Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Estetický dokonalý krystalek záhnědy v ručně dělaném stříbrném přívěsku

Originální stříbrný přívěsek s pravou přírodní českou záhnědou pocházející z kamínkářské oblasti Kněževes (Vysočina).

Někomu se možná popisky u našich kamínků můžou zdát příliš dlouhé, věřte však, že se zde dozvíte spoustu zajímavých a užitečných informací.

Než si popíšeme samotný kamínek (záhnědu) v přívěsku, pojďme si nejdříve trošku udělat přehled ve velikostech kamínků, kterými jsou naše přívěsky osazeny. To proto, aby jste měli co možná nejlepší představu, jak velký respektive těžký přívěsek s kamínkem zvolit.

Přívěsek s touto záhnědou se řadí mezi ty menší až drobnější. Pokud si nejste úplně jistí, jak velký přívěsek s kamínkem zvolit, doporučujeme podívat se níže do parametrů na celkovou hmotnost přívěsku a orientovat se právě podle ní.

Pokud například víte, že chcete opradvu malý přívěsek (kamínek) doporučujeme pohybovat se kolem 5-ti gramů, středně velké přívěsky s kamínky pak mají cca kolem 10-ti gramů a pokud rádi nosíte větší kousky, můžete vybírat z 15-ti gramových. Pro ty z vás, kteří chcete skutečně velký kamínek, můžeme doporučit i přívěsky s hmotností 20 a více gramů.

Přívěsek s touto záhnědou má 4 gramy, takže se řadí mezi ty opravdu drobné (menší už prakticky ani neděláme).

V tomto přívěsku můžete obdivovat dokonalý a velmi estetický krystalek záhnědy.

Sluníčkem či baterkou je záhněda skvěle průsvitná, můžete tak dobře nahlédnout do jejího vnitřního světa.

Uvnitř má krystalek vysokou, převážně až drahokamovou čistotu s pouze nepatrným množstvým mlhovinek či peříček.

Samotná barva záhnědy má pak podmanivý jemně až středně hnědý odstín, který nejlépe vynikne na sluníčku.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

 ————————————————————————————

Záhněda je nápaditě a precizně zasazena ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Záhněda navíc není vrtaná ani žádným způsobem přilepená. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry kamene: 30 x 7 x 6 mm

Váha přívěsku: 4 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Záhněda - účinky, vlastnosti, význam «

» Záhněda - další zajímavosti «

» České a moravské záhnědy «

» Naleziště s výskytem minerálů - Kněževes «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 25796
2 810 Kč
Estetický dokonalý krystalek záhnědy v ručně dělaném stříbrném přívěsku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty