Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Fantastická krystalová drůza záhněd na podložce - Alpy - velký vzorek

Sběratelský kousek úžasné přírodní záhnědy pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o skutečně luxusní a velmi estetickou ukázku krystalové drůzy záhněd, která se může pochlubit uctihodnými rozměry i váhou.

Jednotlivé krystalky jsou narostlé na typické alpské podložce, která má skvělý tvar. Díky tomu lze vzorek velmi dobře vystavit například ve vitríně.

Špičky záhněd jsou převážně krásně zachovalé, ale samozřejmě se zde najdou i některé ťuklé či odřené. V jedné okrajové části se pak jedná spíše o fragmenty krystalů.

Záhnědy jsou vysoce lesklé, pokud je tedy prosvítíte sluníkčem nebo baterkou můžete výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jejich působivý vnitřní svět.

Většina krystalků se pyšní vysokou až drahokamovou čistotou, některé špičky však ukrývají i půvabné mlhovinové závoje.

Samotná barva záhněd má pak velice příjemný světle až středně kouřový odstín.

Celkově jde o vyjímečný kámen, který má rozhodně co nabídnout a to jak sběratelům, tak i lidem zajímajícím se o drahé nerosty kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. (U vzorku je tedy celkem 10 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech.

K tomuto vzorku jsme pro vás navíc natočili i krátké VIDEO s hudbou, které naleznete níže pod popisem. Na videu lépe vynikne množství špiček, které se na drůze nachází

 

 

PŘÍBĚH KAMENE...

Tuto obdivuhodnou drůzu záhnědy pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 100 x 90 x 75 mm

- V nejdelším místě (šikmo) měří vzorek až 130 milimetrů

Váha: 1253 g (1,2 kg)

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Další nabídku přírodních záhněd naleznete v naší sekci - PRODEJ ZÁHNĚD, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ZÁHNĚD.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 20053
5 300 Kč –26 % 3 900 Kč
Fantastická krystalová drůza záhněd na podložce - Alpy - velký vzorek
krystalova druza alpska alpy mont blanc drahy kamen zahneda prodej obrazky 1
TOP kámen
5 300 Kč –26 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty

zahneda krystal barevna duha duhovy odlesk duhovy kamen obrazek 4 22395
zahneda zlomek krystalu prirodni drahy kamen cesky 1 22374