Drahý opál - účinky, vlastnosti, význam

Drahý opál patří k jedněm z nejtajemnějších kamenů. Dokáže vstřebávat velké množství negativní energie, a tak pokud není včas očištěn, může ji vysílat zpět. Z toho důvodu se nehodí pro každého člověka, ale měli by jej používat pouze lidé s čistými myšlenkami a se svojí duší v rovnováze. Drahý opál zesiluje emoce jak pozitivní, tak i ty negativní. Proto je třeba být při práci s drahým opálem velmi obezřetný. Drahé opály světle namodralé barvy nám pozvedají náladu a duševní stav. Zelenomodré opály s hnědým podkladem nám dodávají energii pro běžné pracovní dny. Opály laděné do zelených a červených barevných tónů podporují naši vitalitu. Bílé opály uklidňují emoce a čistí duši.

Drahý opál patří do křemenů a vyznačuje se vysokým obsahem vody, v přírodě tvoří žíly a výplně v horninách. Název opál pochází ze staro-indického slova "upala", což je označení pro "drahý kámen". Vyznačuje se pórovitostí s vysokým obsahem vody, a tak je velmi křehký. Pokud zůstává delší dobu na slunečním světle, tak dochází k jeho vysychání a praskání.

Barva

Mléčně bílá, nebo tmavě modrá přecházející až do černa, v prasklinkách na jeho povrchu se objevuje duha.

Naleziště

V České republice jej nacházíme v Doupovských horách a v okolí Vícenic na Vysočině. V zahraničí byl objeven na Slovensku v Dubníku u Košic, dále pak jsou jeho větší naleziště v Austrálii, USA, Mexiku, Brazílii a Japonsku.

Nabíjení a čištění

Čištění provádíme pouze proudem vlažné vody a nabíjíme ho nejlépe ve stínu, mimo dosah slunečních paprsků, nebo za jasné měsíční noci.

Znamení

Ryby

Vodnář