Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Estetický krystal křišťálu s jemným kouřovým nádechem a bohatým vnitřním světem - Alpy

Kvalitní kousek přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o poctivý středně velký krystal křišťálu (6 centimetrů dlouhý), který má velice slušně zachovalou špici i obvodové stěny. V jedné pasáži sice menší část krystalu chybí protože vzorek je zde odřený / ťuklý, jako celek však tento krystal působí velmi zachovalým, estetickým a hodnotným dojmem.

Za zmínku stojí jistě i drobná zajímavost (vzácnost) a sice že v samotném vrcholu se špice rozděluje na dva samostatné vrcholy.

V některých úsecích pak také můžete spatřit náznaky Klíčových vtisků / otisků.

Sluníčkem či baterkou je celý křišťál skvěle průsvitný, krásně lesklé krystalové stěny pak dovolují i výborně nahlédnout do celého kamene a kochat se tak jeho bohatým a pestrým vnitřním světem.

Pozorovat zde můžete vysokou až drahokamovou čistotu, ale také množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovinových závojů či drobných peříček.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Díky velice pěknému vnitřnímu světu bychom se nebály křišťál i částečně zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně Dévický chrám.

Samotná barva křišťálu je typicky bílá avšak s jemně kouřovým nádechem, který je pro tzv. Alpské křišťály charakteristický.

Na sluníčku samozřejmě bude vynikat především ledový bílý odstín a kouřové tóny budou jen velice decentní, naopak někde ve stínu či v potemnělé místosti bude kouřové zbarvení působit výrazněji.

Pokud máte zálibu ve velmi estetických krystalech, tento Alpský křišťál si zajisté oblíbíte.

———————————————————————————— 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 60 x 34 x 28 mm

Váha: 76 g

———————————————————————————— 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

» Křišťál - zajímavosti a další nabídka «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Krystaly s Klíčovými vtisky - Klíče «

» Mistrovské krystaly «

» Mistrovský krystal Dévický chrám «

» Náš příběh «

———————————————————————————— 

Příběh kamene...

Tento kvalitní krystal křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 26164
2 290 Kč
Estetický krystal křišťálu s jemným kouřovým nádechem a bohatým vnitřním světem - Alpy
krystal kristal alpy alpsky kamen prirodni surovy obrazky 1
Alpy Mistrovský krystal
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty