které nabízíme v původní podobě, tak jak byly námi v přírodě Vysočiny objeveny. Jedná se o větší, či menší drůzy, krystaly, nebo jen jejich části, či zlomky, které si však udržely svoji sílu. Z energetického hlediska jsou nám tyto kameny také mnohem bližší a pro nás vhodnější, než ty zahraniční.

Tyto záhnědy se na našem území neobjevily náhodou, ale vybraly si toto místo a čas záměrně, abychom s nimi mohli teď pracovat a jsou tu tedy pro nás!

Další zajímavosti o záhnědách z České republiky se dočtete v našem článku České a moravské záhnědy.

Naši nabídku pravých přírodních záhněd z Vysočiny si můžete prohlédnout v sekci Záhněda.

Pravé přírodní záhnědy z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Záhněda.

 

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování.